Hinterzarten – ‚Rothaus-Schanze’

Hinterzarten - 'Adler-Skistadion' z 'Rothaus-Schanze' (po prawej stronie), fot. Maria GrzywaPunkt K: 95
Wielkość skoczni (HS): 108
Igelit: jest
Rok budowy: 1924
Przebudowy: 1935, 1949, 1964, 1980-1982, 1999
Certyfikat FIS ważny do: 2019 r.
Pojemność trybun: 20.000

Rekord skoczni: 111,0 m (Tobias Bogner GER, 27.02.2005 r., FIS Cup) & 111,0 m (Lars Bystoel NOR, 10.02.2008 r., Puchar Kontynentalny)
Letni rekord skoczni: 112,5 m (Noriaki Kasai JPN, 06.08.2000 r., FIS Grand Prix)
Rekord skoczni kobiet: 110,0 m (Lisa Rexhaeuser GER, 30.11.2004 r.)
Oficjalny rekord skoczni kobiet: 109,5 m (Sara Takanashi JPN, 12.01.2013 r., Puchar Świata kobiet)
Letni rekord skoczni kobiet: 105,5 m (Alexandra Pretorius CAN, 27.07.2013 r., FIS Grand Prix kobiet) & 105,5 m (Sara Takanashi JPN, 27.07.2013 r., FIS Grand Prix kobiet)

Długość najazdu: 83,25 m
Nachylenie najazdu: 35,18°
Długość progu: 6,25 m
Wysokość progu: 2,58 m
Nachylenie progu: 11,2°
Średnia prędkość na progu: 88,2 km/h
Nachylenie zeskoku: 35°

 

Letnie Grand Prix mężczyzn (podia):

Data (zawody)
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
29.07.2017 (ind.)
D. Kubacki POL
S. Leyhe GER
P. Żyła POL 
30.07.2016 (ind.)
A. Wellinger GER
S. Kraft AUT
M. Kot POL
08.08.2015 (ind.)
D. Kubacki POL
S. Freund GER
K. Sakuyama JPN
07.08.2015 (druż.)
Niemcy
Polska
Norwegia
28.07.2013 (ind.)
R. Freitag GER
A. Wellinger GER
M. Pungertar SLO
27.07.2013 (mix)
Japonia
Słowenia
Niemcy
19.08.2012 (ind.)
A. Wank GER
R. Shimizu JPN
L. Hlava CZE
18.08.2012 (mix)
Austria
Japonia
Niemcy
07.08.2011 (ind.)
T. Morgenstern AUT
K. Stoch POL
R. Freitag GER
06.08.2011 (druż.)
Austria
Polska
Norwegia
08.08.2010 (ind.)
A. Małysz POL
T. Morgenstern AUT
K. Keituri FIN
07.08.2010 (druż.)
Polska
Norwegia
Niemcy
09.08.2009 (ind.)
S. Ammann SUI
A. Jacobsen NOR
D. Kornilov RUS
08.08.2009 (druż.)
Norwegia
Niemcy
Finlandia
27.07.2008 (ind.)
G. Spaeth GER
A. Kofler AUT
T. Morgenstern AUT
26.07.2008 (druż.)
Austria
Niemcy
Czechy
12.08.2007 (ind.)
T. Morgenstern AUT
A. Małysz POL
G. Schlierenzauer AUT
11.08.2007 (druż.)
Austria
Finlandia
Czechy
06.08.2006 (ind.)
G. Spaeth GER
A. Kofler AUT
G. Schlierenzauer AUT
05.08.2006 (druż.)
Austria
Finlandia
Niemcy
07.08.2005 (ind.)
W. Loitzl AUT
J. Ahonen FIN
T. Morgenstern AUT
06.08.2005 (druż.)
Niemcy
Finlandia
Austria
01.08.2004 (druż.)
Austria
Japonia
Polska
31.07.2004 (ind.)
A. Małysz POL
T. Morgenstern AUT
N. Kasai JPN
10.08.2003 (ind.)
T. Morgenstern AUT
T. Kiuru FIN
R. Ljoekelsoey NOR
09.08.2003 (druż.)
Austria
Finlandia
Słowenia
11.08.2002 (ind.)
A. Widhoelzl AUT
C. Jones USA
M. Hoellwarth AUT
10.08.2002 (ind.)
A. Widhoelzl AUT
J. Ahonen FIN
M. Hautamaeki FIN
12.08.2001 (ind.)
M. Hoellwarth AUT
A. Goldberger AUT
M. Schmitt GER
11.08.2001 (ind.)
A. Małysz POL
M. Schmitt GER
S. Horngacher AUT
06.08.2000 (ind.)
A. Widhoelzl AUT
M. Hoellwarth AUT
N. Kasai JPN
05.08.2000 (druż.)
Finlandia
Japonia
Niemcy
07.08.1999 (ind.)
S. Hannawald GER
J. Ahonen FIN
A. Goldberger AUT
06.08.1999 (druż.)
Niemcy
Japonia
Austria
16.08.1998 (ind.)
M. Harada JPN
J. Ahonen FIN
A. Herr GER
H. Jaekle GER
24.08.1997 (ind.)
M. Harada JPN
M. Laitinen FIN
M. Hoellwarth AUT
25.08.1996 (ind.)
A.P. Nikkola FIN
M. Laitinen FIN
A. Małysz POL
27.08.1995 (ind.)
A. Goldberger AUT
J. Sakala CZE
H. Saito JPN
28.08.1994 (druż.)
Japonia
Finlandia
Niemcy
28.08.1994 (ind.)
T. Okabe JPN
N. Dessum FRA
J. Weissflog GER
 

