You are currently viewing WOLFGANG LOITZL ZWYCIĘŻA W DRUGIM KONKURSIE PUCHARU KONTYNENTALNEGO W LILLEHAMMER.

loitzl wolfgang%20wisla wm - WOLFGANG LOITZL ZWYCIĘŻA W DRUGIM KONKURSIE PUCHARU KONTYNENTALNEGO W LILLEHAMMER.Wolfgang Loitzl zwyciężył w dziesiątym konkursie Letniej edycji Pucharu Kontynentalnego rozegranego w norweskim Lillehammer. Na drugim miejscu uplasował się  16-letni Słoweniec Cene Prevc, a na najniższym stopniu podium znalazł się Niemiec Stephan Leyhe. Polscy zawodnicy nie spisali się dziś rewelacyjnie, najwyżej klasyfikowanym był 20. Grzegorz Miętus.

Austriak oddał skoki na odległość 137m oraz 136,5m i otrzymał łączną notę 281,5pkt. Młody Słoweniec stracił do doświadczonego kolegi z Austrii 5 punktów, uzyskał ocenę 276,5 pkt za skoki na odległość 137,5m oraz 133,5m. Trzeci na podium Niemiec stracił do zwycięzcy 13,1 pkt, za skoki na 136m oraz 133m zgromadził 268,4pkt.

Najlepszy z Polaków, Grzegorz Miętus zajął 20 miejsce skacząc na 127,5m oraz 126m otrzymując łączną notę 240,0pkt. Następnym Polakiem w końcowej klasyfikacji był zajmujący 26. miejsce Łukasz Rutkowski. Zakopiańczyk skoczył w obu seriach na odległość 126m i uzyskał 233,3pkt. Przedostatnie miejsce, 30.,  zajął Aleksander Zniszczoł. Reprezentant Wisły Ustronianki osiągnął 126m oraz 123m i łączną notę 228,4pkt.

W pierwszej serii mogliśmy oglądać jeszcze 4 Polaków, jednak ich odległości nie pozwoliły na zakwalifikowanie się do drugiej serii konkursowej. 37 pozycję zajął Jan Ziobro po skoku na odległość 124m (112,8pkt). Na 43 miejscu zawody zakończył Krzysztof Miętus osiągając 122,5m (110,6pkt). 45. skalsyfikowany został Krzysztof Biegun ze skokiem na 122m (109,2pkt). Ostatnim Polakiem był zajmujący 46. pozycję Andrzej Zapotoczny, który skoczył na 121,5m (108,8pkt).

Pełne wyniki niedzielnego konkursu można zobaczyć TUTAJ.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego nadal prowadzi Jan Matura. Całą klasyfikację można zobaczyć TUTAJ.

W dniu wczorajszym odbył się pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer, w którym dzisiejszy zwycięzca zajął  drugie miejsce. O konkursie pisaliśmy TUTAJ.

Następny konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego odbędzie się 15 i 16 września w Czajkowskim.

Źródło: informacja własna / fis-ski.com