Reprezentant Norwegii Daniel Andre Tande jest liderem na półmetku konkursu noworocznego w Garmisch-Partenkirchen. Znakomicie w pierwszej serii spisali się Polacy – w czołowej dziesiątce plasuje się trzech biało-czerwonych, z których najwyżej znajduje się Piotr Żyła, który zajmuje trzecią lokatę. Piąty jest Kamil Stoch, a szósty Maciej Kot.
Daniel Andre Tande prowadzi po pierwszej serii konkursowej w Ga-Pa po skoku na 138 metrów. Drugie miejsce zajmuje Austriak Stefan Kraft (137,0 m), a czołową trójkę uzupełnia najlepszy z biało-czerwonych, Piotr Żyła (137,0 m). W czołowej dziesiątce znajdują się jeszcze dwaj Polacy, którzy wciąż są w grze o miejsca na podium – Kamil Stoch (135,5 m / 5. miejsce) i Maciej Kot (135,5 m / 6. miejsce). Awans do serii finałowej wywalczyli ponadto: Stefan Hula (131,0 m / 15. miejsce) oraz Dawid Kubacki (128,5 m / 24. miejsce). Ze zmaganiami pożegnał się Jan Ziobro (123,0 m / 44. miejsce).
Wyniki pierwszej serii:
zawodnik | kraj | belka | skok I | punkty | status | |
1 | Daniel Andre Tande | NOR | 16 | 138,0 m | 141.6 | Q |
2 | Stefan Kraft | AUT | 16 | 137,0 m | 139.6 | Q |
3 | Piotr Żyła | POL | 16 | 137,0 m | 138.5 | Q |
4 | Markus Eisenbichler | GER | 16 | 136,5 m | 137.3 | Q |
5 | Kamil Stoch PQ | POL | 16 | 135,5 m | 136.3 | Q |
6 | Maciej Kot | POL | 16 | 135,5 m | 135.3 | Q |
7 | Stephan Leyhe | GER | 16 | 135,5 m | 135.2 | Q |
8 | Domen Prevc | SLO | 16 | 136,0 m | 134.9 | Q |
9 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 16 | 133,0 m | 131.4 | Q |
10 | Michael Hayboeck | AUT | 16 | 133,0 m | 131.3 | Q |
11 | Manuel Fettner | AUT | 16 | 133,5 m | 131.2 | Q |
12 | Andreas Wellinger | GER | 16 | 133,0 m | 130.5 | Q |
13 | Peter Prevc | SLO | 16 | 130,5 m | 129.2 | Q |
14 | Andreas Stjernen | NOR | 16 | 131,0 m | 127.8 | Q |
15 | Stefan Hula | POL | 16 | 131,0 m | 127.1 | Q |
16 | Cene Prevc | SLO | 15 | 130,0 m | 125.9 | Q |
17 | Andreas Kofler | AUT | 16 | 132,5 m | 125.5 | Q |
18 | Evgeniy Klimov | RUS | 16 | 132,0 m | 125.4 | Q |
19 | Richard Freitag | GER | 16 | 131,0 m | 125.2 | Q |
20 | Jakub Janda PQ | CZE | 16 | 131,0 m | 125.1 | Q |
21 | Roman Koudelka PQ | CZE | 16 | 129,0 m | 123.6 | Q |
22 | Anders Fannemel PQ | NOR | 16 | 130,0 m | 123.3 | Q |
23 | Severin Freund | GER | 16 | 128,5 m | 121.6 | Q |
24 | Dawid Kubacki | POL | 16 | 128,5 m | 121.3 | Q |
25 | Karl Geiger | GER | 16 | 128,0 m | 120.9 | Q |
26 | Markus Schiffner PQ | AUT | 16 | 127,0 m | 119.2 | Q |
27 | Andreas Wank | GER | 16 | 128,5 m | 118.7 | Q |
28 | Florian Altenburger | AUT | 16 | 125,0 m | 116.8 | Q |
29 | Robert Johansson | NOR | 16 | 124,5 m | 114.0 | Q |
30 | Jernej Damjan | SLO | 16 | 125,0 m | 112.4 | Q |
31 | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN | 16 | 127,5 m | 118.4 | NQ |
32 | Kevin Bickner | USA | 16 | 127,0 m | 117.3 | NQ |
33 | Pius Paschke | GER | 16 | 125,5 m | 115.5 | NQ |
34 | Vojtech Stursa | CZE | 16 | 126,5 m | 114.6 | NQ |
35 | Antti Aalto | FIN | 16 | 126,0 m | 114.4 | NQ |
36 | Jurij Tepes | SLO | 16 | 125,0 m | 113.8 | NQ |
37 | Noriaki Kasai | JPN | 16 | 125,0 m | 113.7 | NQ |
38 | Denis Kornilov | RUS | 16 | 126,5 m | 113.4 | NQ |
39 | Lukas Hlava | CZE | 16 | 126,5 m | 112.8 | NQ |
40 | Daiki Ito | JPN | 16 | 123,0 m | 111.8 | NQ |
41 | Jarkko Maeaettae | FIN | 16 | 123,0 m | 108.4 | NQ |
Tom Hilde | NOR | 16 | 123,0 m | 108.4 | NQ | |
43 | Simon Ammann | SUI | 16 | 123,0 m | 107.7 | NQ |
44 | Jan Ziobro | POL | 16 | 123,0 m | 107.4 | NQ |
45 | Ryoyu Kobayashi | JPN | 16 | 123,0 m | 106.8 | NQ |
46 | Anze Semenic | SLO | 16 | 119,5 m | 103.0 | NQ |
47 | Halvor Egner Granerud | NOR | 16 | 119,0 m | 99.6 | NQ |
48 | Dimitry Vassiliev | RUS | 16 | 119,0 m | 98.4 | NQ |
49 | Constantin Schmid | GER | 16 | 117,0 m | 95.7 | NQ |
50 | Taku Takeuchi | JPN | 16 | 117,0 m | 90.3 | NQ |
informacja własna