Garmisch-Partenkirchen – ‚Grosse Olympiaschanze’ HS-140

Garmisch-Partenkirchen - 'Grosse-Olympiaschanze' (fot. Julia Piątkowska)

Kraj: Niemcy
Punkt K:
125 m
Wielkość skoczni (HS): 140 m
Igelit: jest
Rok budowy: 1934
Przebudowy: 1950, 1978, 1996, 2007
Certyfikat FIS ważny do: 2018 r.
Pojemność trybun: 35.000

Oficjalny rekord skoczni: 143,5 m (Simon Ammann SUI, 01.01.2010 r., PŚ / TCS)
Rekord skoczni: 145,0 m (Anders Jacobsen NOR, 31.12.2014 r., PŚ / TCS – kwalifikacje)
Letni rekord skoczni: 140,5 m (Jurij Tepes SLO, 08.07.2010 r., LPK & Lukas Hlava CZE, 08.07.2010 r., LPK)

Długość najazdu: 96 m
Nachylenie najazdu: 35°
Długość progu: 6,9 m
Wysokość progu: 3,13 m
Nachylenie progu: 11°
Średnia prędkość na progu: 94,3 km/h
Nachylenie zeskoku: 34,7°

 

Podia zawodów Pucharu Świata / Turnieju Czterech Skoczni:

