Kraj: Japonia
Punkt K: 120 (123 – zimą)
Wielkość skoczni (HS): 134 (137 – czasami zimą)
Igelit: jest
Rok budowy: 1931
Przebudowy: 1952, 1969, 1986, 1996, 1997, 2007
Certyfikat FIS ważny do: 2019 r.
Pojemność trybun: 44.000
Oficjalny rekord skoczni: 144,0 m (Maciej Kot POL, 12.02.2017 r., Puchar Świata & Stefan Kraft AUT, 12.02.2017 r., Puchar Świata)
Rekord skoczni: 146,5 m (Anze Lanisek SLO, 18.01.2015 r., Puchar Kontynentalny)
Letni rekord skoczni: 147,0 m (Junshiro Kobayashi JPN, 04.112017 r.)
Rekord skoczni kobiet: 145,0 m (Yuki Ito JPN, 19.03.2016 r.)
Letni rekord skoczni kobiet: 144,0 m (Sara Takanashi JPN, 02.11.2018 r.)
Najdłuższy skok (upadek): 148,0 m (Ryoyu Kobayashi JPN, 24.02.2018 r.)
Długość najazdu: 94,0 m
Nachylenie najazdu: 35°
Długość progu: 7,0 m
Wysokość progu: 3,3 m
Nachylenie progu: 11°
Średnia prędkość na progu: 90,0 km/h
Nachylenie zeskoku: 37°
Podia zawodów Pucharu Świata:
Data / skocznia | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
27.01.2019 (HS-137) | |||
26.01.2019 (HS-137) | |||
12.02.2017 (HS-137) | K. Stoch POL | A. Wellinger GER | S. Kraft AUT |
11.02.2017 (HS-137) |
M. Kot POL P. Prevc SLO |
– | S. Kraft AUT |
31.01.2016 (HS-134) | A. Fannemel NOR | J.A. Forfang NOR | N. Kasai JPN |
30.01.2016 (HS-134) | P. Prevc SLO | D. Prevc SLO | R. Kranjec SLO |
25.01.2015 (HS-134) | R. Koudelka CZE | K. Stoch POL | P. Prevc SLO |
24.01.2015 (HS-134) | P. Prevc SLO | S. Kraft AUT | R. Koudelka CZE |
26.01.2014 (HS-134) | J. Damjan SLO | P. Prevc SLO | R. Kranjec SLO |
25.01.2014 (HS-134) | P. Prevc SLO | J. Damjan SLO | N. Kasai JPN |
20.01.2013 (HS-134) | J. Matura CZE | R. Kranjec SLO | A. Wank GER |
19.01.2013 (HS-134) | J. Matura CZE | T. Hilde NOR | R. Kranjec SLO |
29.01.2012 (HS-134) | D. Ito JPN | K. Stoch POL | A. Kofler AUT |
28.01.2012 (HS-134) | D. Ito JPN | A. Bardal NOR | K. Stoch POL |
16.01.2011 (HS-134) | A. Kofler AUT | S. Freund GER | T. Morgenstern AUT |
15.01.2011 (HS-134) | S. Freund GER | T. Morgenstern AUT | A. Małysz POL |
17.01.2010 (HS-134) | S. Ammann SUI | N. Kasai JPN | M. Koch AUT |
16.01.2010 (HS-134) | T. Morgenstern AUT | A. Wank GER | D. Ito JPN |
01.02.2009 (HS-134) | konkurs odwołany (zbyt mocny wiatr) | ||
31.01.2009 (HS-134) | G. Schlierenzauer AUT | T. Morgenstern AUT | W. Loitzl AUT |
03.02.2008 (HS-134) | T. Morgenstern AUT | J. Happonen FIN | A. Bardal NOR |
02.02.2008 (HS-134) | T. Morgenstern AUT | J. Happonen FIN | M. Koch AUT |
22.01.2006 (HS-134) | R. Ljoekelsoey NOR | D. Ito JPN | T. Okabe JPN |
