Dyskwalifikacje w PŚ, MŚ i ZIO

 

Dyskwalifikacje w PŚ, MŚ, ZIO według krajów (od sezonu 2005/2006):

Ilość DSQ
Reprezentacja
21
Słowenia
20
Rosja
19
Polska
17
Norwegia
14
Finlandia
12
Kazachstan
11
Austria
11
Czechy
11
Włochy
9
Niemcy
8
Bułgaria
5
Francja
5
Japonia
5
Stany Zjednoczone
4
Kanada
4
Szwecja
3
Białoruś
3
Estonia
3
Szwajcaria
2
Ukraina
2
Słowacja
1
Korea Południowa
1
Grecja
 

Najczęściej dyskwalifikowani w PŚ, MŚ, ZIO (od sezonu 2005/2006 od trzech DSQ):

Ilość DSQ
Zawodnik
7
Vladimir Zografski (BUL)
4
Harri Olli (FIN)
4
Davide Bresadola (ITA)
4
Stefan Hula (POL)
3
Marat Zhaparov (KAZ)
3
Ville Larinto (FIN)
3
Denis Kornilov (RUS)
3
Kamil Stoch (POL)
3
Cestmir Kozisek (CZE)
3
Jure Sinkovec (SLO)
3
Roman Trofimov (RUS)
3
Ilja Rosliakov (RUS)
3
Petr Chaadaev (BLR)
 

Wszystkie dyskwalifikacje w zawodach PŚ, MŚ, ZIO (od sezonu 2005/2006):

SEZON 2015/2016 (trwa)
18.03.2016 / Planica (kwal.)
Thomas Hofer (AUT) / kombinezon
11.03.2016 / Titisee-Neustadt (kwal.)
Viktor Polasek (CZE) / kombinezon
03.03.2016 / Wisła (kwal.)
Ulrich Wohlgenannt AUT / kombinezon
03.03.2016 / Wisła (kwal.)
Aleksander Zniszczoł (POL) / kombinezon
28.02.2016 / Ałmaty (kwal.)
Jan Ziobro (POL) / kombinezon
27.02.2016 / Ałmaty (ind.)
Maciej Kot (POL) / kombinezon
26.02.2016 / Ałmaty (kwal.)
Michael Glasder (USA) / kombinezon
05.02.2016 / Oslo (kwal.)
Andraz Pograjc (SLO) / kombinezon
31.01.2016 / Sapporo (ind.)
Jaka Hvala (SLO) / kombinezon
30.01.2016 / Sapporo (ind.)
Klemens Murańka (POL) / kombinezon
30.01.2016 / Sapporo (ind.)
Mackenzie Boyd-Clowes (CAN) / kombinezon
22.01.2016 / Zakopane (kwal.)
Vladimir Zografski (BUL) / kombinezon
22.01.2016 / Zakopane (kwal.)
Bartłomiej Kłusek (POL) / narty
10.01.2016 / Willingen (ind.)
Kevin Bickner (USA) / kombinezon
03.01.2016 / Innsbruck (ind.)
Killian Peier (SUI) / kombinezon
01.01.2016 / Ga-Pa (ind.)
Jurij Tepes (SLO) / narty
20.12.2015 / Engelberg (ind.)
Anders Fannemel (NOR) / kombinezon
20.12.2015 / Engelberg (kwal.)
Anton Kalinitschenko (RUS) / kombinezon
20.12.2015 / Engelberg (kwal.)
Radik Zhaparov (KAZ) / kombinezon
19.12.2015 / Engelberg (ind.)
Jakub Janda (CZE) / kombinezon
13.12.2015 / Niżny Tagił (kwal.)
Jernej Damjan (SLO) / kombinezon
12.12.2015 / Niżny Tagił (ind.)
Alexey Romashov (RUS) / kombinezon
06.12.2015 / Lillehammer (ind.)
Andreas Stjernen (NOR) / kombinezon
06.12.2015 / Lillehammer (kwal.)
Lauri Asikainen (FIN) / kombinezon
06.12.2015 / Lillehammer (kwal.)
Killian Peier (SUI) / kombinezon
06.12.2015 / Lillehammer (kwal.)
William Rhoads (USA) / kombinezon
05.12.2015 / Lillehammer (ind.)
Ronan Lamy Chappuis (FRA) / kombinezon
05.12.2015 / Lillehammer (ind.)
Marat Zhaparov (KAZ) / kombinezon
05.12.2015 / Lillehammer (ind.)
Joachim Hauer (NOR) / kombinezon
05.12.2015 / Lillehammer (ind.)
Jan Ziobro (POL) / kombinezon
05.12.2015 / Lillehammer (ind.)
Halvor Egner Granerud (NOR) / kombinezon
05.12.2015 / Lillehammer (ind.)
Joacim O. Bjoereng (NOR) / kombinezon
05.12.2015 / Lillehammer (ind.)
Espen Roee (NOR) / kombinezon
28.11.2015 / Kuusamo (ind. odwołane)
Ville Larinto (FIN) / kombinezon
22.11.2015 / Klingenthal (ind.)
Harri Olli (FIN) / kombinezon
22.11.2015 / Klingenthal (kwal.)
Robert Kranjec (SLO) / kombinezon
22.11.2015 / Klingenthal (kwal.)
Vladimir Zografski (BUL) / kombinezon
21.11.2015 / Klingenthal (druż.)
Anders Fannemel (NOR) / kombinezon
21.11.2015 / Klingenthal (druż.)
Evgeniy Klimov (RUS) / kombinezon

