Terminarz:
Data (dzień) |
Miejsce |
Skocznia |
Zawody |
Zwycięzca |
PERIOD 3 |
||||
18.11.2017 (sobota) |
HS-134 |
druż.* |
Norwegia |
|
19.11.2017 (niedziela) |
HS-134 |
ind.* |
J. Kobayashi |
|
25.11.2017 (sobota) |
HS-142 |
druż. |
Norwegia |
|
26.11.2017 (niedziela) |
HS-142 |
ind. |
J. Damjan |
|
02.12.2017 (sobota) |
HS-134 |
ind. |
R. Freitag |
|
03.12.2017 (niedziela) |
HS-134 |
ind. |
A. Wellinger |
|
09.12.2017 (sobota) |
HS-142 |
druż. |
Norwegia |
|
10.12.2017 (niedziela) |
HS-142 |
ind. |
R. Freitag |
|
16.12.2017 (sobota) |
HS-140 |
ind. |
A. Fannemel |
|
17.12.2017 (niedziela) |
HS-140 |
ind. |
R. Freitag |
|
PERIOD 4 |
||||
30.12.2017 (sobota) |
HS-137 |
ind. (TCS*) |
K. Stoch |
|
01.01.2018 (poniedziałek) |
HS-140 |
ind. (TCS) |
K. Stoch |
|
04.01.2018 (czwartek) |
HS-130 |
ind. (TCS) |
K. Stoch |
|
06.01.2018 (sobota) |
HS-140 |
ind. (TCS) |
K. Stoch |
|
PERIOD 5 |
||||
13.01.2018 (sobota) |
HS-235 |
ind. loty |
A. Stjernen |
|
14.01.2018 (niedziela) |
|
HS-235 |
ind. loty |
- |
Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich - Oberstdorf 2018 (19-21.01.2018) > |
||||
27.01.2018 (sobota) |
HS-140 |
druż. |
Polska |
|
28.01.2018 (niedziela) |
HS-140 |
ind. |
A. Semenic |
|
Mistrzostwa Świata Juniorów - Kandersteg 2018 (27.01-04.02.2018) |
||||
PERIOD 6 |
||||
03.02.2018 (sobota) |
HS-145 |
ind. (WF*) |
D.A. Tande |
|
04.02.2018 (niedziela) |
HS-145 |
ind. (WF) |
J.A. Forfang |
|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie - PyeongChang 2018 (09-25.02.2018) |
||||
03.03.2018 (sobota) |
HS-130 |
druż. |
Niemcy |
|
04.03.2018 (niedziela) |
HS-130 |
ind. |
K. Stoch |
|
PERIOD 7 |
||||
10.03.2018 (sobota) |
HS-134 |
druż. (RA*) |
Norwegia |
|
11.03.2018 (niedziela) |
HS-134 |
ind. (RA) |
D.A. Tande |
|
13.03.2018 (wtorek) |
HS-140 |
ind. (RA) |
K. Stoch |
|
15.03.2018 (czwartek) |
HS-140 |
ind. (RA) |
K. Stoch |
|
17.03.2018 (sobota) |
HS-240 |
druż. loty (RA) |
Norwegia |
|
18.03.2018 (niedziela) |
HS-240 |
ind. loty (RA) |
R. Johansson |
|
23.03.2018 (piątek) |
HS-240 |
ind. loty (P7*) |
K. Stoch |
|
24.03.2018 (sobota) |
HS-240 |
druż. loty (P7) |
Norwegia |
|
25.03.2018 (niedziela) |
HS-240 |
ind. loty finał (P7) |
K. Stoch |
* druż. - konkurs drużynowy
* ind. - konkurs indywidualny
* TCS - Turniej Czterech Skoczni
* WF - turniej "Willingen Five"
* RA - turniej "Raw Air"
* P7 - turniej "Planica 7"
Indywidualna klasyfikacja generalna:
|
zawodnik |
kraj |
punkty |
strata |
1 |
Kamil Stoch |
POL |
1443 |
|
2 |
Richard Freitag |
GER |
1070 |
-373 |
3 |
Daniel Andre Tande |
NOR |
985 |
-458 |
4 |
Stefan Kraft |
AUT |
881 |
-562 |
5 |
Robert Johansson |
NOR |
840 |
-603 |
6 |
Andreas Wellinger |
GER |
828 |
-615 |
7 |
Johann Andre Forfang |
NOR |
821 |
-622 |
8 |
Andreas Stjernen |
NOR |
665 |
-778 |
9 |
Dawid Kubacki |
POL |
633 |
-810 |
10 |
Markus Eisenbichler |
GER |
597 |
-846 |
11 |
Junshiro Kobayashi |
JPN |
568 |
-875 |
12 |
Anders Fannemel |
NOR |
500 |
-943 |
13 |
Stefan Hula |
POL |
431 |
-1012 |
