You are currently viewing JANNE HAPPONEN Z TYTUŁEM MISTRZA FINLANDII, HARRI OLLI POWRÓCIŁ

JANNE HAPPONEN Z TYTUŁEM MISTRZA FINLANDII, HARRI OLLI POWRÓCIŁ

Miniony weekend obfitował w krajowe mistrzostwa w skokach narciarskich. Również Finlandia wyłoniła mistrzów w zawodach indywidualnych (seniorskich i juniorskich) jak i drużynowych. Konkursy odbyły się na skoczni w Lahti.

W konkursie drużynowym najlepsza była drużyna Kuusamon Erae-Veikot (Sami Saapunki, Juho Ojala, Lauri Asikainen i Anssi Koivuranta), która uzyskała łączną notę 825 pkt i wyprzedziła drużynę Lahden Hiihtoseura 2 (Ville Larinto, Olli Muotka, Mika Kulmala, Sami Niemi), która zgromadziła 771 pkt. Trzecia była reprezentacja Lahden Hiihotseura 1 (Sebastian Klinga, Aapo Lehtinen, Ossi-Pekka Valta, Harri Olli) z 726,5 pkt.

Pełne wyniki konkursu drużynowego można zobaczyć TUTAJ.

W zawodach indywidualnych tytuł Mistrza Finlandii zdobył Janne Happonen. Zawodnik Puijon Hiihtoseura skoczył 118,5m oraz 122m i uzyskał łączną notę 218,3pkt. Drugie miejsce zajął, przegrywając z Happonenem o 0,3pkt, Jarkko Määttä, lądując na 111m i 116m. Trzeci był Sami Niemi, który wylądował na 110m i 114m, gromadząc 214,6pkt.

Doszło również do spełnienia obietnicy przez krnąbrnego Fina, Harriego Olliego, który po kilkunastu miesiącach przerwy wystartował w zawodach. Olli za skoki na 102m oraz 100m i notę 164 pkt, został sklasyfikowany na 10. miejscu.

Z udziału w konkursie wycofał się Anssi Koivuranta, który narzeka na ból kolana. Według pierwszych badań jest to przeciążenie stawu kolanowego. Na początku zbliżającego się tygodnia Koivuranta trafi do Helsinek na dokładne badania.

Pełne wyniki konkursu indywidualnego seniorów można zobaczyć TUTAJ.

Wyłoniony został również Mistrz Finalndii Junior. Tytuł zdobył Jarkko Määttä, uzyskując w obu skokach po 90,5 m (230pkt).

Pełne wyniki konkursu juniorskiego do zobaczenia TUTAJ.

Po zawodach zostały podane do wiadomości publicznej kadry skoczków, które wezmą udział w zbliżających się finałowych konkursach letniej Grand Prix. W Hinzenbach i Klingenthal wystartują Janne Happonen, Anssi Koivuranta, Jarkko Määttä. Natomiast w kończących Letni Puchar Kontynentalny zawodach w Klingenthal wezmą udział Sami Niemi, Lauri Asikainen, Olli Muotka i Mika Kulmala; jeden z zawodników startujących w Pucharze Kontynentalnym dołączy do kadry na finałowe skoki w ramach letniej Grand Prix.

Źródło: berkutschi.com / skispringen-news.de