Wczoraj na skoczniach K-17 i K-30 Pod Grabową odbył się Międzynarodowy Konkurs Skoków Narciarskich Dzieci i Młodzieży „Mikołaj w Goleszowie”. Skoczkinie i skoczkowie rywalizowali w ośmiu kategoriach, w tym kategorii open i żeńskiej. Wygrywali: Anna Twardosz, Lukáš Kantor, Robert Szymeczek, Łukasz Stawowy, Patryk Hutyra, Bartłomiej Klimowski, Robert Ryś oraz Mateusz Chraścina.
Oto podia zawodów poszczególnych kategorii:
- kategoria dziewcząt (K-17):
|
zawodniczka (klub) |
kraj |
skok I |
skok II |
punkty |
1. |
Anna Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice) |
POL |
17,5 m |
17,5 m |
222.7 |
2. |
Kinga Rajda (SS-R LKS Sokół Szczyrk) |
POL |
17,5 m |
17,5 m |
221.2 |
3. |
Justyna Badura (KS Wisła Ustronianka) |
POL |
13,5 m |
13,5 m |
160.0 |
- kategoria open – rocznik 1998 i starsi (K-30):
|
zawodniczka (klub) |
kraj |
skok I |
skok II |
punkty |
1. |
Lukas Kantor (TJ TZ Trinec) |
CZE |
30,5 m |
31,0 m |
222.8 |
2. |
David Kaleta (TJ TZ Trinec) |
CZE |
27,5 m |
28,0 m |
195.1 |
3. |
Paweł Stwora (LKS Klimczok Bystra) |
POL |
28,0 m |
28,0 m |
192.7 |
- kategoria chłopców – rocznik 1999 (K-30):
|
zawodniczka (klub) |
kraj |
skok I |
skok II |
punkty |
1. |
Robert Szymeczek (TJ TZ Trinec) |
CZE |
30,0 m |
30,5 m |
227.1 |
2. |
Kacper Konior (LKS Klimczok Bystra) |
POL |
29,0 m |
29,0 m |
206.1 |
3. |
Roman Janik (TJ TZ Trinec) |
CZE |
27,5 m |
26,0 m |
189.7 |
- kategoria chłopców – rocznik 2000 (K-30):
|
zawodniczka (klub) |
kraj |
skok I |
skok II |
punkty |
1. |
Łukasz Stawowy (PKS Olimpijczyk Gilowice) |
POL |
29,0 m |
30,0 m |
212.3 |
2. |
Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra) |
POL |
28,0 m |
28,5 m |
208.8 |
3. |
Kamil Kocierz (LKS Olimpia Goleszów) |
POL |
24,0 m |
23,0 m |
144.9 |
- kategoria chłopców – rocznik 2001 (K-30):
|
zawodniczka (klub) |
kraj |
skok I |
skok II |
punkty |
1. |
Patryk Hutyra (SS-R LKS Sokół Szczyrk) |
POL |
29,0 m |
29,5 m |
215.7 |
2. |
Jakub Harat (LKS Klimczok Bystra) |
POL |
28,0 m |
27,5 m |
200.1 |
3. |
Patryk Pulkowski (LKS Klimczok Bystra) |
POL |
26,0 m |
28,0 m |
184.3 |
- kategoria chłopców – rocznik 2002 (K-17):
|
zawodniczka (klub) |
kraj |
skok I |
skok II |
punkty |
1. |
Bartłomiej Klimowski (PKS Olimpijczyk Gilowice) |
POL |
18,0 m |
18,0 m |
228.9 |
2. |
Wiktor Fickowski (SS-R LKS Sokół Szczyrk) |
POL |
18,0 m |
17,0 m |
221.2 |
3. |
Michał Socha (LKS Klimczok Bystra) |
POL |
17,0 m |
18,0 m |
212.7 |
- kategoria chłopców – rocznik 2003 (K-17):
|
zawodniczka (klub) |
kraj |
skok I |
skok II |
punkty |
1. |
Robert Ryś (LKS Olimpia Goleszów) |
POL |
16,0 m |
16,0 m |
198.1 |
2. |
Michał Martynek (LKS Olimpia Goleszów) |
POL |
15,0 m |
15,5 m |
186.3 |
3. |
Miosy Krzempek (KS Wisła Ustronianka) |
POL |
15,0 m |
15,0 m |
186.2 |
- kategoria chłopców – rocznik 2004 i młodsi (K-17):
|
zawodniczka (klub) |
kraj |
skok I |
skok II |
punkty |
1. |
Mateusz Chraścina (LKS Olimpia Goleszów) |
POL |
16,0 m |
16,0 m |
183.1 |
2. |
Tadeusz De Mulder (KS Wisła Ustronianka) |
POL |
11,0 m |
10,0 m |
124.4 |
3. |
Mateusz Milerski (TJ TZ Trinec) |
POL |
10,5 m |
10,0 m |
121.8 |
Więcej zdjęć na portalu www.WinterSzus.pl.
Źródło: sport.olza.pl / winterszus.pl
|
zawodniczka (klub) |
kraj |
skok I |
skok II |
punkty |
1. |
Anna Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice) |
POL |
17,5 m |
17,5 m |
222.7 |
2. |
Kinga Rajda (SS-R LKS Sokół Szczyrk) |
POL |
17,5 m |
17,5 m |
221.2 |
3. |
Justyna Badura (KS Wisła Ustronianka) |
POL |
13,5 m |
13,5 m |
160.0
|