 

SEZON 2014/2015
15.03.2015 / Oslo (kwal.)
Mikhail Maksimochkin (RUS) / kombinezon
10.03.2015 / Kuopio (ind.)
Ulrich Wohlgenannt (AUT) / zły numer startowy
21.02.2015 / Falun (MŚ ind.)
Johann A. Forfang (NOR) / kombinezon
21.02.2015 / Falun (MŚ ind.)
William Rhoads (USA) / kombinezon
15.02.2015 / Vikersund (ind.)
Vladimir Zografki (BUL) / kombinezon
08.02.2015 / Titisee-Neustadt (ind.)
Severin Freund (GER) / narty
08.02.2015 / Titisee-Neustadt (ind.)
Denis Kornilov (RUS) / narty
31.01.2015 / Willingen (druż.)
Kamil Stoch (POL) / kombinezon
25.01.2015 / Sapporo (ind.)
Aleksander Zniszczoł (POL) / buty
05.01.2015 / Bischofshofen (kwal.)
Konstantin Sokolenko (KAZ) / narty
31.12.2014 / Ga-Pa (kwal.)
Roman Koudelka (CZE) / kombinezon
31.12.2014 / Ga-Pa (kwal.)
Killian Peier (SUI) / kombinezon
27.12.2014 / Oberstdorf (kwal.)
Sebastian Bradatsch (GER) / kombinezon
27.12.2014 / Oberstdorf (kwal.)
Daniele Varesco (ITA) / b.d.
21.12.2014 / Engelberg (kwal.)
Kento Sakuyama (JPN) / narty
07.12.2014 / Lillehammer (kwal.)
Nejc Dezman (SLO) / kombinezon
05.12.2014 / Lillehammer (kwal.)
Johann A. Forfang (NOR) / kombinezon
28.11.2014 / Kuusamo (ind.)
Joachim Hauer (NOR) / buty

 

SEZON 2013/2014
21.03.2014 / Planica (ind.)
Anze Semenic (SLO) / kombinezon
20.03.2014 / Kuopio (ind., 2. seria)
Thomas Diethart (AUT) / buty
15.02.2014 / Soczi (ZIO ind.)
Matthew Rowley (CAN) / kombinezon
15.02.2014 / Soczi (ZIO ind.)
Anders Johnson (USA) / kombinezon
09.02.2014 / Soczi (ZIO ind.)
Davide Bresadola (ITA) / kombinezon
02.02.2014 / Willingen (kwal.)
Cestmir Kozisek (CZE) / kombinezon
11.01.2014 / Tauplitz (ind.)
Klemens Murańka (POL) / kombinezon
03.01.2014 / Innsbruck (kwal.)
Florian Altenburger (AUT) / kombinezon
31.12.2013 / Ga-Pa (kwal.)
Marat Zhaparov (KAZ) / narty
22.12.2013 / Engelberg (ind.)
Alexey Romashov (RUS) / narty
15.12.2013 / Titisee-Neustadt (kwal.)
Davide Bresadola (ITA) / kombinezon
06.12.2013 / Lillehammer (kwal.)
Dawid Kubacki (POL) / kombinezon
06.12.2013 / Lillehammer (kwal.)
Lukas Hlava (CZE) / kombinezon
06.12.2013 / Lillehammer (kwal.)
Marat Zhaparov (KAZ) / narty
29.11.2013 / Kuusamo (kwal.)
Siim-Tanel Sammelselg (EST) / narty
29.11.2013 / Kuusamo (kwal.)
Stefan Kraft (AUT) / kombinezon
24.11.2013 / Klingenthal (ind.)
Stefan Hula (POL) / kombinezon
22.11.2013 / Klingenthal (kwal.)
Alexey Pchelnitsev (KAZ) / buty, kombinezon

