Polskie podium mieliśmy dzisiaj podczas zmagań w ramach zawodów FIS Cup w Zakopanem (Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza K-120 / HS-134). Zwyciężył lider całego cyklu – Andrzej Stękała, a na trzecim stopniu podium znalazł się nasz kolejny reprezentant – Łukasz Podżorski.
Najlepszy w dzisiejszym konkursie okazał się reprezetant polskiej kadry juniorskiej – Andrzej Stękała (127,5 / 130,5 m). To już piąte podium lidera FIS Cup w sezonie 2014/2015, w tym trzecie zwycięstwo w tym cyklu (po letnich konkursach w Einsiedeln i Szczyrku). Drugie miejsce zajął dzisiaj doświadczony, 29-letni Austriak – David Zauner (137,5 / 119,5 m), który był autorem najdłuższego skoku konkursu. Na trzecim stopniu podium uplasował się kolejny polski junior – Łukasz Podżorski (122,5 / 123,5 m).
W drugiej dziesiątce uplasowało się trzech reprezentantów Polski – Przemysław Kantyka, Andrzej Gąsienica i Artur Kukuła, a w trzeciej dziesiątce, także z punktami, znaleźli się: Konrad Janota, Krzysztof Miętus i Paweł Gut.
Poza rundą finałową znaleźli się: Tomasz Byrt, Jakub Kot, Damian Skupień, Dawid Krupa, Dawid Jarząbek, Tymoteusz Urbaś, Mateusz Kojzar i Łukasz Bukowski.
Skrócone wyniki konkursu:
zawodnik | kraj | skok I | skok II | punkty | |
1 | Andrzej Stękała | POL | 127,5 m | 130,5 m | 264.4 |
2 | David Zauner | AUT | 137,5 m | 119,5 m | 247.6 |
3 | Łukasz Podżorski | POL | 122,5 m | 123,5 m | 238.8 |
4 | Vojtech Stursa | CZE | 115,5 m | 130,0 m | 235.9 |
5 | Viktor Polasek | CZE | 122,5 m | 121,5 m | 234.7 |
6 | Alexey Romashov | RUS | 118,5 m | 120,5 m | 223.7 |
7 | Filip Sakala | CZE | 116,0 m | 122,0 m | 222.4 |
8 | Jan Maylaender | GER | 114,5 m | 124,0 m | 222.3 |
9 | Matic Kramarsic | SLO | 124,5 m | 115,0 m | 222.1 |
10 | Thomas Ortner | AUT | 113,5 m | 125,0 m | 219.8 |
11 | Przemysław Kantyka | POL | 113,5 m | 123,0 m | 219.7 |
12 | Michael Dreher | GER | 116,5 m | 119,5 m | 218.3 |
13 | Oldrik van der Aalst | NED | 119,0 m | 118,0 m | 218.1 |
14 | Justin Nietzel | GER | 116,5 m | 118,5 m | 213.5 |
15 | Tomas Friedrich | CZE | 112,5 m | 117,0 m | 202.6 |
18 | Andrzej Gąsienica | POL | 111,0 m | 116,5 m | 200.5 |
20 | Artur Kukuła | POL | 120,0 m | 106,5 m | 197.7 |
24 | Konrad Janota | POL | 111,5 m | 112,5 m | 192.2 |
29 | Grzegorz Miętus | POL | 119,5 m | 99,0 m | 178.3 |
30 | Paweł Gut | POL | 114,5 m | 93,0 m | 161.5 |
34 | Tomasz Byrt | POL | 108,0 m | – | 87.9 |
41 | Jakub Kot | POL | 103,5 m | – | 79.8 |
45 | Damian Skupień | POL | 102,0 m | – | 75.6 |
46 | Dawid Krupa | POL | 101,5 m | – | 74.7 |
50 | Dawid Jarząbek | POL | 97,5 m | – | 67.5 |
53 | Tymoteusz Urbaś | POL | 97,5 m | – | 65.0 |
57 | Mateusz Kojzar | POL | 92,5 m | – | 57.0 |
58 | Łukasz Bukowski | POL | 94,5 m | – | 56.6 |
Pełne wyniki konkursu (ewoxx.com) >>
informacja własna