Kraj: Niemcy
Punkt konstrukcyjny (K): 100 metrów
Wielkość skoczni (HS): 111 metrów
Igelit: jest
Rok budowy: 1924
Przebudowy (lata): 1935, 1949, 1964, 1977, 1980-1982, 1998-1999, 2005, 2020-2022
Certyfikat FIS ważny do: 30.04.2023 r.
Pojemność trybun: 20 000 kibiców
Zimowy rekord skoczni mężczyzn:
111,0 m (Tobias Bogner GER, 27.02.2005 r., FIS Cup)
111,0 m (Lars Bystøl NOR, 10.02.2008 r., Puchar Kontynentalny)
Letni rekord skoczni mężczyzn:
113,5 m (Vinzenz Geiger GER, 15.10.2022 r., Mistrzostwa Niemiec w kombinacji norweskiej)
Oficjalny zimowy rekord skoczni kobiet:
112,5 m (Anna Odine Strøm NOR, 29.01.2023 r., Puchar Świata)
Oficjalny letni rekord skoczni kobiet:
108,0 m (Sara Takanashi JPN, 26,07,2019 r., Letnie Grand Prix)
Długość najazdu: 92,09 m
Nachylenie najazdu: 35°
Długość progu: 6,5 m
Wysokość progu: 2,26 m
Nachylenie progu: 11°
Średnia prędkość na progu: 91,44 km/h
Nachylenie zeskoku: 35°
Podia zawodów rangi mistrzowskiej mężczyzn:
data | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
30.01.2010 MŚJ druż. |
Austria Michael Hayboeck Florian Schabereiter Lukas Mueller Mario Innauer |
Niemcy Tobias Bogner Pascal Bodmer Stephan Leyhe Felix Schoft |
Słowenia Peter Prevc Jaka Hvala Matic Kramarsic Dejan Judez |
28.01.2010 MŚJ ind. |
Michael Hayboeck AUT | Peter Prevc SLO | Diego Dellasega ITA |
* MŚJ – Mistrzostwa Świata Juniorów
Podia zawodów rangi mistrzowskiej kobiet:
data | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
29.01.2010 MŚJ ind. |
Elena Runggaldier ITA | Coline Mattel FRA | Sarah Hendrickson USA |
* MŚJ – Mistrzostwa Świata Juniorów
Podia zawodów Pucharu Świata kobiet:
data | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
29.01.2023 | Anna Odine Stroem NOR | Ema Klinec SLO | Eva Pinkelnig AUT |
28.01.2023 | Katharina Althaus GER | Ema Klinec SLO | Abigail Strate CAN |
17.12.2017 | Maren Lundby NOR | Katharina Althaus GER | Sara Takanashi JPN |
16.12.2017 | Japonia Yuki Ito Kaori Iwabuchi Yuka Seto Sara Takanashi |
Rosja Anastasiya Barannikova Aleksandra Kustova Sofia Tikhonova Irina Avvakumova |
Francja Lea Lemare Julia Clair Romane Dieu Lucile Morat |
22.12.2013 | Sara Takanashi JPN | Irina Avvakumova RUS | Carina Vogt GER |
21.12.2013 | Sara Takanashi JPN | Daniela Iraschko-Stolz AUT | Irina Avvakumova RUS |
13.01.2013 | Sara Takanashi JPN | Sarah Hendrickson USA | Jacqueline Seifriedsberger AUT |
12.01.2013 | Sarah Hendrickson USA | Sara Takanashi JPN | Coline Mattel FRA |
08.01.2012 | Sarah Hendrickson USA | Sara Takanashi JPN | Jessica Jerome USA |
07.01.2012 | Sabrina Windmueller SUI | Lindsey Van USA | Lisa Demetz ITA |
Podia zawodów Letniego Grand Prix mężczyzn:
data | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
27.07.2019 | Karl Geiger GER | Gregor Schlierenzauer AUT | Richard Freitag GER |
27.07.2019 mikst |
Niemcy Juliane Seyfarth Karl Geiger Agnes Reisch Richard Freitag |
Japonia Nozomi Maruyama Junshiro Kobayashi Sara Takanashi Keiichi Sato |
Słowenia Nika Kriznar Peter Prevc Ursa Bogataj Ziga Jelar |
28.07.2018 | Kamil Stoch POL | Karl Geiger GER | Killian Peier SUI |
29.07.2017 | Dawid Kubacki POL | Stephan Leyhe GER | Piotr Żyła POL |