 

SEZON 2012/2013
16.03.2013 / Oslo (kwal.)
Stefan Hula (POL) / kombinezon
08.03.2013 / Lahti (kwal.)
Ville Larinto (FIN) / kombinezon
27.02.2013 / Predazzo (MŚ kwal.)
Nico Polychronidis (GRE) / narty
22.02.2013 / Predazzo (MŚ kwal.)
Denis Kornilov (RUS) / kombinezon
16.02.2013 / Oberstdorf (ind.)
Jan Ziobro (POL) / kombinezon
13.02.2013 / Klingenthal (ind., 2. seria)
Kamil Stoch (POL) / kombinezon
03.02.2013 / Harrachov (ind.)
Rune Velta (NOR) / kombinezon
27.01.2013 / Vikersund (ind.)
Cestmir Kozisek (CZE) / kombinezon
19.01.2013 / Sapporo (ind.)
Krzysztof Miętus (POL) / kombinezon
19.01.2013 / Sapporo (ind.)
Tomaz Naglic (SLO) / kombinezon
12.01.2013 / Zakopane (kwal.)
Lukas Hlava (CZE) / kombinezon
31.12.2012 / Ga-Pa (kwal.)
Klemens Murańka (POL) / kombinezon
31.12.2012 / Ga-Pa (kwal.)
Tobias Bogner (GER) / buty
30.12.2012 / Oberstdorf (ind., 2. seria)
Andreas Kofler (AUT) / kombinezon
29.12.2012 / Oberstdorf (kwal.)
Chil-ku Kang (KOR) / kombinezon
16.12.2012 / Engelberg (kwal.)
Mika Kulmala (FIN) / kombinezon
29.11.2012 / Kuuamo (kwal.)
Antti Aalto (FIN) / kombinezon
25.11.2012 / Lillehammer (kwal.)
Andreas Wank (GER) / kombinezon
25.11.2012 / Lillehammer (kwal.)
Emmanuel Chedal (FRA) / kombinezon
23.11.2012 / Lillehammer (kwal.)
Matjaz Pungertar (SLO) / kombinezon
23.11.2012 / Lillehammer (mix)
Matthew Rowley (CAN) / narty

 

SEZON 2011/2012
11.03.2012 / Oslo (ind.)
Jure Sinkovec (SLO) / kombinezon
08.03.2012 / Trondheim (kwal.)
Ilmir Hazetdinov (RUS) / kombinezon
04.03.2012 / Lahti (kwal.)
Michael Hayboeck (AUT) / kombinezon
26.02.2012 / Vikersund (MŚL ind.)
Dimitry Ipatov (RUS) / kombinezon
10.02.2012 / Willingen (kwal.)
Davide Bresadola (ITA) / kombinezon
21.01.2012 / Zakopane (kwal.)
Evgeni Levkin (KAZ) / kombinezon
20.01.2012 / Zakopane (ind.)
Jure Sinkovec (SLO) / narty
19.01.2012 / Zakopane (kwal.)
Tomas Zmoray (SVK) / narty
15.01.2012 / Tauplitz (ind., 2. seria)
Gregor Schlierenzauer (AUT) / kombinezon
01.01.2012 / Ga-Pa (ind.)
Junshiro Kobayashi (JPN) / narty
18.12.2011 / Engelberg (kwal.)
Andrea Morassi (ITA) / kombinezon
17.12.2011 / Engelberg (kwal.)
Roman-Sergeevich Trofimov (RUS) / narty
11.12.2011 / Harrachov (ind.)
Vladimir Zografski (BUL) / narty
04.12.2011 / Lillehammer (kwal.)
Davide Bresadola (ITA) / kombinezon
27.11.2011 / Kuusamo (ind.)
Vladimir Zografski (BUL) / narty

