You are currently viewing FIS Cup Pań w Rasnovie: zwycięstwo Igarashi, Twardosz ósma

FIS Cup Pań w Rasnovie: zwycięstwo Igarashi, Twardosz ósma

Twardosz Anna B.Leja - FIS Cup Pań w Rasnovie: zwycięstwo Igarashi, Twardosz ósmaW sobotnie przedpołudnie odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych konkursów cyklu FIS Cup pań na skoczni HS-71 w Rasnovie. Najlepszą zawodniczką okazała się Ayaka Igarashi z Japonii. Z dobrej strony pokazały się również Haralambie i Wiegele. Najwyżej sklasyfikowaną z Polek okazała się Anna Twardosz, która była ósma.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Austriaczka Lisa Wiegele, która wyprzedzała Rumunkę Danielę Haralambie. Najlepszą z Polek była Kinga Rajda, która zajmowała szóstą pozycję.

Druga seria konkursowa przyniosła drobne zmiany w czołówce. Konkurs wygrała ostatecznie 15-letnia Japonka Ayaka Igarashi, która dwukrotnie osiągnęła 65 metrów i łącznie zdobyła 228,3 punktu. Na drugim miejscu sklasyfikowana została reprezentantka gospodarzy, Daniela Vasilica Haralambie (64,5 / 64,0 m; 226.2 pkt.) a na najniższym stopniu podium uplasowała się prowadząca na półmetku Austriaczka Lisa Wiegele (65,0 / 64,5 m ; 223.1 pkt.).

W czołowej szóstce znalazły się również Karina Militaru, Valentina Sderzhikova oraz Bianca Stefanuta, które startowały też w odbywających się kilka dni temu zawodach Pucharu Karpat.

Polskie zawodniczki zajęły miejsca kolejno: 8. Anna Twardosz, 9. Kinga Rajda, 10. Kamila Karpiel, 12. Joanna Kil.