30.07.2016 | Andreas Wellinger GER | Stefan Kraft AUT Maciej Kot POL |
– |
08.08.2015 | Dawid Kubacki POL | Severin Freund GER | Kento Sakuyama JPN |
07.08.2015 | Niemcy Severin Freund Stephan Leyhe Andreas Wellinger Andreas Wank |
Polska Maciej Kot Piotr Żyła Dawid Kubacki Kamil Stoch |
Norwegia Rune Velta Kenneth Gangnes Phillip Sjoeen Anders Fannemel |
28.07.2013 | Richard Freitag GER | Andreas Wellinger GER | Matjaz Pungertar SLO |
27.07.2013 mikst |
Japonia Yuki Ito Noriaki Kasai Sara Takanashi Yuta Watase |
Słowenia Maja Vtic Nejc Dezman Katja Pozun Matjaz Pungertar |
Niemcy Ulrike Graessler Andreas Wank Svenja Wuerth Richard Freitag |
19.08.2012 | Andreas Wank GER | Reruhi Shimizu JPN | Lukas Hlava CZE |
18.08.2012 mikst |
Austria Jacqueline Seifriedsberger Daniela Iraschko Michael Hayboeck Gregor Schlierenzauer |
Japonia Sara Takanashi Kaori Iwabuchi Reruhi Shimizu Yuta Watase |
Niemcy Ulrike Graessler Carina Vogt Richard Freitag Andreas Wank |
07.08.2011 | Thomas Morgenstern AUT | Kamil Stoch POL | Richard Freitag GER |
06.08.2011 | Austria Andreas Kofler Michael Hayboeck Manuel Fettner Thomas Morgenstern |
Polska Maciej Kot Piotr Żyła Dawid Kubacki Kamil Stoch |
Norwegia Rune Velta Kenneth Gangnes Johan Remen Evensen Tom Hilde |
08.08.2010 | Adam Małysz POL | Thomas Morgenstern AUT | Kalle Keituri FIN |
07.08.2010 | Polska Maciej Kot Krzysztof Miętus Dawid Kubacki Adam Małysz |
Norwegia Bjoern Einar Romoeren Johan Remen Evensen Anders Jacobsen Tom Hilde |
Niemcy Michael Neumayer Andreas Wank Severin Freund Michael Uhrmann |
09.08.2009 | Simon Ammann SUI | Anders Jacobsen NOR | Denis Kornilov RUS |
08.08.2009 | Norwegia Bjoern Einar Romoeren Kenneth Gangnes Anders Jacobsen Tom Hilde |
Niemcy Michael Neumayer Martin Schmitt Georg Spaeth Michael Uhrmann |
Finlandia Sami Niemi Janne Happonen Harri Olli Kalle Keituri |
27.07.2008 | Georg Spaeth GER | Andreas Kofler AUT | Thomas Morgenstern AUT |
26.07.2008 | Austria Andreas Kofler Manuel Fettner Gregor Schlierenzauer Thomas Morgenstern |
Niemcy Michael Neumayer Martin Schmitt Georg Spaeth Michael Uhrmann |
Czechy Ondrej Vaculik Borek Sedlak Jan Matura Roman Koudelka |
12.08.2007 | Thomas Morgenstern AUT | Adam Małysz POL | Gregor Schlierenzauer AUT |
11.08.2007 | Austria Wolfgang Loitzl Thomas Morgenstern Andreas Kofler Gregor Schlierenzauer |
Finlandia Janne Happonen Harri Olli Kalle Keituri Janne Ahonen |
Czechy Antonin Hajek Roman Koudelka Martin Cikl Jakub Janda |
06.08.2006 | Georg Spaeth GER | Andreas Kofler AUT | Gregor Schlierenzauer AUT |
05.08.2006 | Austria Wolfgang Loitzl Gregor Schlierenzauer Manuel Fettner Andreas Kofler |
Finlandia Tami Kiuru Harri Olli Janne Happonen Matti Hautamaeki |
Niemcy Michael Neumayer Martin Schmitt Georg Spaeth Michael Uhrmann |
07.08.2005 | Wolfgang Loitzl AUT | Janne Ahonen FIN | Thomas Morgenstern AUT |
06.08.2005 | Niemcy Michael Neumayer Alexander Herr Georg Spaeth Michael Uhrmann |
Finlandia Tami Kiuru Juha-Matti Ruuskanen Matti Hautamaeki Janne Ahonen |
Austria Andreas Widhoelzl Wolfgang Loitzl Martin Hoellwarth Thomas Morgenstern |
01.08.2004 | Austria Andreas Widhoelzl Reinhard Schwarzenberger Martin Hoellwarth Thomas Morgenstern |
