Drugi weekend w ramach zmagań w Pucharze Kontynentalnym odbędzie się w fińskim Lahti na skoczni Salpausselkä. Przedstawiamy program tych zawodów.
Program PK w Lahti:
- 20 grudnia 2013 (piątek):
- 10:00 – oficjalny trening (2 serie)
- 16:00 – seria próbna
- 17:00 – KONKURS INDYWIDUALNY
- 21 grudnia 2013 (sobota):
- 9:00 – seria próbna
- 10:00 – KONKURS INDYWIDUALNY
Rekordzistą obiektu dużego Salpausselkä (K-116 / HS-130) jest Austriak – Andreas Widhoelzl, który podczas zawodów Pucharu Świata w 2006 roku skoczył tam 135,5 metra.
Składy kadr na PK w Lahti:
-
Austria: Manuel Poppinger, Michael Hayboeck, Florian Altenburger, Markus Schiffner, Christoph Stauder, Ulrich Wohlgenannt, Simon Greiderer
-
Estonia: Martti Nomme, Siim-Tanel Sammelselg
-
Finlandia: Sebastian Klinga, Sami Heiskanen, Anssi Koivuranta, Jarkko Määttä, Elias Vänskä, Kalle Keituri, Ville Larinto, Mika Kulmala, Miika Ylipulli, Aapo Lehtinen, Janne Happonen, Frans Taehkaevuori, Harri Olli
- Francja: Alexandre Mabboux, Nicolas Mayer
-
Holandia: Oldrik van der Aalst, Lars Antonissen, Rube de Witt
-
Kanada: Dusty Korek, Mathew Rowley, Trevor Morrice
-
Korea Południowa: Heung-Chul Choi, Seou Choi
-
Niemcy: Martin Schmitt, Daniel Wenig, Maximilian Mechler, Stephan Leyhe, Markus Eisenbichler, Jan Mayländer, Danny Queck, Kevin Horlacher
-
Norwegia: Hans Petter Bergquist, Phillip Sjoeen, Sigurd Nymoen Soberg, Johann Andre Forfang, Ole Mathis Nedrejord
- Polska: Stefan Hula, Grzegorz Miętus, Jakub Wolny, Krzysztof Leja, Adam Ruda, Przemysław Kantyka, Krzysztof Miętus
- Rosja: Vladislav Boyarintsev, Alexander Khalezov, Sergey Shulaev, Anton Kalinitschenko, Sergey Kulikov
- Rumunia: Remus Tudor, Eduard Torok, Sorin Pitea, Robert Tatu
- Słowacja: Tomas Zmoray
- Słowenia: Ziga Mandl, Jernej Damjan, Matic Kramarsic, Anze Semenic, Anze Lanisek, Robert Hrgota, Nejc Dezman
- Szwajcaria: Gabriel Karlen
- Turcja: Samet Karta
- USA: Anders Johnson, Peter Frenette, Michael Glasder, Chris Lamb
-
Włochy: Daniele Varesco, Andrea Morassi, Federico Cecon
informacja własna