21.01.2006 (HS-134) | B.E. Romoeren NOR | R. Ljoekelsoey NOR | T. Okabe JPN |
06.02.2005 (HS-134) | R. Ljoekelsoey NOR | R. Jussilainen FIN | T. Morgenstern AUT |
05.02.2005 (HS-134) | K. Funaki JPN | T. Morgenstern AUT | R. Ljoekelsoey NOR |
25.01.2004 (K-120) | R. Ljoekelsoey NOR | N. Kasai JPN |
J. Ahonen FIN S. Pettersen NOR |
24.01.2004 (K-120) | R. Ljoekelsoey NOR | J. Ahonen FIN | M. Hoellwarth AUT |
26.01.2003 (K-120) | S. Pettersen NOR | A. Widhoelzl AUT | F. Liegl AUT |
25.01.2003 (K-120) | R. Ljoekelsoey NOR | C. Nagiller AUT | B.E. Romoeren NOR |
27.01.2002, druż. (K-120) | Austria | Japonia | Finlandia |
26.01.2002 (K-120) | A. Widhoelzl AUT | M. Koch AUT | N. Kasai JPN |
28.01.2001 (K-120) | A. Małysz POL | R. Jussilainen FIN | J. Soininen FIN |
27.01.2001 (K-120) | A. Małysz POL | W. Loitzl AUT | J. Hautamaeki FIN |
23.01.2000 (K-120) | M. Schmitt GER | J. Soininen FIN | H. Saito JPN |
22.01.2000 (K-120) | M. Schmitt GER | J. Ahonen FIN | R. Jussilainen FIN |
24.01.1999 (K-120) | K. Funaki JPN | M. Schmitt GER | H. Miyahira JPN |
23.01.1999 (K-120) | M. Schmitt GER | H. Miyahira JPN | D. Thoma GER |
05.02.1998 (K-120) | A. Widhoelzl AUT | J. Soininen FIN | J. Ahonen FIN |
19.01.1997 (K-120) | D. Thoma GER | R. Ljoekelsoey NOR | T. Okabe JPN |
21.01.1996 (K-115) |
A.P. Nikkola FIN A. Goldberger AUT |
– | H. Saito JPN |
22.01.1995 (K-115) | N. Dessum FRA | T. Okabe JPN | J. Ahonen FIN |
23.01.1994 (K-115) | J. Weissflog GER | E. Bredesen NOR | J. Nishikata JPN |
20.12.1992 (K-115) | A. Higashi JPN | W. Rathmayr AUT | B. Myrbakken NOR |
15.12.1991 (K-115) | W. Rathmayr AUT | S. Zuend SUI | W. Haim AUT |
16.12.1990 (K-115) | D. Thoma GER | A. Kiesewetter GER | V. Hakala FIN |
17.12.1989 (K-115) | J. Weissflog GER | W. Haim AUT | H. Kuttin AUT |
18.12.1988 (K-115) | J. Bokloev SWE | A.P. Nikkola FIN | M. Nykaenen FIN |
20.12.1987 (K-115) | M. Nykaenen FIN | J. Parma CSV | S. Taellberg SWE |
25.01.1987 (K-115) | P. Ulaga YUG | M. Tepes YUG | S. Braaten NOR |
26.01.1986 (K-112) | M. Nykaenen FIN | E. Vettori AUT | J. Parma CSV |
10.02.1985 (K-110) | A. Akimoto JPN | M. Nykaenen FIN | T. Ylipulli FIN |
22.01.1984 (K-110) | M. Steiner AUT | V.M. Ahonen FIN | M. Akimoto JPN |
17.01.1982 (K-110) | A. Kogler AUT | H. Bulau CAN | M. Buse DDR |
15.02.1981 (K-110) | H. Wallner AUT | O. Bremseth NOR | A. Kogler AUT |
14.02.1981 (K-110) | A. Kogler AUT | O. Bremseth NOR | H. Neuper AUT |
13.01.1980 (K-110) | M. Akimoto JPN | H. Yagi JPN | B. Norcic YUG |
12.01.1980 (K-110) | H. Yagi JPN | B. Norcic YUG | A. Kogler AUT |