Zwycięzcy:
rok | zwycięzca plebiscytu | dyscyplina sportu |
1926 | Wacław Kuchar | lekkoatletyka, piłka nożna, hokej na lodzie |
1927 | Halina Konopacka | lekkoatletyka |
1928 | Halina Konopacka | lekkoatletyka |
1929 | Stanisław Petkiewicz | lekkoatletyka |
1930 | Stanisława Walasiewicz | lekkoatletyka |
1931 | Janusz Kusociński | lekkoatletyka |
1932 | Stanisława Walasiewicz | lekkoatletyka |
1933 | Stanisława Walasiewicz | lekkoatletyka |
1934 | Stanisława Walasiewicz | lekkoatletyka |
1935 | Roger Verey | wioślarstwo |
1936 | Jadwiga Jędrzejowska | tenis ziemny |
1937 | Jadwiga Jędrzejowska | tenis ziemny |
1938 | Stanisław Marusarz | skoki narciarskie |
W latach 1939-1945 nagrody nie przyznawano z powodu II wojny światowej | ||
Plebiscyt powrócił w 1948 roku | ||
1948 | Aleksy Antkiewicz | boks |
1949 | Zdobysław Stawczyk | lekkoatletyka |
1950 | Helena Rakoczy | gimnastyka |
1951 | Zygmunt Chychła | boks |
1952 | Zygmunt Chychła | boks |
1953 | Leszek Drogosz | boks |
1954 | Janusz Sidło | lekkoatletyka |
1955 | Janusz Sidło | lekkoatletyka |
1956 | Elżbieta Krzesińska | lekkoatletyka |
1957 | Jerzy Pawłowski | szermierka |
1958 | Zdzisław Krzyszkowiak | lekkoatletyka |
1959 | Edmund Piątkowski | lekkoatletyka |
1960 | Józef Szmidt | lekkoatletyka |
1961 | Ireneusz Paliński | podnoszenie ciężarów |
1962 | Teresa Ciepły | lekkoatletyka |
1963 | Ryszard Parulski | szermierka |
1964 | Józef Szmidt | lekkoatletyka |
1965 | Irena Kirszenstein | lekkoatletyka |
1966 | Irena Kirszenstein | lekkoatletyka |
1967 | Sobiesław Zasada | rajdy samochodowe |
1968 | Jerzy Pawłowski | szermierka |
1969 | Waldemar Baszanowski | podnoszenie ciężarów |
1970 | Teresa Sukniewicz | lekkoatletyka |
1971 | Ryszard Szurkowski | kolarstwo szosowe |
1972 | Witold Woyda | szermierka |
1973 | Ryszard Szurkowski | kolarstwo szosowe |
1974 | Irena Szewińska | lekkoatletyka |
1975 | Zygmunt Smalcerz | podnoszenie ciężarów |
1976 | Irena Szewińska | lekkoatletyka |
1977 | Janusz Pyciak-Peciak | pięciobój nowoczesny |
1978 | Józef Łuszczek | biegi narciarskie |
1979 | Jan Jankiewicz | kolarstwo szosowe |
1980 | Władysław Kozakiewicz | lekkoatletyka |
1981 | Janusz Pyciak-Peciak | pięciobój nowoczesny |
1982 | Zbigniew Boniek | piłka nożna |
1983 | Zdzisław Hoffmann | lekkoatletyka |
1984 | Andrzej Grubba | tenis stołowy |
1985 | Lech Piasecki | kolarstwo szosowe |
1986 | Andrzej Malina | zapasy |
1987 | Marek Łbik / Marek Dopierała | kajakarstwo |
1988 | Waldemar Legień | judo |
1989 | Joachim Halupczok | kolarstwo szosowe |
1990 | Wanda Panfil | lekkoatletyka |
1991 | Wanda Panfil | lekkoatletyka |
1992 | Waldemar Legień | judo |
1993 | Rafał Kubacki | judo |
1994 | Andrzej Wroński | zapasy |
1995 | Paweł Nastula | judo |
1996 | Renata Mauer | strzelectwo |
1997 | Paweł Nastula | judo |
1998 | Robert Korzeniowski | lekkoatletyka |
1999 | Tomasz Gollob | żużel |
2000 | Robert Korzeniowski | lekkoatletyka |
2001 | Adam Małysz | skoki narciarskie |
2002 | Adam Małysz | skoki narciarskie |
2003 | Adam Małysz | skoki narciarskie |
2004 | Otylia Jędrzejczak | pływanie |
2005 | Otylia Jędrzejczak | pływanie |
2006 | Otylia Jędrzejczak | pływanie |
2007 | Adam Małysz | skoki narciarskie |
2008 | Robert Kubica | Formuła 1 |
2009 | Justyna Kowalczyk | biegi narciarskie |
2010 | Justyna Kowalczyk | biegi narciarskie |
2011 | Justyna Kowalczyk | biegi narciarskie |
2012 | Justyna Kowalczyk | biegi narciarskie |
2013 | Justyna Kowalczyk | biegi narciarskie |
2014 | Kamil Stoch | skoki narciarskie |
2015 | Robert Lewansowski | piłka nożna |
2016 | Anita Włodarczyk | lekkoatletyka |
2017 | Kamil Stoch | skoki narciarskie |
2018 | Bartosz Kurek | siatkówka |
2019 | Bartosz Zmarzlik | żużel |
2020 | Robert Lewandowski | piłka nożna |