Japonia Daiki Ito Kazuyoshi Funaki Hideharu Miyahira Noriaki Kasai |
Polska Wojciech Tajner Robert Mateja Mateusz Rutkowski Adam Małysz |
31.07.2004 | Adam Małysz POL | Thomas Morgenstern AUT | Noriaki Kasai JPN |
10.08.2003 | Thomas Morgenstern AUT | Tami Kiuru FIN | Roar Ljoekelsoey NOR |
09.08.2003 | Austria Andreas Widhoelzl Reinhard Schwarzenberger Martin Hoellwarth Thomas Morgenstern |
Finlandia Tami Kiuru Akseli Kokkonen Matti Hautamaeki Janne Ahonen |
Słowenia Damjan Fras Rok Benkovic Robert Kranjec Primoz Peterka |
11.08.2002 | Andreas Widhoelzl AUT | Clint Jones USA | Martin Hoellwarth AUT |
10.08.2002 | Andreas Widhoelzl AUT | Janne Ahonen FIN | Matti Hautamaeki FIN |
12.08.2001 | Martin Hoellwarth AUT | Andreas Goldberger AUT | Martin Schmitt GER |
11.08.2001 | Adam Małysz POL | Martin Schmitt GER | Stefan Horngacher AUT |
06.08.2000 | Andreas Widhoelzl AUT | Martin Hoellwarth AUT | Noriaki Kasai JPN |
05.08.2000 | Finlandia Janne Ahonen Risto Jussilainen Ville Kantee Jani Soininen |
Japonia Kazuya Yoshioka Kazuyoshi Funaki Hideharu Miyahira Noriaki Kasai |
Niemcy Sven Hannawald Michael Uhrmann Frank Loeffler Martin Schmitt |
07.08.1999 | Sven Hannawald GER | Janne Ahonen FIN | Andreas Goldberger AUT |
06.08.1999 | Niemcy Christof Duffner Sven Hannawald Hansjoerg Jaekle Martin Schmitt |
Japonia Noriaki Kasai Jinya Nishikata Masahiko Harada Kazuyoshi Funaki |
Austria Andreas Goldberger Wolfgang Loitzl Stefan Horngacher Andreas Widhoelzl |
16.08.1998 | Masahiko Harada JPN | Janne Ahonen FIN | Hansjoerg Jaekle GER Alexander Herr GER |
24.08.1997 | Masahiko Harada JPN | Mika Laitinen FIN | Martin Hoellwarth AUT |
25.08.1996 | Ari-Pekka Nikkola FIN | Mika Laitinen FIN | Adam Małysz POL |
27.08.1995 | Andreas Goldberger AUT | Jaroslav Sakala CZE | Hiroya Saito JPN |
28.08.1994 | Japonia Hiroya Saito Kenji Suda Takanobu Okabe |
Finlandia Jani Soininen Janne Ahonen Ari-Pekka Nikkola |
Niemcy Christof Duffner Dieter Thoma Jens Weissflog |
28.08.1994 | Takanobu Okabe JPN | Nicolas Dessum FRA | Jens Weissflog GER |
Podia zawodów Letniego Grand Prix kobiet:
data | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
27.07.2019 mikst |
Niemcy Juliane Seyfarth Karl Geiger Agnes Reisch Richard Freitag |
Japonia Nozomi Maruyama Junshiro Kobayashi Sara Takanashi Keiichi Sato |
Słowenia Nika Kriznar Peter Prevc Ursa Bogataj Ziga Jelar |
26.07.2019 | Sara Takanashi JPN | Maren Lundby NOR | Nika Kriznar SLO |
28.07.2018 | Sara Takanashi JPN | Yuki Ito JPN | Ramona Straub GER |
27.07.2013 | Japonia Yuki Ito Noriaki Kasai Sara Takanashi Yuta Watase |
Słowenia Maja Vtic Nejc Dezman Katja Pozun Matjaz Pungertar |
Niemcy Ulrike Graessler Andreas Wank Svenja Wuerth Richard Freitag |
26.07.2013 | Alexandria Pretorius CAN | Sara Takanashi JPN | Katja Pozun SLO |
18.08.2012 | Austria Jacqueline Seifriedsberger Daniela Iraschko Michael Hayboeck Gregor Schlierenzauer |
Japonia Sara Takanashi Kaori Iwabuchi Reruhi Shimizu Yuta Watase |
Niemcy Ulrike Graessler Carina Vogt Richard Freitag Andreas Wank |
17.08.2012 | Daniela Iraschko AUT | Sara Takanashi JPN | Carina Vogt GER |