Daniel Andre Tande, który we wczorajszym konkursie w Oberstdorfie uplasował się tuż za podium, nie daje za wygraną. Norweg pokazał moc w pierwszym treningu w Garmisch-Partenkirchen – skoczył 135,5 metra z najniższej belki startowej i uplasował się na samym czele stawki. Druga runda padła łupem Niemca, Markusa Eisenbichlera (136,5 m).
1. trening
Rywalizacja w pierwszej serii treningowej rozpoczęła się z belki najazdowej nr 18. Jury wraz z nieco dłuższymi skokami zachowało się jednak dość asekuracyjnie obniżając platformę startową stopniowo aż do nr 15. Właśnie z najkrótszego rozbiegu najlepiej poradził sobie Norweg Daniel Andre Tande, który poszybował 135,5 metra. Kolejne dwie lokaty zajęli reprezentanci Niemiec, którzy z wyższej beli (16.), skakali najdalej. Po 137 metrów osiągnęli Stephan Leyhe i Markus Eisenbichler.
Tuż za powyżej wymienioną trójką uplasował się najmocniejszy z biało-czerwonych, bohater z Schattenbergschanze Kamil Stoch (133,5 m), który także startował z najniższego najazdu. Czołową szóstkę uzupełnili bracia Prevc – Peter (136,0 m) oraz Domen (133,0 m). Na kolejnych pozycjach zameldowali się kolejni z podopiecznych trenera Horngachera – Maciej Kot (135,0 m) i Piotr Żyła (133,0 m). Lokaty w drugiej dziesiątce stawki wywalczyli: Dawid Kubacki (130,5 m / 16. miejsce) i Jan Ziobro (133,0 m / 19. miejsce). Nieco słabsze próby były udziałem: Stefana Huli (129,0 m / 33. miejsce), a także Klemensa Murańki (121,5 m / 59. miejsce).
2. trening
Druga runda treningowa została rozegrana z dwóch różnych belek startowych (nr 16 i 15). Najlepszy okazał się niemiecki faworyt gospodarzy, Markus Eisenbichler, który z niższego najazdu poszybował 136,5 metra. Drugie miejsce z najdłuższym skokiem obu serii zajął startujący w lepszych warunkach Francuz, Vincent Descombes Sevoie (138,5 m), a trzeci był bardzo dobrze prezentujący się na Grosse-Olympiaschanze Stephan Leyhe (136,5 m).
Po raz kolejny czwarte miejsce zajął stale kontrolujący czołówkę Kamil Stoch (135,0 m), a najlepszą szóstkę uzupełnili: Daniel Andre Tande (134,0 m) oraz Andreas Wellinger (137,0 m). Ponownie w czołowej dziesiątce znaleźli się trzej reprezentanci naszego kraju – poza wspomnianym Stochem, tym razem byli to: Dawid Kubacki (134,5 m / 8. miejsce) i Maciej Kot (131,5 m / 10. miejsce). W drugiej dziesiątce zameldowali się z kolei: coraz lepiej skaczący Jan Ziobro (135,0 m / 12. miejsce) i Piotr Żyła (134,0 m / 17. miejsce). Ponownie poziomem odstawali: Stefan Hula (128,5 m / 34. miejsce) i Klemens Murańka (119,5 m / 54. miejsce).
