Hakuba – skocznia olimpijska HS-131

Kompleks skoczni olimpijskich w Hakubie (HS-131 po prawej stronie), fot. Ans / CC BY-SA 3.0Punkt K: 120
Wielkość skoczni (HS): 131
Igelit: jest
Rok budowy: 1992 r.
Przebudowy: –
Certyfikat FIS ważny do: 2021 r.
Pojemność trybun: 45.000

Oficjalny rekord skoczni: 137,0 m (Takanobu Okabe JPN, 17.02.1998 r., Igrzyska Olimpijskie) & 
137,0 m (Masahiko Harada JPN, 17.02.1998 r., Igrzyska Olimpijskie)

Rekord skoczni: 140,0 m (Takanobu Okabe JPN, 26.02.2011 r., krajowe zawody SBC Cup)
Letni rekord skoczni: 137,5 m (Klemens Murańka POL, 27.08.2017 r., Letnie Grand Prix)
Oficjalny letni rekord skoczni: 136,0 m (Simon Ammann SUI, 29.08.2009 r., Letnie Grand Prix)

Letni rekord skoczni kobiet: 130,0 m (Sara Takanashi JPN, 06.11.2016 r.)

Długość najazdu: 93,9 m
Nachylenie najazdu: 35,0°
Długość progu: 7,0 m
Wysokość progu: 3,0 m
Nachylenie progu: 11°
Średnia prędkość na progu: 91,8 km/h
Nachylenie zeskoku: 37,5°

 

Puchar Świata mężczyzn (podia):

data (skocznia)
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
23.01.2004 (K-120)
Matti Hautamaeki FIN
Janne Ahonen FIN
Bjoern Einar Romoeren NOR
23.01.2003 (K-120)
Christian Nagiller AUT
Matti Hautamaeki FIN
Hideharu Miyahira JPN
24.01.2002 (K-120)
Andreas Widhoelzl AUT
Stefan Horngacher AUT
Martin Koch AUT
24.01.2001 (K-120)
Martin Schmitt GER
Risto Jussilainen FIN
Andreas Widhoelzl AUT
26.01.2000 (K-120)
Jani Soininen FIN
Andreas Widhoelzl AUT
Ville Kantee FIN
25.01.2000 (K-120, druż.)
Finlandia
Niemcy
Austria
26.01.1997 (K-120)
Adam Małysz POL
Noriaki Kasai JPN
Masahiko Harada JPN
 

Letnie Grand Prix mężczyzn (podia):

data (skocznia)
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
25.08.2018 (HS-131)
 
 
 
24.08.2018 (HS-131)
 
 
 
27.08.2017 (HS-131)
Junshiro Kobayashi JPN
Ryoyu Kobayashi JPN
Anze Lanisek SLO
26.08.2017 (HS-131)
Junshiro Kobayashi JPN
Kenneth Gangnes NOR
Klemens Murańka POL
28.08.2016 (HS-131)
Taku Takeuchi JPN
Joachim Hauer NOR
Anders Fannemel NOR
27.08.2016 (HS-131)
Anders Fannemel NOR
Taku Takeuchi JPN
Andreas Wellinger GER
30.08.2015 (HS-131)
Kento Sakuyama JPN
Taku Takeuchi JPN
Jakub Janda CZE
29.08.2015 (HS-131)
Michael Neumayer GER
Robert Kranjec SLO
Kento Sakuyama JPN
24.08.2014 (HS-131)
Phillip Sjoeen NOR
Daniel Andre Tande NOR
Jernej Damjan SLO
23.08.2014 (HS-131)
Phillip Sjoeen NOR
Jernej Damjan SLO
Daniel Andre Tande NOR
24.08.2013 (HS-131)
Noriaki Kasai JPN
Jernej Damjan SLO
Jan Ziobro POL
23.08.2013 (HS-131)
Krzysztof Biegun POL
Simon Ammann SUI
Cestmir Kozisek CZE
26.08.2012 (HS-131)
Andreas Wank GER
Jurij Tepes SLO
Dawid Kubacki POL
25.08.2012 (HS-131)
Andreas Wank GER
Simon Ammann SUI
Noriaki Kasai JPN
27.08.2011 (HS-131)
Tom Hilde NOR
Piotr Żyła POL
Taku Takeuchi JPN
26.08.2011 (HS-131)
Tom Hilde NOR
Piotr Żyła POL
Taku Takeuchi JPN
29.08.2010 (HS-131)
Kamil Stoch POL
Dawid Kubacki POL
Fumihisa Yumoto JPN
28.08.2010 (HS-131)
Daiki Ito JPN
Dawid Kubacki POL
Kamil Stoch POL
30.08.2009 (HS-131)
Robert Kranjec SLO
Daiki Ito JPN
Simon Ammann SUI
29.08.2009 (HS-131)
Noriaki Kasai JPN
Fumihisa Yumoto JPN
Simon Ammann SUI
14.09.2008 (HS-131)
Simon Ammann SUI
Daiki Ito JPN
Roar Ljoekelsoey NOR
13.09.2008 (HS-131)
Simon Ammann SUI
Daiki Ito JPN
Andreas Kuettel SUI
09.09.2007 (HS-131)
Shohei Tochimoto JPN
Andreas Kuettel SUI
Noriaki Kasai JPN
08.09.2007 (HS-131)
Andreas Kuettel SUI
Shohei Tochimoto JPN
Noriaki Kasai JPN
10.09.2006 (HS-131)
Janne Happonen FIN
Andreas Kuettel SUI
Antonin Hajek CZE
09.09.2006 (HS-131)
Janne Happonen FIN
Wolfgang Loitzl AUT
Antonin Hajek CZE
11.09.2005 (HS-131)
Jakub Janda CZE
Thomas Morgenstern AUT
Wolfgang Loitzl AUT
10.09.2005 (HS-131)
Jakub Janda CZE
Janne Happonen FIN
Thomas Morgenstern AUT
26.09.2004 (HS-131)
Martin Hoellwarth AUT
Daniel Forfang NOR
Adam Małysz POL
25.09.2004 (HS-131)
Daniel Forfang NOR
Matti Hautamaeki FIN
Noriaki Kasai JPN
09.09.2001 (K-120)
Masahiko Harada JPN
Matrin Hoellwarth AUT
Peter Zonta SLO
08.09.2001 (K-120)
Stefan Horngacher AUT
Adam Małysz POL
Andreas Goldberger AUT
27.08.2000 (K-120)
Janne Ahonen FIN
Risto Jussilainen FIN
Matti Hautamaeki FIN
26.08.2000 (K-120)
Matti Hautamaeki FIN
Janne Ahonen FIN
Noriaki Kasai JPN
12.09.1999 (K-120)
Japonia
Austria
Niemcy
11.09.1999 (K-120)
Sven Hannawald GER
Janne Ahonen FIN
Kazuyoshi Funaki JPN
13.09.1998 (K-120)
Masahiko Harada JPN
Kazuyoshi Funaki JPN
Martin Schmitt GER
R. Schwarzenberger AUT
12.09.1998 (K-120)
Kazuyoshi Funaki JPN
Masahiko Harada JPN
Martin Schmitt GER
 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie (podia konkursów):

data (skocznia)
1. miejsce (złoto)
2. miejsce (srebro)
3. miejsce (brąz)
17.02.1998 (K-120, druż.)
Japonia
Niemcy
Austria
15.02.1998 (K-120, ind.)
Kazuyoshi Funaki JPN
Jani Soininen FIN
Masahiko Harada JPN
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram