You are currently viewing FIS Cup pań w Rasnovie: Haralambie wygrywa, Rajda najwyżej z Polek
Daniela Haralambie, fot. Julia Piątkowska

FIS Cup pań w Rasnovie: Haralambie wygrywa, Rajda najwyżej z Polek

Haralambie Dana Vasilica fot.Julia .Piatkowska - FIS Cup pań w Rasnovie: Haralambie wygrywa, Rajda najwyżej z PolekW niedzielnym konkursie z cyklu FIS Cup pań w rumuńskim Rasnovie na obiekcie HS-71, zwyciężyła reprezentantka gospodarzy, Daniela Vasilica Haralambie. Łącznie w konkursie wystartowało 14 zawodniczek z 6 krajów. Najlepsza z czterech skaczących Polek była Kinga Rajda, która uplasowała się na piątym miejscu.

Rajda Kinga Carpath.2014 fot.J.Piatkowska 300x204 - FIS Cup pań w Rasnovie: Haralambie wygrywa, Rajda najwyżej z Polek
Kinga Rajda, fot. Julia Piątkowska

Skład dzisiejszego podium prezentuje się podobnie jak w konkursie wczorajszym, zmianie uległy tylko miejsca dwóch pierwszych zawodniczek. Po pierwszej serii na prowadzeniu była Haralambie przed Japonką Ayaką Igarashi i Austriaczką Lisą Wiegele. Rumunka przewagę utrzymała do końca zmagań i konkurs zakończyła na pierwszym miejscu ze skokami długości 65 oraz 62,5 metra i łączną notą 224,3 pkt – tylko o 0,3 pkt wyprzedziła Igarashi, która w zawodach uzyskała 64,5 i 63,5 metra. Trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji utrzymała Wiegele (63,5 / 63,0 m; 220,4 pkt).

Najlepsza z Polek, Kinga Rajda uzyskała 58,5 oraz 60,5 metra i z łączną notą 198,9 pkt zajęła piąte miejsce. Tuż za nią, na szóstej pozycji, sklasyfikowana została Anna Twardosz (56,5 / 59 m; 186 pkt).  Kamila Karpiel zajęła 11. miejsce (49,0 / 49,5 m; 141,7 pkt), a Joanna Kil (49 / 45,5 m; 127,6 pkt) była 12.