Początek kwalifikacji jest zaplanowany na godz. 14:00. Transmisję telewizyjną przeprowadzi Eurosport 1. Tekstowa relacja LIVE czeka na Was na SkokiPolska.pl >>>
Wyniki pierwszego treningu:
zawodnik | kraj | belka | skok I | punkty | |
1 | Daniel Andre Tande | NOR | 15 | 135,5 m | 93.2 |
2 | Stephan Leyhe | GER | 16 | 137,0 m | 92.4 |
3 | Markus Eisenbichler | GER | 16 | 137,0 m | 90.3 |
4 | Kamil Stoch | POL | 15 | 133,5 m | 89.4 |
5 | Peter Prevc | SLO | 16 | 136,0 m | 88.9 |
6 | Domen Prevc | SLO | 15 | 133,0 m | 88.1 |
7 | Maciej Kot | POL | 16 | 135,0 m | 87.5 |
8 | Piotr Żyła | POL | 16 | 133,0 m | 83.8 |
9 | Richard Freitag | GER | 16 | 131,5 m | 83.0 |
10 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 16 | 131,5 m | 82.7 |
11 | Taku Takeuchi | JPN | 17 | 133,0 m | 82.6 |
12 | Andreas Wellinger | GER | 16 | 132,5 m | 82.5 |
13 | Denis Kornilov | RUS | 18 | 136,0 m | 81.9 |
14 | Andreas Stjernen | NOR | 16 | 131,5 m | 81.4 |
15 | Cene Prevc | SLO | 17 | 132,0 m | 81.3 |
16 | Dawid Kubacki | POL | 16 | 130,5 m | 80.0 |
17 | Anders Fannemel | NOR | 17 | 131,5 m | 79.7 |
18 | Roman Koudelka | CZE | 17 | 132,0 m | 79.4 |
19 | Jan Ziobro | POL | 18 | 133,0 m | 79.2 |
20 | Anze Semenic | SLO | 18 | 133,5 m | 78.6 |
21 | Daiki Ito | JPN | 16 | 129,0 m | 78.1 |
22 | Kevin Bickner | USA | 17 | 133,0 m | 76.9 |
23 | Jernej Damjan | SLO | 18 | 132,0 m | 76.6 |
24 | Markus Schiffner | AUT | 17 | 130,5 m | 75.8 |
25 | Evgeniy Klimov | RUS | 16 | 127,5 m | 75.6 |
Tom Hilde | NOR | 17 | 130,0 m | 75.6 | |
27 | Lukas Hlava | CZE | 17 | 131,5 m | 75.5 |
28 | Dimitry Vassiliev | RUS | 18 | 131,0 m | 75.2 |
29 | Andreas Kofler | AUT | 16 | 128,0 m | 74.9 |
30 | Jurij Tepes | SLO | 16 | 126,0 m | 74.6 |
31 | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN | 17 | 128,5 m | 74.4 |
Florian Altenburger | AUT | 18 | 130,5 m | 74.4 | |
33 | Stefan Hula | POL | 17 | 129,0 m | 74.0 |
Noriaki Kasai | JPN | 17 | 129,0 m | 74.0 | |
35 | Jakub Janda | CZE | 17 | 130,0 m | 73.4 |
36 | Severin Freund | GER | 16 | 126,0 m | 71.9 |
37 | Vojtech Stursa | CZE | 16 | 125,0 m | 71.1 |
38 | Simon Ammann | SUI | 17 | 128,0 m | 65.2 |
39 | Ryoyu Kobayashi | JPN | 18 | 127,0 m | 68.5 |
40 | Andreas Wank | GER | 17 | 126,0 m | 68.3 |
41 | Pius Paschke | GER | 18 | 127,5 m | 68.0 |
42 | Antti Aalto | FIN | 18 | 126,0 m | 67.0 |
43 | Jarkko Maeaettae | FIN | 18 | 126,5 m | 66.0 |
44 | Felix Hoffmann | GER | 18 | 125,5 m | 65.8 |
45 | Halvor Egner Granerud | NOR | 18 | 126,0 m | 65.5 |