14 |
Karl Geiger |
GER |
427 |
-1016 |
15 |
Peter Prevc |
SLO |
416 |
-1027 |
16 |
Piotr Żyła |
POL |
403 |
-1040 |
17 |
Jernej Damjan |
SLO |
379 |
-1064 |
18 |
Stephan Leyhe |
GER |
327 |
-1116 |
19 |
Simon Ammann |
SUI |
312 |
-1131 |
20 |
Halvor Egner Granerud |
NOR |
280 |
-1163 |
21 |
Maciej Kot |
POL |
261 |
-1182 |
22 |
Anze Semenic |
SLO |
256 |
-1187 |
23 |
Michael Hayboeck |
AUT |
245 |
-1198 |
24 |
Ryoyu Kobayashi |
JPN |
187 |
-1256 |
25 |
Tilen Bartol |
SLO |
185 |
-1258 |
26 |
Noriaki Kasai |
JPN |
164 |
-1279 |
27 |
Manuel Fettner |
AUT |
137 |
-1306 |
28 |
Daniel Huber |
AUT |
117 |
-1326 |
29 |
Clemens Aigner |
AUT |
104 |
-1339 |
30 |
Pius Paschke |
GER |
90 |
-1353 |
31 |
Taku Takeuchi |
JPN |
89 |
-1354 |
32 |
Timi Zajc |
SLO |
88 |
-1355 |
33 |
Constantin Schmid |
GER |
81 |
-1362 |
|
Domen Prevc |
SLO |
81 |
-1362 |
35 |
Gregor Schlierenzauer |
AUT |
77 |
-1366 |
36 |
Jakub Wolny |
POL |
73 |
-1370 |
37 |
Manuel Poppinger |
AUT |
66 |
-1377 |
38 |
Gregor Deschwanden |
SUI |
54 |
-1389 |
39 |
Nejc Dezman |
SLO |
50 |
-1393 |
|
Kevin Bickner |
USA |
50 |
-1393 |
41 |
Marius Lindvik |
NOR |
49 |
-1394 |
42 |
Denis Kornilov |
RUS |
46 |
-1397 |
43 |
Andreas Wank |
GER |
45 |
-1398 |
44 |
Ziga Jelar |
SLO |
43 |
-1400 |
45 |
Yukiya Sato |
JPN |
41 |
-1402 |
46 |
Philipp Aschenwald |
AUT |
34 |
-1409 |
47 |
Macenzie Boyd-Clowes |
CAN |
31 |
-1412 |
48 |
Cestmir Kozisek |
CZE |
30 |
-1413 |
49 |
Robert Kranjec |
SLO |
26 |
-1417 |
50 |
Jurij Tepes |
SLO |
22 |
-1421 |
51 |
Florian Altenburger |
AUT |
20 |
-1423 |
52 |
Vladimir Zografski |
BUL |
15 |
-1428 |
53 |
Tomaz Naglic |
SLO |
14 |
-1429 |
54 |
Antti Aalto |
FIN |
13 |
-1430 |
|
Killian Peier |
SUI |
13 |
-1430 |
|
Bor Pavlovcic |
SLO |
13 |
-1430 |
57 |
Roman Koudelka |
CZE |
12 |
-1431 |
|
William Rhoads |
USA |
12 |
-1431 |
59 |
David Siegel |
GER |
11 |
-1432 |
|
Alex Insam |
ITA |
11 |
-1432 |
61 |
Ulrich Wohlgenannt |
AUT |
9 |
-1434 |
|
Sondre Ringen |
NOR |
9 |
-1434 |
63 |
Daiki Ito |
JPN |
8 |
-1435 |
|
Jonathan Learoyd |
FRA |
8 |
-1435 |
65 |
Evgeniy Klimov |
RUS |
7 |
-1436 |
66 |
Eetu Nousiainen |
FIN |
6 |
-1437 |
67 |
Vincent Descombes Sevoie |
FRA |
4 |
-1439 |
68 |
Vojtech Stursa |
CZE |
3 |
-1440 |
69 |
Clemens Leitner |
AUT |
2 |
-1441 |
|
Naoki Nakamura |
JPN |
2 |
-1441 |
|
Dimitry Vassiliev |
RUS |
2 |
-1441 |
|
Andreas Schuler |
SUI |
2 |
-1441 |
73 |
Sebastian Colloredo |
ITA |
1 |
-1442 |
|
Tomasz Pilch |
POL |
1 |
-1442 |
Klasyfikacja Pucharu Narodów:
|
reprezentacja |
punkty |
strata |
1 |
Norwegia |
7149 |
|
2 |
Niemcy |
5976 |
-1173 |
3 |
Polska |
5795 |
-1354 |
4 |
Austria |
3642 |
-3507 |
5 |
Słowenia |
3223 |
-3926 |
6 |
Japonia |
2659 |
-4490 |
7 |
Szwajcaria |
1031 |
-6118 |
8 |
Rosja |
455 |
-6694 |
9 |
Finlandia |
119 |
-7030 |
10 |
Czechy |
95 |
-7054 |
11 |
Stany Zjednoczone |
62 |
-7087 |
12 |
Kanada |
31 |
-7118 |
13 |
Bułgaria |
15 |
-7134 |
14 |
Włochy |
12 |
-7137 |
14 |
Francja |
12 |
-7137 |
30.12. TO SOBOTA NIE PIĄTEK NO !!!