Peter Prevc zmierza po kolejny letni triumf. Słoweniec jest liderem na półmetku zmagań w drugim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego na normalnej skoczni Bauhenk (HS-109) w Kranju. Do serii finałowej awansowało podobnie jak wczoraj trzech reprezentantów Polski, wśród których najwyżej plasuje się Bartłomiej Kłusek.
Peter Prevc w pierwszej rundzie oddał zdecydowanie najdłuższy skok (115,5 m) – Słoweniec skorzystał z wiatru pod narty, dostał też nieco niższe noty za styl za zachwiane lądowanie. Znajdujący się za nim Robert Kranjec (110,0 m) traci do niego zaledwie 1,1 punktu, jednak to zdobywca Kryształowej Kuli wydaje się być pewniakiem do zwycięstwa. Na trzeciej lokacie niespodziewanie plasuje się Kanadyjczyk, Mackenzie Boyd-Clowes (111,0 m). Czołową szóstkę uzupełniają: Karl Geiger, Jaka Hvala i Andraz Pograjc.
W czołowej dziesiątce znalazło się miejsce dla jednego reprezentanta Polski – Bartłomieja Kłuska (112,0 m / 7. miejsce). Do rundy finałowej awansowali ponadto: Jan Ziobro (103,0 m / 19. miejsce) oraz Przemysław Kantyka (101,0 m / 29. miejsce). Sztuka ta nie udała się niestety: Aleksandrowi Zniszczołowi (100,0 m / 34. miejsce), Krzysztofowi Miętusowi (100,0 m / 37. miejsce) i Krzysztofowi Biegunowi (99,5 m / 38. miejsce).
Początek finałowej serii konkursowej o godz. 10:45. Transmisja live i tekstowa relacja live jest dostępna na Berkutschi.com.
Pełne wyniki pierwszej serii:
zawodnik | kraj | belka | skok I | punkty | status | |
1 | Peter Prevc | SLO | 5 | 115,5 m | 127.4 | Q |
2 | Robert Kranjec | SLO | 5 | 110,0 m | 126.3 | Q |
3 | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN | 5 | 111,0 m | 124.5 | Q |
4 | Karl Geiger | GER | 5 | 109,0 m | 122.6 | Q |
5 | Jaka Hvala | SLO | 5 | 107,5 m | 121.4 | Q |
6 | Andraz Pograjc | SLO | 6 | 108,0 m | 120.4 | Q |
7 | Clemens Aigner | AUT | 5 | 106,5 m | 119.3 | Q |
8 | Bartłomiej Kłusek | POL | 7 | 112,0 m | 119.3 | Q |
9 | Kevin Bickner | USA | 6 | 110,5 m | 118.5 | Q |
10 | Killian Peier | SUI | 5 | 106,5 m | 116.9 | Q |
11 | Domen Prevc | SLO | 6 | 105,0 m | 116.4 | Q |
12 | Lukas Hlava | CZE | 6 | 107,0 m | 115.2 | Q |
13 | Davide Bresadola | ITA | 5 | 106,5 m | 114.8 | Q |
14 | Tilen Bartol | SLO | 6 | 107,5 m | 114.5 | Q |
15 | Markus Eisenbichler | GER | 5 | 105,0 m | 112.6 | Q |
16 | Sebastian Colloredo | ITA | 5 | 106,0 m | 112.5 | Q |
17 | Ulrich Wohlgenannt | AUT | 6 | 105,0 m | 111.7 | Q |
18 | Viktor Polasek | CZE | 5 | 105,5 m | 111.7 | Q |
