You are currently viewing PK Pań Notodden: Kolejne rosyjskie zwycięstwo, Pałasz siódma

PK Pań Notodden: Kolejne rosyjskie zwycięstwo, Pałasz siódma

Palasz Magda Katarzyna.Paluba 1200 - PK Pań Notodden: Kolejne rosyjskie zwycięstwo, Pałasz siódmaDrugi dzień rywalizacji kobiet w zawodach Pucharu Kontynentalnego w norweskim Notodden przyniósł kolejne zwycięstwo rosyjskiej skoczkini. Tym razem pierwszy raz w karierze zawody FIS wygrała niespełna 16-letnia Aleksandra Barantceva. Na siódmej pozycji uplasowała się Magdalena Pałasz, a pechowa dyskwalifikacja przydarzyła się Joannie Kil.

Rosyjska dominacja, pechowa dyskwalifikacja Polki

We wczorajszym inauguracyjnym konkursie Pucharu Kontynentalnego kobiet Rosjanki zgarnęły wszystkie miejsca na podium. Dzisiaj do reprezentantek Sbornej należały dwie czołowe lokaty. Pierwszy triumf w zawodach FIS w karierze odniosła Aleksandra Barantceva, która oddała skoki na odległość 91 i 92,5 metra. Zaledwie o 1 punk za koleżanką z drużyny uplasowała się wczorajsza zwyciężczyni, Lidiia Iakovleva (92,5 / 90,0 m), która pozostała liderką Pucharu Kontynentalnego. Czołową trójkę uzupełniła tym razem zawodniczka nie reprezentująca Rosji - była nią Austriaczka Marita Kramer (90,0 / 93,0 m), dla której podium w narciarskich zawodach drugiej ligi jest jak dotąd życiowym osiągnięciem.

Tuż za "pudłem" wylądowała druga z rosyjskich sióstr - Mariia Iakovleva (93,5 / 87,5 m), a piąte miejsce zajęła Guy-Lim Park (93,5 / 86,5 m) z Korei Południowej, która okazała się też autorką najdłuższego skoku całego konkursu. W najlepszej szóstce zmieściła się jeszce kolejna Rosjanka, Anna Shpyneva (91,0 / 85,5 m).

Tym razem wyżej sklasyfikowaną reprezentantką Polski okazała się doświadczona 22-letnia Magdalena Pałasz, której skoki na odległość 90 oraz 84,5 metra pozwoliły na zajęcie 7. lokaty. O sporym pechu może mówić młodsza z biało-czerwonych, Joanna Kil, która w pierwszej serii konkursowej została zdyskwalifikowana za nieprzepisową długość nart. 17-letnia Polka w finałowej rundzie udowodniła, że stać ją na osiąganie dobrych rezultatów - 86,5-metrowy skok był szóstym wynikiem kolejki. Ostatecznie jednak Kil wylądowała na 24. miejscu w 25-osobowej stawce.

Klasyfikacja generalna

Po drugim konkursie na normalnym obiekcie Tveitanbakken (K-90 / HS-100) w Notodden liderką Pucharu Kontynentalnego pozostała Rosjanka Lidiia Iakovleva, która zgromadziła 180 punktów. Kolejne dwie lokaty zajmują jej rodaczki - Aleksandra Barantceva (150 pkt) oraz Mariia Iakovleva (130 pkt). Reprezentantki naszego kraju, Magdalena Pałasz (65 pkt) i Joanna Kil (43 pkt) zajmują odpowiednio 8. i 13. miejsce.