 

SEZON 2010/2011
05.03.2011 / Oslo (MŚ druż.)
Ilja Rosliakov (RUS) / kombinezon
03.03.2011 / Oslo (MŚ kwal.)
Fredrik Balkaasen (SWE) / kombinezon
11.02.2011 / Vikersund (kwal.)
Siim-Tanel Sammelselg (EST) / kombinezon
02.02.2011 / Klingenthal (ind.)
Noriaki Kasai (JPN) / narty
30.01.2011 / Willingen (ind.)
Mitja Meznar (SLO) / narty
28.01.2011 / Willingen (kwal.)
Roman-Sergeevich Trofimov (RUS) / narty
16.01.2011 / Sapporo (ind.)
Jernej Damjan (SLO) / b.d.
08.01.2011 / Harrachov (ind.)
Christian Ulmer (GER) / narty
08.01.2011 / Harrachov (kwal.)
Cestmir Kozisek (CZE) / kombinezon
03.01.2011 / Innsbruck (ind.)
Vladimir Zografski (BUL) / narty
02.01.2011 / Innsbruck (kwal.)
Roman-Sergeevich Trofimov (RUS) / narty
31.12.2010 / Ga-Pa (kwal.)
Daniel Wenig (GER) / narty
29.12.2010 / Oberstdorf (ind.)
Rune Velta (NOR) / kombinezon
28.12.2010 / Oberstdorf (kwal.)
Stefan Thurnbichler (AUT) / niesportowe zachowanie
28.12.2010 / Oberstdorf (kwal.)
Daniel Wenig (GER) / kombinezon
19.12.2010 / Engelberg (kwal.)
Alexey Korolev (KAZ) / kombinezon
18.12.2010 / Engelberg (ind.)
Jurij Tepes (SLO) / niesportowe zachowanie
28.11.1010 / Kuusamo (ind.)
Vladimir Zografski (BUL) / kombinezon
28.11.2010 / Kuusamo (kwal.)
Konstantin Sokolenko (KAZ) / narty
28.11.2010 / Kuusamo (kwal.)
Vitaliy Shumbarets (UKR) / narty
28.11.2010 / Kuusamo (kwal.)
Harri Olli (FIN) / niesportowe zachowanie
28.11.2010 / Kuusamo (kwal.)
Janne Ahonen (FIN) / przekroczenie czasu na start

 

SEZON 2009/2010
13.03.2010 / Oslo (kwal.)
Vegard-Haukoe Sklett (NOR) / kombinezon
20.02.2010 / Whistler (ZIO ind.)
Janne Happonen (FIN) / kombinezon
13.02.2010 / Whistler (ZIO ind.)
Harri Olli (FIN) / kombinezon
12.02.2010 / Whistler (ZIO kwal.)
Roberto Dellasega (ITA) / kombinezon
06.02.2010 / Willingen (ind.)
Diego Dellasega (ITA) / kombinezon
22.01.2010 / Zakopane (ind.)
David Lazzaroni (FRA) / kombinezon
15.01.2010 / Sapporo (kwal.)
Alessio de Crignis (ITA) / kombinezon
05.01.2010 / Bischofshofen (kwal.)
Ilja Rosliakov (RUS) / kombinezon
03.01.2010 / Innsbruck (kwal.)
Tomas Zmoray (SVK) / narty
19.12.2009 / Engelberg (kwal.)
Ville Larinto (FIN) / kombinezon
06.12.2009 / Lillehammer (kwal.)
Primoz Pikl (SLO) / kombinezon
27.11.2009 / Kuusamo (druż.)
Nicolas Mayer (FRA) / kombinezon
27.11.2009 / Kuusamo (kwal.)
Denis Kornilov (RUS) / narty

 

