Wokół skoczni: muzyczny Żyła, słoneczny Kubacki, sentymentalny Małysz, zabawni Austriacy

Zapraszamy na kolejne wydanie „Wokół skoczni” edycja posezonowa. Ubiegły tydzień upłynął skoczkom głównie na izolacji w domu, ale działo się kilka ciekawych rzeczy i wyzwań.

 

Austriacy na TikToku

Aplikacja która skradła serca milionom użytkowników stała się również popularna wśród skoczków. Spójrzcie tylko na akrobacje Maximiliana Lienhera.

 

Wyzwanie Schlierenzauera

Co u bardziej usytuowanego kolegi Lienhera? Gregor Schlierenzauer „bawi się” puszkami Red Bulla i rzuca wyzwanie innym zawodnikom. 

 

Produktywny Aschenwald

Na treningu w ramach akcji „Fit mit Austria” skupił się kolejny reprezentant Austrii, Philip Aschenwald. Trening sympatycznego skoczka znajdziecie TUTAJ

 

Wypadek Kramer

Dalej w temacie Austriaków… trenuje / bierze udział w wyzwaniach rownież Marita Kramer – utalentowana juniorka, która ma za sobą najlepszy sezon w karierze.  Oglądajcie filmik do końca – tacie się chyba nie spodoba.

 

Rogelj gimnastyczka

Również Słowenki nie próżnują. Špela Rogelj postawiła tym razem na jogę. Forma godna podziwu!

 

Kubacki z pupilem

Co u naszych? Kubacki zażywa promieni słonecznych w towarzystwie nowego pupila. Naszemu mistrzowi zdecydowanie należy się odpoczynek i trochę witaminy D 🙂

 

Urodziny panny Zniszczoł

Aleksander Zniszczoł z kolei świętuje w gronie rodziny urodziny jego córeczki. Hania skończyła dwa latka. Wszystkiego najlepszego!

 

Muzyczny Żyła

Piotr Żyła ze swoją słynną gitarą dzieli się z nami swoim talentem muzycznym. Jak pisaliśmy wcześniej Žiga Jelar czeka na wspólny występ z Polakiem.

 

Sentymentalny Małysz

Nasz mistrz z Wisły dzieli się archiwalnym ujęciem imitacji skoków, czy też jak niektórzy komentujący zwrócili uwagę pozycji „na Małysza”. Dobrze powspominać stare dobre czasy 🙂

 

Planica szykuje się na Mistrzostwa

Jak wszyscy niestety wiemy, marcowe mistrzostwa świata w lotach w słoweńskiej Planicy nie odbyły się i zostały przeniesione na grudzień. Komitet organizacyjny poinformował, że zebrano śnieg ze skoczni, który przyda się w grudniu. Dzięki temu nawet jeśli zima jeszcze nie zagości do Słowenii w tym terminie, Słoweńcy nie będą mieli problemu z brakiem śniegu. 

View this post on Instagram

V Planici nam je uspelo shraniti med 8000 – 9000 m3 snega ❄️❄️❄️ Pokrili smo ga s sekanci, da se bo ohranil do naslednje zime, ko bo na sporedu FIS Svetovno prvenstvo v poletih 🏅 Tako spravljen sneg je zagotovilo, da bomo tekmovanje lahko izpeljali ne glede na vremenske razmere, ki bodo v dolini pod Poncami v mesecu decembru 💪 #planica2020 ————————– We managed to store between 8000 – 9000 m3 of snow in Planica ❄️❄️❄️ We covered it with wood chips so that it will last until next winter when the FIS Ski Flying World Championships is scheduled 🏅 Preserved snow is a guarantee that we will be able to carry out the competition regardless of the weather conditions in December 💪 #planica2020

A post shared by GREATEST NORDIC SPORTS EVENTS (@ocplanica) on

 

Johansson ojcem

Kolejne dobre wieści? Robert Johansson poinformował, że jego dziewczyna Marlene spodziewa się dziecka. Czyli za paręnaście lat możemy się spodziewać dobrej zawodniczki.

 

Informacja: Instagram

Anna Trybuś

 

 

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram