AREFIEW: W SOCZI CZWARTE MIEJSCE TO ZA MAŁO

soczi 2014 loogo

Trener rosyjskiej kadry skoków narciarskich Alexander Arefiew wypowiedział się na temat przygotowań i szans na sukces swoich podopiecznych na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku, a także współpracy ze specjalistami z Austrii.

„W zasadzie każdy z dziesięciu zawodników, którzy dostali nominacje do kadry [Kornilov, Vassiliev, Kalinitschenko, Rosliakov, Ipatov, Sardyko, Hazetdinov, Chaadaev, Trofimov, Romashov – przyp. red.] jest w stanie znaleźć się w drużynie olimpijskiej i zajmować wysokie lokaty, weźmy choćby takich zawodników jak Roman Trofimov, Alexander Sardyko, czy Ilja Rosliakov. Ilja jesienią ubiegłego roku przeszedł operację kolana, a już po rehabilitacji można było na niego liczyć w Pucharze Kontynentalnym.” – powiedział Arefiew.

Rosyjski trener odważnie wypowiedział się także na temat poziomu wyzwania jakim są dla zawodników Igrzyska:

„Zdecydowanie jest to ogromne wyzwanie, nie może być inaczej. Dla nas nie są to łatwe Igrzyska, będziemy skakać ‚w domu’, gdzie praktycznie nie wypada przegrywać. W Soczi – ani dla zawodników, ani dla trenerów, a szczególnie dla kibiców – szóste, czy nawet czwarte miejsce nie będzie dla nikogo wystarczająco satysfakcjonującym sukcesem.”

Arefiew odniósł się również do współpracy z austriackimi trenerami:

„Jednym z głównych specjalistów w naszej kadrze będzie znany austriacki trener – Richard Schallert. Dzięki jego wytrzymałościowym metodom szkoleniowym wzniósł poziom przygotowań, jest również Gerhard Hofer, który także zajmuje się sportowym przygotowaniem. Dzięki temu mamy sporo informacji na temat austriackich sposobów na treningi, co jest niezwykle cennym doświaczeniem.”

Źródło: sport.ru


Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram