You are currently viewing TCS: Hayboeck wygrywa w Bischofshofen, Kraft triumfuje w całym Turnieju!
Hayboeck i Kraft, najlepsi skoczkowie Turnieju Czterech Skoczni, fot. Julia Piątkowska

TCS: Hayboeck wygrywa w Bischofshofen, Kraft triumfuje w całym Turnieju!

Hayboeck Kraft Bischofshofen 63.Turniej.Czterech.Skoczni fot.Julia .Piatkowska - TCS: Hayboeck wygrywa w Bischofshofen, Kraft triumfuje w całym Turnieju!Michael Hayboeck odniósł w Bischofshofen swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo. Do samego końca przeżywaliśmy wielkie emocje związane z końcowymi rozstrzygnięciami w 63. Turnieju Czterech Skoczni, w którym ostatecznie triumfował Stefan Kraft. Jedynym Polakiem w rundzie finałowej był dzisiaj Kamil Stoch. Niestety groźnego upadku doznał Simon Ammann.

Kasai Hayboeck Kraft podium.TCS .Bischofshofen.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - TCS: Hayboeck wygrywa w Bischofshofen, Kraft triumfuje w całym Turnieju!
Podium konkursu w Bischofshofen (N.Kasai, M.Hayboeck, S.Kraft), fot. Julia Piątkowska

Michael Hayboeck, dla którego ten sezon jest jak do tej pory najlepszym w całej karierze, jako lider Pucharu Świata nareszcie po raz pierwszy zwyciężył w pucharowej rywalizacji. Dzisiaj okazał się najlepszy w Bischofshofen skacząc 137,5 i 136,5 metra. Drugie miejsce zajął rewelacyjny Japończyk Noriaki Kasai (132,5 / 137,0 m), który na skoczni im. Paula Ausserleitnera był drugi także… 22 lata temu! Na trzecim stopniu podium uplasował się triumfator całego 36. Turnieju Czterech Skoczni – Stefan Kraft (133,5 / 132,0 m).

Hayboeck Kraft Prevc podium.63.TCS Turniej.Czterech.Skoczni fot.Julia .Piatkowska 300x200 - TCS: Hayboeck wygrywa w Bischofshofen, Kraft triumfuje w całym Turnieju!
Podium 63. Turnieju Czterech Skoczni (M.Hayboeck, S.Kraft, P.Prevc), fot. Julia Piątkowska

Jedynym Polakiem, który wystąpił w rundzie finałowej był Kamil Stoch (126,5 / 124,5 m), który zajął w całym konkursie 15. miejsce. Niestety pozostali polscy skoczkowie nie zdołali wywalczyć awansu do serii finałowej. Dawid Kubacki skacząc 120,5 metra (31. miejsce) przegrał rywalizację w parze z solidnym Dimitrijem Vassilievem (124,5 m) i jako dopiero szósty „lucky loser” znalazł się poza czołową „30”. Niemiłą niespodziankę sprawił nam Piotr Żyła, który skacząc zaledwie 120 metrów (33. miejsce) przegrał pojedynek z Ilmirem Hazetdinovem (120,5 m). Z trudnymi rywalami nie poradzili sobie także Bartłomiej Kłusek (115,5 m / 45. miejsce) i Aleksander Zniszczoł (109,5 m / 50. miejsce). Znacznie lepsi od nich byli odpowiednio: Jacobsen (130,5 m) i Kraft (133,5 m).

Stoch Kamil TCS.Ga Pa.2015 fot.J.Piatkowska 300x200 - TCS: Hayboeck wygrywa w Bischofshofen, Kraft triumfuje w całym Turnieju!
Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

Fatalnego upadku doznał Simon Ammann, który tuż po wylądowaniu przechylił się do przodu i runął na zeskok uderzając głową o zmrożony śnieg i przejechał po nim kilkadziesiąta metrów twarzą. Szwajcar został zniesiony z zeskoku na noszach i karetką przetransportowany do szpitala.

W generalnej klasyfikacji 63. Turnieju Czterech Skoczni triumfował Stefan Kraft (1106,7 pkt) i tym samym podtrzymał świetną passę Austriaków, którzy w TCS są niepokonani od sezonu 2008/09. Drugie miejsce w tegorocznych prestiżowych niemiecko-austriackich zawodach zajął rodak Krafta - Michael Hayboeck (1100,7 pkt), który do ostatniej chwili miał szansę na ostateczny triumf. Na trzecim stopniu podium uplasowął się Słoweniec Peter Prevc (1077,2 pkt), którego ciągle naciskał Japończyk Noriaki Kasai (1074,8 pkt). Najlepszym z Polaków w Turnieju był Kamil Stoch (1009,4 pkt / 10. miejsce).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na prowadzeniu umocnił się Michael Hayboeck (689 pkt), drugi jest Stefan Kraft (617 pkt), a trzeci Peter Prevc (584 pkt). Najlepszym z Polaków nadal jest Piotr Żyła (143 pkt / 21. miejsce).