You are currently viewing PK Erzurum: Lanisek triumfuje w drugim konkursie, Zniszczoł 9.

PK Erzurum: Lanisek triumfuje w drugim konkursie, Zniszczoł 9.

8H7A0872 - PK Erzurum: Lanisek triumfuje w drugim konkursie, Zniszczoł 9.

W drugim sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w tureckim Erzurum (K-125 / HS-140) zwyciężył Słoweniec Anze Lanisek. Drugie miejsce zajął Norweg Marius Lindvik, a na najniższym stopniu podium stanął kolejny słoweński skoczek Tomaz Naglic. Tym razem w czołowej dziesiątce znalazło się miejsce tylko dla jednego polskiego skoczka – był nim Aleksander Zniszczoł.

Seria próbna dla Lindvika

Serię próbną wygrał Norweg Marius Lindvik. Wicelider klasyfikacji PK oddał skok na odległość 136,5 metra. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się słoweńscy skoczkowie: Tomaz Naglic (132,5 m) i Nejc Dezman (132 m). Czołową piątkę uzupełnili Norwegowie: Robin Pedersen (130,5 m) i Tom Hilde (126 m). W serii próbnej nie wystartował zwycięzca porannej rywalizacji, Niemiec David Siegel.

W próbnych zmaganiach nie wzięli udziału również reprezentanci Polski.

Pełne wyniki serii próbnej »

Norweg najlepszy także w I serii

Marius Lindvik Oslo.2017 fot.Maria .Grzywa 300x199 - PK Erzurum: Lanisek triumfuje w drugim konkursie, Zniszczoł 9.
Marius Lindvik, fot. Maria Grzywa

W I serii konkursowej ponownie bardzo dobrze na Kiremitliktepe (K-125 / HS – 140) zaprezentował się Marius Lindvik, lądując najdalej - na 136 metrze. Norweg prowadził na półmetku zawodów z niewielką przewagą 2,9 pkt. nad drugim Anze Laniskiem (132, 5 m). Kolejne lokaty zajęli świetnie dysponowani tej soboty Słoweńcy: 3. Tomaz Naglic (134 m) i 4. Nejc Dezman (132,5 m). Na piątym miejscu został sklasyfikowany wicelider pierwszego sobotniego konkursu, Francuz Jonathan Learoyd (130 m). Po skoku na 130,5 metra szósty był Bor Pavlovcic, a siódmy – Tom Hilde (130 m).

Najlepszym Polakiem po I serii tym razem okazał się ósmy Przemysław Kantyka (128 m), a tuż za nim znalazł się Aleksander Zniszczoł z wynikiem 126 metrów. Czołową dziesiątkę zamknął utytułowany i szukający formy Robert Kranjec (134,5 m). Triumfator porannej rywalizacji, Niemiec David Siegel skoczył 126 metrów, co pozwoliło zająć mu dopiero 17 miejsce.

Prawo startu w serii finałowej wywalczyli również pozostali ,,Biało-Czerwoni’’, chociaż zaprezentowali się słabiej niż kilka godzin wcześniej. Klemens Murańka był 18. po skoku na 119 metrów, a nieobjęty szkoleniem centralnym Krzysztof Leja osiągnął zaledwie 113,5 metra i 27. pozycję.

Słoweńsko-norweskie podium

Lanisek.Anze WC.Klingenthal.2015 fot.julia .Piatkowska 300x199 - PK Erzurum: Lanisek triumfuje w drugim konkursie, Zniszczoł 9.
Anze Lanisek, fot. Julia Piątkowska

W serii finałowej Marius Lindvik mimo kolejnego znakomitego skoku na odległość 135 metrów, nie zdołał utrzymać prowadzenia. Wicelider PK musiał uznać wyższość Anze Laniska, który poszybował najdalej w popołudniowym konkursie – 140 metrów. Słoweński skoczek w całym dniu prezentował bardzo wyrównaną formę, podobnie jak jego koledzy z reprezentacji. Podium uzupełnił jeden z nich - Tomaz Naglic, uzyskując taką samą odległość jak w I serii (134 m).

Tuż za najlepszą trójką uplasował się doświadczony Norweg Tom Hilde (134 m), a piąty był Nejc Dezman (131,5 m). Awans z siedemnastej pozycji na szóstą wywalczył Niemiec David Siegel, który w finałowej próbie skoczył 137 metrów. Gorszy wynik uzyskał natomiast Francuz Jonathan Learoyd, który z 5. miejsca spadł na 7. lokatę (133 m). Do dziesiątki wskoczył kolejny Niemiec Andreas Wank – 134,5 metra i 8. pozycja. Skok Aleksandra Zniszczoła na 130 metr pozwolił mu się utrzymać na dziewiątym miejscu, a jako dziesiąty został sklasyfikowany Słoweniec Bor Pavlovcic (128,5 m).

Przemysław Kantyka ostatecznie zajął 13. miejsce z odległością 126,5 metra, a Klemens Murańka i Krzysztof Leja obronili rezultaty z I serii. Drużynowy medalista MŚ w Falun Murańka poszybował 126,5 metra i pozostał na 18. lokacie. Natomiast zwycięzca ostatnich mistrzostw TZN, Leja lądował ponownie na 113,5 metrze i utrzymał 27. pozycję.