Kraj: Norwegia
Punkt K: 124 m
Wielkość skoczni (HS): 140 m
Igelit: jest
Rok budowy: 1940 r.
Przebudowy w latach: 1990, 2008
Certyfikat FIS ważny do: 2021 r.
Pojemność trybun: 40.000
Oficjalny rekord skoczni: 146,0 m (Kamil Stoch POL, 15.03.2018 r., Puchar Świata)
Rekord skoczni: 148,5 m (Markus Eisenbichler GER, 15.03.2018 r., Puchar Świata, trening)
Letni rekord skoczni: 146,0 m (Tilen Bartol SLO, 17.09.2017 r., Puchar Kontynentalny)
Żeński letni rekord skoczni: 132,5 m (Anette Sagen NOR, 16.10.2011 r., Mistrzostwa Norwegii)
Najdłuższy skok (upadek): 149,0 m (Maren Lundby NOR, 31.07.2018 r.)
Długość najazdu: 93,13 m
Nachylenie najazdu: 34°
Długość progu: 6,5 m
Wysokość progu: 3,0 m
Nachylenie progu: 11°
Średnia prędkość na progu: 95,8 km/h
Nachylenie zeskoku: 33,5°
Podia zawodów Pucharu Świata mężczyzn:
Data, zawody, skocznia | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
14.03.2019 (RA*, HS-140) | |||
15.03.2018 (RA*, HS-140) | K. Stoch POL | S. Kraft AUT | R. Johansson NOR |
16.03.2017 (RA*, HS-140) | S. Kraft AUT | A. Stjernen NOR | A. Wellinger GER |
10.02.2016 (HS-140) | P. Prevc SLO | S. Kraft AUT | N. Kasai JPN |
12.03.2015 (HS-140) | S. Freund GER | P. Prevc SLO | R. Velta NOR |
07.03.2014 (HS-140) | A. Bardal NOR | A. Kofler AUT | N. Kasai JPN |
15.03.2013 (HS-140) | K. Stoch POL | R. Freitag GER | D. Ito JPN |
08.03.2012 (HS-140) | D. Ito JPN | R. Freitag GER | S. Ammann SUI |
06.12.2009 (HS-140) | konkurs odwołany | ||
05.12.2009 (HS-140) | konkurs odwołany | ||
07.12.2008 (HS-140) | S. Ammann | M. Hautamaeki FIN | G. Schlierenzauer AUT |
06.12.2008 (HS-140) | G. Schlierenzauer | V. Larinto FIN | A. Jacobsen NOR |
09.12.2007 (HS-131) | T. Morgenstern AUT | A. Kofler AUT | W. Loitzl AUT |
08.12.2007 (HS-131) | T. Morgenstern AUT | G. Schlierenzauer AUT | T. Hilde NOR |
03.12.2006 (HS-131) | konkurs odwołany | ||
02.12.2006 (HS-131) | konkurs odwołany | ||
04.12.2005 (HS-131) | konkurs odwołany | ||
03.12.2005 (HS-131) | konkurs odwołany | ||
05.12.2004 (HS-131) | J. Ahonen FIN | M. Hoellwarth AUT | A. Widhoelzl AUT |
04.12.2004 (HS-131) | J. Ahonen FIN | J. Janda CZE | A. Widhoelzl AUT |
07.12.2003 (K-120) | konkurs odwołany | ||
06.12.2003 (K-120) | R. Ljoekelsoey NOR | J. Ahonen FIN | M. Mechler GER |
08.12.2002 (K-120) | S. Pettersen NOR | M. Uhrmann GER | M. Hoellwarth AUT |
07.12.2002 (K-120) | M. Hoellwarth AUT | S. Pettersen NOR | M. Uhrmann GER |
15.03.2002 (TN, K-120) | M. Hautamaeki FIN | A. Małysz POL | S. Hannawald GER |
09.03.2001 (TN, K-120) | A. Małysz POL | A. Goldberger AUT | I. Medved SLO |
10.03.2000 (TN, K-120) | S. Hannawald GER | V. Kantee FIN | J. Ahonen FIN |
19.03.1999 (TN, K-120) | N. Kasai JPN | S. Horngacher AUT | M. Harada JPN |
13.03.1998 (TN, K-120) | M. Harada JPN | N. Kasai JPN | R. Cecon ITA |
24.02.1996 (TN*, K-120) | konkurs odwołany | ||
23.02.1996 / druż. (K-120) | Finlandia | Japonia | Niemcy |
10.03.1992 (K-120) | T. Nieminen FIN | E. Vettori AUT | A.P. Nikkola FIN |
08.03.1992 (K-120) | H. Kuttin AUT | E. Vettori AUT | T. Nieminen FIN |
13.03.1991 (K-120) | H. Kuttin AUT | M. Martinsson SWE | O. Berg NOR |
* TN – konkursy rozgrywane w ramach Turnieju Nordyckiego
* RA – konkursy rozgrywane w ramach Turnieju Raw Air
* druż. – konkurs drużynowy
Podia zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego mężczyzn:
data (skocznia) | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
17.09.2017 (HS-140) | T. Zajc SLO | T. Bartol SLO | C. Schmid GER |
16.09.2017 (HS-140) | P. Paschke GER | T. Bartol SLO | T. Zajc SLO |
28.09.2014 (HS-140) | K. Geiger GER | M. Eisenbichler GER | A. Hajek CZE |
27.09.2014 (HS-140) | A. Lanisek SLO | M. Neumayer GER | K. Gangnes NOR |
11.09.2011 (HS-140) | P. Prevc SLO | A. Zniszczoł POL | A.P. Roensen NOR |
10.09.2011 (HS-140) | A. Zniszczoł POL | A. Fannemel NOR | T. Hilde NOR |
24.08.2003 (K-120) | L. Bystoel NOR | V.M. Lindstroem FIN | W. Loitzl AUT |
23.08.2003 (K-120) | W. Loitzl AUT | V.M. Lindstroem FIN | H. Yamada JPN |