You are currently viewing KAMIL STOCH ZWYCIĘŻA W VI PUCHARZE SOLIDARNOŚCI W SKOKACH NARCIARSKICH

KAMIL STOCH ZWYCIĘŻA W VI PUCHARZE SOLIDARNOŚCI W SKOKACH NARCIARSKICH

stoch kamil as - KAMIL STOCH ZWYCIĘŻA W VI PUCHARZE SOLIDARNOŚCI W SKOKACH NARCIARSKICHKamil Stoch zwyciężył w rozegranym dziś konkursie Pucharu Solidarności, który już po raz szósty odbył się na Wielkiej Krokwi imienia Stanisława Marusarza w Zakopanem. Skoczkowie stratowali w kategorii Open oraz Junior. Zawodom patronowali Izabela i Adam Małyszowie.

Kamil Stoch oraz Maciej Kot zacięcie walczyli o zwycięstwo. Kot (129,5m/133m; 268,8pkt) lądował zdecydowanie najdalej spośród wszystkich startujących jednak to Stoch(127,5m/125m; 268,9pkt) uzyskał lepsze noty oraz dodatkowe punkty za niższą belkę startową. Zawodnik WKS Zakopane był lepszy od swojego młodszego kolegi z KS AZS Zakopane zaledwie o 0,1 punkta! Trzecie miejsce zajął Jan Ziobro (127,5m/124,5m; 254,9pkt). Tuż za podium, na czwartym miejscu, został sklasyfikowany Piotr Żyła (119,5m/130,5m; 251,8pkt).

Pełne wyniki można zobaczyć TUTAJ.

Wyłoniono również najlepszego zawodnika startującego w kategorii Junior. Okazał się nim Bartłomiej Kłusek, który oddał dwa skoki na odległość 123,5m (244,9pkt). Druga lokatę zajął Stanisław Biela (116,5m/123m; 224,1pkt) a trzeci był Grzegorz Miętus (124m/113m; 223,9pkt). W zawodach brał również udział Tomasz Byrt, który powrócił do treningów po chwilach słabości.