You are currently viewing PŚ Pań CZAJKOWSKI: AVVAKUMOVA WYGRYWA i PRZEŁAMUJE DOMINACJĘ TAKANASHI !

PŚ Pań CZAJKOWSKI: AVVAKUMOVA WYGRYWA i PRZEŁAMUJE DOMINACJĘ TAKANASHI !

Avvakumova Irina J.Piatkowska - PŚ Pań CZAJKOWSKI: AVVAKUMOVA WYGRYWA i PRZEŁAMUJE DOMINACJĘ TAKANASHI !Irina Avvakumova wygrała dzisiejszy konkurs Pucharu Świata Pań w Czajkowskim w Rosji. Reprezentantka gospodarzy przełamała tym samym dominację Sary Takanashi, niepokonanej od początku sezonu.

Rosjanka Irina Avvakumova odniosła swój pierwszy pucharowy triumf skacząc dwukrotnie ponad 100 metrów (100 i 101,5 m). Drugie miejsce zajęła Niemka Carina Vogt (101 i 99 m), a trzecia była liderka PŚ – Japonka Sara Takanashi (98,5 i 98,5 m). Tym samym Rosjanka i Japonka zamieniły się miejscami w porównaniu do wczorajszych zawodów.

Tuż za podium uplasowały się: Katharina Althaus (97 i 97 m / 4. miejsce), Coline Mattel (100 i 97 m / 5. miejsce), Ema Klinec (99 i 97,5 m / 6. miejsce).

W czołowej „10” uplasowały się ponadto: Iraschko-Stolz, Logar, Pozun i Kykkaenen.