46 | Kento Sakuyama | JPN | 17 | 126,5 m | 65.4 |
Constantin Schmid | GER | 18 | 125,0 m | 65.4 | |
48 | Robert Johansson | NOR | 17 | 125,5 m | 65.2 |
49 | Karl Geiger | GER | 16 | 122,5 m | 63.1 |
50 | Vladimir Zografski | BUL | 18 | 124,0 m | 63.0 |
51 | Ronan Lamy Chappuis | FRA | 18 | 124,5 m | 62.1 |
52 | Elias Tollinger | AUT | 18 | 124,0 m | 62.0 |
53 | Marinus Kraus | GER | 18 | 124,0 m | 61.5 |
54 | Marat Zhaparov | KAZ | 18 | 123,5 m | 58.8 |
55 | Roman Trofimov | RUS | 18 | 121,5 m | 58.2 |
56 | Johannes Schubert | GER | 18 | 122,0 m | 56.9 |
Tomas Vancura | CZE | 18 | 121,5 m | 56.9 | |
58 | Rok Justin | SLO | 18 | 121,0 m | 56.7 |
59 | Klemens Murańka | POL | 18 | 121,5 m | 55.3 |
60 | Gregor Deschwanden | SUI | 18 | 120,0 m | 54.8 |
61 | William Rhoads | USA | 18 | 120,5 m | 54.6 |
62 | Martti Nomme | EST | 18 | 118,0 m | 49.3 |
63 | Jan Matura | CZE | 18 | 117,0 m | 47.4 |
64 | Michael Glasder | USA | 18 | 115,0 m | 44.1 |
65 | Gabriel Karlen | SUI | 18 | 112,5 m | 41.8 |
66 | Heung-Chul Choi | KOR | 18 | 113,0 m | 41.7 |
67 | Konstantin Sokolenko | KAZ | 18 | 109,5 m | 35.3 |
68 | Hyun-Ki Kim | KOR | 18 | 106,0 m | 29.5 |
DNS | Michael Hayboeck | AUT | – | – | – |
DNS | Manuel Fettner | AUT | – | – | – |
DNS | Stefan Kraft | AUT | – | – | – |
Wyniki drugiego treningu:
zawodnik | kraj | belka | skok II | punkty | |
1 | Markus Eisenbichler | GER | 15 | 136,5 m | 88.4 |
2 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 16 | 138,5 m | 87.8 |
3 | Stephan Leyhe | GER | 16 | 136,5 m | 86.4 |
4 | Kamil Stoch | POL | 15 | 135,0 m | 85.5 |
5 | Daniel Andre Tande | NOR | 15 | 134,0 m | 84.2 |
6 | Andreas Wellinger | GER | 16 | 137,0 m | 84.1 |
7 | Manuel Fettner | AUT | 15 | 133,5 m | 83.4 |
8 | Dawid Kubacki | POL | 16 | 134,5 m | 81.4 |
9 | Michael Hayboeck | AUT | 15 | 132,0 m | 81.3 |
10 | Maciej Kot | POL | 15 | 131,5 m | 79.5 |
11 | Stefan Kraft | AUT | 15 | 132,5 m | 79.4 |
12 | Jan Ziobro | POL | 16 | 135,0 m | 79.3 |
13 | Richard Freitag | GER | 16 | 134,0 m | 78.9 |
14 | Jakub Janda | CZE | 16 | 134,0 m | 78.6 |
15 | Simon Ammann | SUI | 16 | 133,5 m | 78.1 |
16 | Markus Schiffner | AUT | 16 | 132,5 m | 78.0 |
17 | Piotr Żyła | POL | 16 | 134,0 m | 77.6 |
18 | Domen Prevc | SLO | 15 | 130,5 m | 77.0 |
19 | Lukas Hlava | CZE | 16 | 131,5 m | 76.8 |
20 | Taku Takeuchi | JPN | 16 | 132,0 m | 76.6 |
Roman Koudelka | CZE | 16 | 132,0 m | 76.6 | |
22 | Anders Fannemel | NOR | 16 | 131,0 m | 75.6 |