Puchara Świata kobiet (podia):

Data (zawody)
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
17.12.2017 (ind.)
M. Lundby NOR
K. Althaus GER
S. Takanashi JPN
16.12.2017 (druż.)
Japonia 
Rosja 
Francja
22.12.2013 (ind.)
S. Takanashi JPN
I. Avvakumova RUS
C. Vogt GER
21.12.2013 (ind.)
S. Takanashi JPN
D. Iraschko-Stolz AUT
I. Avvakumova RUS
13.01.2013 (ind.)
S. Takanashi JPN
S. Hendrickson USA
J. Seifriedsberger AUT
12.01.2013 (ind.)
S. Hendrickson USA
S. Takanashi JPN
C. Mattel FRA
08.01.2012 (ind.)
S. Hendrickson USA
S. Takanashi JPN
J. Jerome USA
07.01.2012 (ind.)
S. Windmueller SUI
L. Van USA
L. Demetz ITA
 

Mistrzostw Świata Juniorów (podia):

Data (zawody)
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
30.01.2010 (druż. M)
Austria
Niemcy
Słowenia
29.01.2010 (ind. K)
E. Runggaldier ITA
C. Mattel FRA
S. Hendrickson USA
28.01.2010 (ind. M)
M. Hayboeck AUT
P. Prevc SLO
D. Dellasega ITA
 

Puchar Kontynentalny mężczyzn (podia):

Data (zawody)
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
10.02.2008 (ind.)
L. Bystoel NOR
S. Thurnbichler AUT
F. Schoft GER
09.02.2008 (ind.)
T. Lobben NOR
T. Thurnbichler AUT
K.R. Elverum Sorsell NOR
 

Puchar Kontynentalny kobiet (podia):

Data (zawody)
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
12.01.2011 (ind.)
C. Mattel FRA
D. Iraschko AUT
L. Van USA
12.01.2011 (ind.)
D. Iraschko AUT
C. Mattel FRA
E. Logar SLO
 

FIS Cup mężczyzn (podia):

Data (zawody)
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
18.09.2016 (ind.)
Y. Iwasa JPN
S. Huber AUT
A. Osterc SLO
F. Hoffmann GER
17.09.2016 (ind.)
A. Osterc SLO
J. Hahn GER
P. Wąsek POL
22.02.2015 (ind.)
E. Klimov RUS
A. Stękała POL
D. Huber AUT
21.02.2015 (ind.)
A. Stękała POL
P. Kantyka POL
E. Klimov RUS
10.08.2014 (ind.)
Z. Mandl SLO
D. Queck GER
J. Maylaender GER
09.08.2014 (ind.)
D. Queck GER
K. Leja POL
Z. Mandl SLO
 

FIS Cup kobiet (podia):

Data (zawody)
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
18.09.2016 (ind.)
A. Rupprecht GER
K. Althaus GER
S. Wuerth GER
17.09.2016 (ind.)
C. Vogt GER
A. Rupprecht GER
D. Haralambie ROU
22.02.2015 (ind.)
S. Wuerth GER
S. Windmueller SUI
D. Haralambie ROU
21.02.2015 (ind.)
S. Wuerth GER
P. Hessler GER
S. Windmueller SUI
10.08.2014 (ind.)
G. Ernst GER
S. Wuerth GER
J. Seyfarth GER
09.08.2014 (ind.)
G. Ernst GER
C. Vogt GER
C. Hoelzl AUT
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram