You are currently viewing Uniwersjada: Rosjanki z drużynowym złotem w Strsbkim Plesie

Uniwersjada: Rosjanki z drużynowym złotem w Strsbkim Plesie

avvakumova irina 2 s.piwowar - Uniwersjada: Rosjanki z drużynowym złotem w Strsbkim PlesieŻeńska reprezentacja Rosji (Avvakumova, Gladysheva) sięgnęła po drużynowy złoty medal podczas Zimowej Uniwersjady w Strbskim Plesie (skocznia MS 1970 – K-90 / HS-100). Dość niespodziewanie do walki o tytuł mistrzowski włączyły się reprezentantki Japonii. Polski na Słowacji nie startują.

Reprezentantki Rosji okazały się najlepsze w drużynowym konkursie i zgodnie z oczekiwaniami zdobyły złoty medal z notą 392,3 pkt. Drugie miejsce zajęły skoczkinie z Japonii, które dość niespodziewanie miały szansę na zdobycie najwyższego stopnia podium. Ostatecznie uzyskały jednak notę nieznacznie niższą – 385,9 pkt. Na trzeciej lokacie uplasowały się reprezentantki Czech (322,8 pkt).

Na czwartym miejscu rywalizację zakończyły Chinki (283,4 pkt), a na końcu stawki znalazła się drużyna mieszana złożona z Rosjanki (Gladikovej) i Austriaczki (Keil).