19 | Jan Ziobro | POL | 5 | 103,0 m | 110.9 | Q |
20 | Martin Hamann | GER | 5 | 104,5 m | 110.4 | Q |
21 | Rok Justin | SLO | 5 | 103,0 m | 109.2 | Q |
22 | Maximilian Steiner | AUT | 6 | 103,0 m | 109.1 | Q |
23 | Tobias Birchler | SUI | 6 | 106,5 m | 108.9 | Q |
24 | Tim Fuchs | GER | 6 | 105,0 m | 108.8 | Q |
25 | Tomaz Naglic | SLO | 5 | 102,0 m | 107.7 | Q |
26 | Anze Lanisek | SLO | 6 | 100,0 m | 107.0 | Q |
27 | Elias Tollinger | AUT | 6 | 102,0 m | 106.8 | Q |
28 | Jan Kus | SLO | 7 | 104,5 m | 106.6 | Q |
29 | Przemysław Kantyka | POL | 6 | 101,0 m | 106.2 | Q |
30 | Michael Glasder | USA | 6 | 104,5 m | 106.1 | Q |
31 | Matjaz Pungertar | SLO | 5 | 101,0 m | 106.1 | Q |
32 | Vojtech Stursa | CZE | 6 | 102,0 m | 105.4 | NQ |
33 | Andreas Kofler | AUT | 7 | 104,0 m | 105.0 | NQ |
34 | Aleksander Zniszczoł | POL | 6 | 100,0 m | 104.4 | NQ |
35 | Daniel Huber | AUT | 7 | 103,0 m | 103.7 | NQ |
36 | Casey Larson | USA | 7 | 101,5 m | 103.1 | NQ |
37 | Krzysztof Miętus | POL | 6 | 100,0 m | 103.0 | NQ |
38 | Krzysztof Biegun | POL | 6 | 99,5 m | 102.4 | NQ |
39 | Ziga Jelar | SLO | 5 | 101,0 m | 102.4 | NQ |
40 | Miran Zupancic | SLO | 6 | 100,0 m | 102.3 | NQ |
41 | Jakub Janda | CZE | 6 | 96,5 m | 101.6 | NQ |
42 | Danny Queck | GER | 6 | 100,5 m | 101.4 | NQ |
43 | Heung-Chul Choi | KOR | 6 | 100,0 m | 99.8 | NQ |
44 | Paul Winter | GER | 6 | 100,0 m | 99.7 | NQ |
45 | Gregor Deschwanden | SUI | 7 | 100,0 m | 99.1 | NQ |
46 | Tim Heinrich | GER | 7 | 100,0 m | 96.4 | NQ |
47 | Niko Kytoesaho | FIN | 7 | 98,0 m | 96.0 | NQ |
48 | Daniele Varesco | ITA | 6 | 99,0 m | 92.5 | NQ |
49 | Oscar P Westerheim | NOR | 6 | 97,0 m | 90.9 | NQ |
50 | Eetu Nousiainen | FIN | 6 | 95,0 m | 90.3 | NQ |
51 | Andreas Alamommo | FIN | 6 | 92,5 m | 89.6 | NQ |
52 | Hyun-Ki Kim | KOR | 7 | 97,0 m | 89.0 | NQ |
53 | Vitaliy Kalinichenko | UKR | 6 | 91,5 m | 84.1 | NQ |
54 | Florian Altenburger | AUT | 6 | 91,5 m | 82.7 | NQ |
55 | Joergen Madsen | NOR | 6 | 92,0 m | 82.7 | NQ |
56 | Marat Zhaparov | KAZ | 6 | 86,5 m | 77.9 | NQ |
57 | Mathis Contamine | FRA | 6 | 88,5 m | 75.2 | NQ |
58 | Noelig Revilliod Blanchard | FRA | 6 | 87,0 m | 72.6 | NQ |
59 | Thomas Roch Dupland | FRA | 6 | 83,5 m | 67.2 | NQ |
60 | Stepan Pasichnyk | UKR | 7 | 84,5 m | 66.8 | NQ |
DSQ | Konstantin Sokolenko | KAZ | 7 | 87,5 m | - | NQ |
DSQ | Sergey Tkachenko | KAZ | 6 | 91,5 m | - | NQ |
DSQ | Yevhen Marusiak | UKR | 6 | 92,0 m | - | NQ |
informacja własna