Na przełomie lutego i marca odbędzie się najważniejsza impreza sezonu 2016/2017, czyli Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w fińskim Lahti. Areną zmagań skoczków będzie kompleks skoczni Salpausselkä. Na obiektach HS-100 i HS-130 zawodnicy i zawodniczki powalczą zarówno o medale indywidualne, jak i w konkursach drużynowych.
Pełny program MŚ w Lahti (transmisje):
- 21 lutego 2017 r. (wtorek):
- 15:00 – oficjalny trening kobiet, HS-100
- 22 lutego 2017 r. (środa):
- 09:00 – odprawa techniczna mężczyzn
- 11:00 – oficjalny trening kobiet, HS-100
- 13:00 – odprawa techniczna kobiet
- 13:30 – oficjalny trening mężczyzn, HS-100
- 23 lutego 2017 r. (czwartek):
- 11:30 – oficjalny trening kobiet, HS-100
- 13:00 – kwalifikacje kobiet, HS-100 (TVP Sport, Eurosport 1)
- 14:00 – odprawa techniczna kobiet
- 15:30 – oficjalny trening mężczyzn, HS-100
- 18:00 – odprawa techniczna mężczyzn
- 24 lutego 2017 r. (piątek):
- 11:30 – oficjalny trening mężczyzn, HS-100
- 13:30 – kwalifikacje mężczyzn, HS-100 (TVP 1, Eurosport 1)
- 15:30 – seria próbna kobiet, HS-100
- 16:30 – konkurs indywidualny kobiet, HS-100 (TVP Sport, Eurosport 1)
- 25 lutego 2017 r. (sobota):
- 15:30 – seria próbna mężczyzn, HS-100
- 16:30 – konkurs indywidualny mężczyzn, HS-100 (TVP 1, Eurosport 1)
- 19:00 – odprawa techniczna przed konkursem drużyn mieszanych
- 19:30 – ceremonia medalowa kobiet
- 26 lutego 2017 r. (niedziela):
- 15:30 – seria próbna drużyn mieszanych, HS-100
- 16:30 – konkurs drużyn mieszanych, HS-100 (TVP Sport, Eurosport 1)
- 19:30 – ceremonia medalowa drużyn mieszanych i mężczyzn
- 27 lutego 2017 r. (poniedziałek):
- 08:00 – oficjalny trening mężczyzn, HS-130
- 28 lutego 2017 r. (wtorek):
- 16:00 – oficjalny trening mężczyzn, HS-130
- 18:00 – odprawa techniczna mężczyzn
- 1 marca 2017 r. (środa):
- 15:00 – oficjalny trening mężczyzn, HS-130
- 17:00 – kwalifikacje mężczyzn, HS-130 (TVP Sport, Eurosport 1)
- 18:00 – odprawa techniczna mężczyzn
- 2 marca 2017 r. (czwartek):
- 16:30 – seria próbna mężczyzn, HS-130
- 17:30 – konkurs indywidualny mężczyzn, HS-130 (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1)
- 3 marca 2017 r. (piątek):
- 16:30 – oficjalny trening mężczyzn, HS-130
- 18:00 – odprawa techniczna mężczyzn
- 19:30 – ceremonia medalowa mężczyzn
- 4 marca 2017 r. (sobota):
- 15:15 – seria próbna męskich drużyn, HS-130
- 16:15 – konkurs drużynowy mężczyzn, HS-130 (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1)
- 19:30 – ceremonia medalowa drużynówki mężczyzn
Składy kadr męskich:
- Austria: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Andreas Kofler, Markus Schiffner, Gregor Schlierenzauer
- Bułgaria: Vladimir Zografski
- Czechy: Roman Koudelka, Jakub Janda, Lukas Hlava, Viktor Polasek, Tomas Vancura, Jan Matura
- Estonia: Kaarel Nurmsalu, Martti Nomme, Artti Aigro
- Finlandia: Janne Ahonen, Jarkko Maeaettae, Ville Larinto, Antti Aalto, Lauri Asikainen
- Francja: Vincent Descombes Sevoie, Paul Brasme
- Gruzja: Artur Sarkisiani
- Japonia: Daiki Ito, Noriaki Kasai, Ryoyu Kobayashi, Kento Sakuyama, Taku Takeuchi
- Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes, Joshua Maurer
- Kazachstan: Alexey Korolev, Nikolay Karpenko, Roman Nogin, Ilya Kratov
- Niemcy: Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Andreas Wellinger, Karl Geiger, Stephan Leyhe
- Norwegia: Tom Hilde, Andreas Stjernen, Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Robert Johansson
- Łotwa: Kristaps Nezhborts
- Polska: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Stefan Hula
- Rosja: Dimitry Vassiliev, Evgeniy Klimov, Denis Kornilov, Aleksandr Bazhenov, Alexe Romashov
- Rumunia: Sorin Iulian Pitea, Nicolae Sorin Mitrofan
- Słowenia: Domen Prevc, Peter Prevc, Cene Prevc, Anze Lanisek, Jernej Damjan, Jurij Tepes (na dużej skoczni)
- Stany Zjednoczone: Michael Glasder, Kevin Bickner, William Rhoads, Casey Larson
- Szwajcaria: Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Gabriel Karlen, Killian Peier, Andreas Schuler
- Turcja: Fatih Arda Ipcioglu
- Ukraina: Vitaliy Kalinichenko, Stepan Pasichnyk
- Włochy: David Bresadola, Sebastian Colloredo, Alex Insam
Składy kadr żeńskich:
- Austria: Chiara Hoelzl, Jacqueline Seifriedsberger, Daniela Iraschko-Stolz
- Chiny: Qi Liu, Tong Ma, Xinyue Chang, Xueyao Li
- Czechy: Marta Krepelkova, Jana Mrakotova, Barbora Blazkova
- Finlandia: Julia Kykkaenen, Susanna Forsstroem, Jenny Rautionaho
- Francja: Lea Lemare, Lucile Morat
- Japonia: Sara Takanashi, Yuki Ito, Kaori Iwabuchi, Yuka Seto
- Kanada: Taylor Henrich, Nicole Maurer, Natasha Bodnarchuk
- Kazachstan: Valentina Sderzhikova, Dayana Akhmetvaliyeva
- Łotwa: Sarlote Skele
- Niemcy: Katharina Althaus, Carina Vogt, Svenja Wuerth, Gianina Ernst, Ramona Straub
- Norwegia: Silje Opseth, Anniken Mork, Maren Lundby
- Rosja: Irina Avvakumova, Sofia Tikhonova, Anastasiya Barannikova, Ksenia Kablukova
- Rumunia: Andreea Diana Trambitas, Daniela Haralambie
- Słowenia: Ema Klinec, Maja Vtic, Spela Rogelj, Nika Kriznar, Ursa Bogataj
- Stany Zjednoczone: Sarah Hendrickson, Nita Englund
- Włochy: Elena Runggaldier, Evelyn Insam, Manuela Malsiner, Lara Malsiner
informacja własna