SEZON 2008/2009
20.03.2009 / Planica (ind.)
Roman Koudelka (CZE) / kombinezon
20.03.2009 / Planica (ind.)
Stefan Hula (POL) / narty
19.03.2009 / Planica (kwal.)
Dejan Judez (SLO) / kombinezon
12.03.2009 / Lillehammer (kwal.)
Andrea Morassi (ITA) / kombinezon
09.03.2009 / Kuopio (kwal.)
Anatoliy Karpenko (KAZ) / kombinezon
27.02.2009 / Liberec (MŚ kwal.)
Alessio de Crignis (ITA) / kombinezon
25.01.2009 / Whistler (ind.)
Johan Erikson (SWE) / narty
24.01.2009 / Whistler (ind.)
Anders Jacobsen (NOR) / narty
24.01.2009 / Whistler (ind.)
Ilja Rosliakov (RUS) / kombinezon
24.01.2009 / Whistler (ind.)
Johan Erikson (SWE) / narty
10.01.2009 / Tauplitz (ind.)
Robert Hrgota (SLO) / kombinezon
31.12.2008 / Ga-Pa (kwal.)
Erik Simon (GER) / narty
07.12.2008 / Trondheim (kwal.)
Harri Olli (FIN) / narty

 

SEZON 2007/2008
03.03.2008 / Kuopio (kwal.)
Mika Kauhanen (FIN) / kombinezon
25.01.2008 / Zakopane (ind.)
Jure Bogataj (SLO) / kombinezon
18.01.2008 / Harrachov (kwal.)
Pavel Karelin (RUS) / kombinezon
30.12.2007 / Oberstdorf (ind.)
Primoz Peterka (SLO) / narty
29.12.2007 / Oberstdorf (kwal.)
Oleksander Lazarovich (UKR) / kombinezon
29.12.2007 / Oberstdorf (kwal.)
Pavel Karelin (RUS) / narty
29.11.2007 / Kuusamo (kwal.)
Emmanuel Chedal (FRA) / kombinezon
29.11.2007 / Kuusamo (kwal.)
Illimar Paern (EST) / kombinezon

 

SEZON 2006/2007
11.03.2007 / Lahti (ind.)
Petr Chaadaev (BLR) / narty
02.03.2007 / Sapporo (MŚ kwal.)
Gregory Baxter (CAN) / kombinezon
06.02.2007 / Klingenthal (kwal.)
Risto Jussilainen (FIN) / kombinezon
04.02.2007 / Titisee-Neustadt (kwal.)
Petr Chaadaev (BLR) / narty
02.02.2007 / Titisee-Neustadt (kwal.)
Robert Hrgota (SLO) / kombinezon
31.12.2006 / Ga-Pa (kwal.)
Felix Schoft (GER) / kombinezon
30.12.2006 / Oberstdorf (ind.)
Stefan Hula (POL) / kombinezon
29.12.2006 / Oberstdorf (kwal.)
Andreas Aren (SWE) / kombinezon
17.12.2006 / Engelberg (kwal.)
Jure Sinkovec (SLO) / narty
15.12.2006 / Engelberg (kwal.)
Radik Zhaparov (KAZ) / kombinezon

 

SEZON 2005/2006
11.03.2006 / Oslo (kwal.)
Dimitry Ipatov (RUS) / narty
09.03.2006 / Lillehammer (kwal.)
Tommy Egeberg (NOR) / kombinezon
17.02.2006 / Pragelato (ZIO kwal.)
Petr Chaadaev (BLR) / narty
11.02.2006 / Pragelato (ZIO kwal.)
Sigurd Pettersen (NOR) / kombinezon
11.02.2006 / Pragelato (ZIO kwal.)
Nikolay Karpenko (KAZ) / kombinezon
11.02.2006 / Pragelato (ZIO kwal.)
Masahiko Harada (JPN) / narty
21.01.2006 / Sappoto (ind.)
Antonin Hajek (CZE) / kombinezon
20.01.2006 / Sapporo (kwal.)
Morten Solem (NOR) / kombinezon
05.01.2006 / Bischofshofen (kwal.)
Gerald Wambacher (AUT) / kombinezon
05.01.2006 / Bischofshofen (kwal.)
Ildar Fatchullin (RUS) / kombinezon
18.12.2005 / Engelberg (kwal.)
Kenshiro Ito (JPN) / narty
11.12.2005 / Harrachov (ind.)
Kamil Stoch (POL) / narty
10.12.2005 / Harrachov (kwal.)
Georgi Zharkov (BUL) / kombinezon
04.12.2005 / Lillehammer (ind.)
Jan Mazoch (CZE) / kombinezon

 

stat4u

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *