You are currently viewing PK Pań: austriacka dominacja w Notodden, Seifriedsberger przed Iraschko-Stolz

PK Pań: austriacka dominacja w Notodden, Seifriedsberger przed Iraschko-Stolz

Iraschko Stolz Seifriedsberger Lundby CoC L.Notodden.2014 fot.hoppski.no  - PK Pań: austriacka dominacja w Notodden, Seifriedsberger przed Iraschko-StolzDzisiejsze zawody Pucharu Kontynentalnego kobiet rozgrywanego na skoczni Heddal (HS-100) w norweskim Notodden zdominowały reprezentantki Austrii, które zajęły dwie czołowej lokaty. Wygrała Jacqueline Seifriedsberger, a druga była Daniela Iraschko-Stolz. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy Maren Lundby. W zawodach nie brały udziału Polki.

23-letnia Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger oddała skoki na odległość 95 i 88 metrów co dało jej zwycięstwo. Na drugim miejscu, z notą zaledwie o punkt niższą, uplasowała się jej doświadczona rodaczka Daniela Iraschko-Stolz (93,5 / 89,5 m). Trzecią lokatę wywalczyła reprezentantka gospodarzy – Maren Lundby (91 / 91,5 m).

Jacqueline Seifriedsberger w pierwszej serii uzyskała najdłuższą odległość zawodów – 95 m, dzięki której w finale skakała jako ostatnia. Daniela Iraschko-Stolz także utrzymała swoją pozycję z serii pierwszej. Amerykanka Sarah Hendrickson, która z przewagą 4,5 pkt prowadziła przed Maren Lundby po pierwszej rundzie, niestety musiała zapomnieć o miejscu na podium. Skok na 88,5 m okazał się zbyt krótki, aby obronić trzecią pozycję przed Norweżką.

Konkurs wyraźnie zdominowały Austriaczki – Seifriedsberger oraz Iraschko-Strolz mogą się cieszyć z najwyższych miejsc na podium, Eva Pinkelnig zajęła mocną 5. pozycję. Apetyt na wyższe lokaty z pewnością miały znane i doświadczone reprezentantki gospodarzy: 30-letnia Line Jahr oraz 29-letnia Anette Sagen. Norweżki musiały zadowolić się jednak odpowiednio 7. i 9. miejscem w rywalizacji.