23 | Cene Prevc | SLO | 16 | 132,0 m | 75.5 |
24 | Anze Semenic | SLO | 16 | 131,0 m | 75.2 |
25 | Andreas Stjernen | NOR | 16 | 131,5 m | 75.1 |
26 | Karl Geiger | GER | 16 | 131,5 m | 75.0 |
27 | Noriaki Kasai | JPN | 16 | 130,5 m | 74.1 |
Tom Hilde | NOR | 16 | 130,0 m | 74.1 | |
29 | Peter Prevc | SLO | 16 | 130,0 m | 73.2 |
Florian Altenburger | AUT | 16 | 130,0 m | 73.2 | |
31 | Jernej Damjan | SLO | 16 | 130,0 m | 72.5 |
32 | Tomas Vancura | CZE | 16 | 128,5 m | 70.0 |
33 | Robert Johansson | NOR | 16 | 129,0 m | 69.9 |
34 | Stefan Hula | POL | 16 | 128,5 m | 69.7 |
35 | Antti Aalto | FIN | 16 | 127,0 m | 68.8 |
36 | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN | 16 | 128,5 m | 68.2 |
37 | Ryoyu Kobayashi | JPN | 16 | 128,0 m | 67.4 |
38 | Evgeniy Klimov | RUS | 16 | 126,0 m | 66.9 |
39 | Andreas Kofler | AUT | 15 | 125,0 m | 66.6 |
40 | Vojtech Stursa | CZE | 16 | 126,0 m | 66.2 |
41 | Kevin Bickner | USA | 16 | 126,5 m | 66.0 |
42 | Halvor Egner Granerud | NOR | 16 | 125,0 m | 64.0 |
43 | Gregor Deschwanden | SUI | 16 | 124,5 m | 62.6 |
44 | Jarkko Maeaettae | FIN | 16 | 124,5 m | 62.1 |
45 | Denis Kornilov | RUS | 16 | 124,5 m | 61.8 |
Dimitry Vassiliev | RUS | 16 | 125,5 m | 61.8 | |
47 | Pius Paschke | GER | 16 | 124,5 m | 60.7 |
48 | Vladimir Zografski | BUL | 16 | 123,0 m | 60.2 |
49 | Kento Sakuyama | JPN | 16 | 123,5 m | 59.8 |
50 | Elias Tollinger | AUT | 16 | 123,5 m | 59.6 |
51 | Andreas Wank | GER | `6 | 122,5 m | 59.3 |
52 | Constantin Schmid | GER | 16 | 124,0 m | 59.1 |
53 | Roman Trofimov | RUS | 16 | 122,0 m | 57.1 |
54 | Klemens Murańka | POL | 16 | 119,5 m | 56.5 |
55 | Severin Freund | GER | 15 | 123,0 m | 56.4 |
56 | Jan Matura | CZE | 16 | 121,5 m | 55.1 |
Rok Justin | SLO | 16 | 121,5 m | 55.1 | |
58 | Johannes Schubert | GER | 16 | 119,5 m | 51.0 |
59 | Ronan Lamy Chappuis | FRA | 16 | 119,0 m | 50.1 |
60 | Felix Hoffmann | GER | 16 | 119,0 m | 50.0 |
61 | William Rhoads | USA | 16 | 116,0 m | 44.8 |
62 | Marinus Kraus | GER | 16 | 115,0 m | 44.4 |
63 | Gabriel Karlen | SUI | 16 | 115,0 m | 42.6 |
64 | Michael Glasder | USA | 16 | 112,5 m | 40.5 |
65 | Marat Zhaparov | KAZ | 16 | 111,0 m | 37.7 |
66 | Heung-Chul Choi | KOR | 16 | 111,5 m | 37.2 |
67 | Martti Nomme | EST | 16 | 110,5 m | 35.2 |
68 | Hyun-Ki Kim | KOR | 16 | 109,0 m | 33.0 |
69 | Konstantin Sokolenko | KAZ | 16 | 106,5 m | 27.2 |
70 | Jurij Tepes | SLO | 16 | 103,5 m | 24.6 |
DNS | Daiki Ito | JPN | – | – | – |
informacja własna