Data (skocznia/zawody)
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
01.01.2019 (HS-140 / PŚ, TCS)      
01.01.2018 (HS-140 / PŚ, TCS) K. Stoch POL R. Freitag GER A. Fannemel NOR
01.01.2017 (HS-140 / PŚ, TCS)
D.A. Tande NOR
K. Stoch POL
S. Kraft AUT
01.01.2016 (HS-140 / PŚ, TCS)
P. Prevc SLO
K. Gangnes NOR
S. Freund GER
01.01.2015 (HS-140 / PŚ, TCS)
A. Jacobsen NOR
S. Ammann SUI
P. Prevc SLO
01.01.2014 (HS-140 / PŚ, TCS)
T. Diethart AUT
T. Morgenstern AUT
S. Ammann SUI
01.01.2013 (HS-140 / PŚ, TCS)
A. Jacobsen NOR
G. Schlierenzauer AUT
A. Bardal NOR
01.01.2012 (HS-140 / PŚ, TCS)
G. Schlierenzauer AUT
A. Kofler AUT
D. Ito JPN
01.01.2011 (HS-140 / PŚ, TCS)
S. Ammann SUI
P. Karelin RUS
A. Małysz POL
01.01.2010 (HS-140 / PŚ, TCS)
G. Schlierenzauer AUT
W. Loitzl AUT
S. Ammann SUI
01.01.2009 (HS-140 / PŚ, TCS)
W. Loitzl AUT
S. Ammann SUI
H. Olli FIN
01.01.2008 (HS-140 / PŚ, TCS)
G. Schlierenzauer AUT
J. Ahonen FIN
M. Neumayer GER
01.01.2007 (HS-125 / PŚ, TCS)
A. Kuettel SUI
M. Hautamaeki FIN
N. Kasai JPN
01.01.2006 (HS-125 / PŚ, TCS)
J. Janda CZE
J. Ahonen FIN
M. Hautamaeki FIN
01.01.2005 (HS-125 / PŚ, TCS)
J. Ahonen FIN
T. Morgenstern AUT
G. Spaeth GER
01.01.2004 (K-115 / PŚ, TCS)
S. Pettersen NOR
M. Hoellwarth AUT
G. Spaeth GER
01.01.2003 (K-115 / PŚ, TCS)
P. Peterka SLO
A. Małysz POL
A. Goldberger AUT
01.01.2002 (K-115 / PŚ, TCS)
S. Hannawald GER
A. Widhoelzl AUT
A. Małysz POL
01.01.2001 (K-115 / PŚ, TCS)
N. Kasai JPN
D. Vassiliev RUS
A. Małysz POL
01.01.2000 (K-115 / PŚ, TCS)
A. Widhoelzl AUT
M. Harada JPN
J. Ahonen FIN
01.01.1999 (K-115 / PŚ, TCS)
M. Schmitt GER
J. Ahonen FIN
N. Kasai JPN
01.01.1998 (K-115 / PŚ, TCS)
K. Funaki JPN
M. Harada JPN
H. Saito JPN
01.01.1997 (K-115 / PŚ, TCS)
P. Peterka SLO
A. Goldberger AUT
T. Okabe JPN
01.01.1996 (K-107 / PŚ, TCS)
R. Schwarzenberger
E. Bredesen NOR
J. Weissflog GER
01.01.1995 (K-107 / PŚ, TCS)
J. Ahonen FIN
A. Goldberger AUT
J. Soininen FIN
01.01.1994 (K-107 / PŚ, TCS)
E. Bredesen NOR
J. Wessflog GER
T. Okabe JPN
01.01.1993 (K-107 / PŚ, TCS)
N. Kasai JPN
J. Wessflog GER
A. Goldberger AUT
01.01.1992 (K-107 / PŚ, TCS)
A. Felder AUT
T. Nieminen FIN
S. Zuend SUI
01.01.1991 (K-107 / PŚ, TCS)
J. Weissflog DDR
A. Felder AUT
S. Horngacher AUT
01.01.1990 (K-107 / PŚ, TCS)
J. Weissflog DDR
R. Laakkonen FIN
F. Jez CSV
01.01.1989 (K-107 / PŚ, TCS)
M. Nykaenen FIN
J. Weissflog DDR
R. Laakkonen FIN
01.01.1988 (K-107 / PŚ, TCS)
M. Nykaenen FIN
S. Taellberg SWE
J. Weissflog DDR
01.01.1987 (K-107 / PŚ, TCS)
A. Bauer BRD
J. Kalso FIN
U. Findeisen DDR
01.01.1986 (K-107 / PŚ, TCS)
P. Ploc CSV
E. Vettori AUT
P. Ulaga YUG
01.01.1985 (K-107 / PŚ, TCS)
J. Weissflog DDR
J. Puikkonen FIN
K. Ostwald DDR
01.01.1984 (K-107 / PŚ, TCS)
J. Weissflog DDR
H. Sumi SUI
K. Ostwald DDR
01.01.1983 (K-107 / PŚ, TCS)
A. Kogler AUT
S. Braaten NOR
J. Weissflog DDR
01.01.1982 (K-107 / PŚ, TCS)
R. Ruud NOR
M. Deckert DDR
A. Bauer BRD
01.01.1981 (K-107 / PŚ, TCS)
H. Bulau CAN
P. Bergerud NOR
A. Kogler AUT
01.01.1980 (K-107 / PŚ, TCS)
H. Neuper AUT
J. Puikkonen FIN
J. Saetre NOR
01.01.1979 (TCS)
J. Samek CSV
B. Norcic YUG
P. Kokkonen FIN
01.01.1978 (TCS)
J. Danneberg DDR
K. Ylianttila FIN
H. Glass DDR
01.01.1977 (TCS)
J. Danneberg DDR
T. Innauer AUT
H. Duschek DDR
01.01.1976 (TCS)
T. Innauer AUT
K. Schnabl AUT
J. Danneberg DDR
01.01.1975 (TCS)
K. Schnabl AUT
K. Ylianttila FIN
H. Millonig AUT
01.01.1974 (TCS)
W. Steiner SUI
H.G. Aschenbach DDR
D. Kampf DDR
01.01.1973 (TCS)
R. Schmidt DDR
D. Kampf DDR
J. Lidak CSV
01.01.1972 (TCS)
Y. Kasaya JPN
T. Kaeyhkoe FIN
I. Mork NOR
01.01.1971 (TCS)
I. Mork NOR
J. Raska CSV
T. Kaeyhkoe FIN
01.01.1970 (TCS)
J. Raska CSV
A. Jeglanov SOV
V. Belousov SOV
01.01.1969 (TSC)
B. Wirkola NOR
A. Jeglanov SOV
F. Rydval CSV
01.01.1968 (TCS)
B. Wirkola NOR
D. Neuendorf DDR
R. Bachler AUT
01.01.1967 (TCS)
B. Wirkola NOR
R. Bachler AUT
V. Kankkonen FIN
01.01.1966 (TCS)
P. Lukkariniemi FIN
B. Wirkola NOR
V. Kankkonen FIN
01.01.1965 (TCS)
E. Pukka FIN
H. Ihle BRD
H. Kurz BRD
01.01.1964 (TCS)
V. Kankkonen FIN
N. Halonen FIN
J. Przybyła POL
01.01.1963 (TCS)
T. Engan NOR
G. Thoma BRD
M. Bolkart BRD
01.01.1962 (TCS)
G. Thomas BRD
W. Egger AUT
W. Happle BRD
01.01.1961 (TCS)
K. Tsakadze SOV
H. Recknagel DDR
N. Zandanel ITA
01.01.1960 (TCS)
M. Bolkart BRD
T. Kivela FIN
J. Slibar YUG
01.01.1959 (TCS)
H. Recknagel DDR
K. Tsakadze SOV
N. Schamov SOV
01.01.1958 (TCS)
W. Egger AUT
N. Schamov SOV
W. Lesser DDR
01.01.1957 (TCS)
N. Kamenski SOV
E. Kirjonen FIN
P. Uotinen FIN
01.01.1956 (TCS)
H. Silvenoinen FIN
E. Kirjonen FIN
H. Glass DDR
01.01.1955 (TCS)
A. Kallakorpi FIN
E. Kirjonen FIN
H. Silvenoinen FIN
01.01.1954 (TCS)
O.B. Bjoernstad NOR
E. Kirjonen FIN
E. Moemmoe FIN
01.01.1953 (TCS)
A. Doelplads NOR
J. Bradl AUT
T. Brutscher BRD
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram