SOCZI: HAYBOECK PRZED KOTEM w SERI PRÓBNEJ (+LISTA STARTOWA KWALIFIKACJI)

Michael Hayboeck, fot. Stefan PiwowarSerię próbną przed kwalifikacjami do konkursu olimpijskiego na normalnej skoczni wygrał dość zdecydowanie Michael Hayboeck (104 m / 84.8 pkt). Na drugim miejscu uplasował się najlepszy z Polaków – Maciej Kot (101,5 m / 79.3 pkt).

 

Kolejne lokaty w serii próbnej zajęli: 3. Andreas Wellinger (101 m / 79.1 pkt), 4. Gregor Schlierenzauer (99,5 m / 78.3 pkt), 5. Kamil Stoch (99 m / 78.2 pkt), 6. Anders Bardal (100 m / 77.9 pkt). Powyżej 100 metrów lądowali ponadto: Thomas Diethart i Anssi Koivuranta.

Dobry skok oddał także Jan Ziobro (99,5 m / 12. miejsce), nieco bliżej lądował Dawid Kubacki (94,5 m / 31. miejsce).

 

Wyniki serii próbnej:

 
zawodnik
kraj
odległość
punkty
1.
Michael Hayboeck
AUT
104,0 m
84.8
2.
Maciej Kot
POL
101,5 m
79.3
3.
Andreas Wellinger
GER
101,0 m
79.1
4.
Gregor Schlierenzauer
AUT
99,5 m
78.3
5.
Kamil Stoch
POL
99,0 m
78.2
6.
Anders Bardal
NOR
100,0 m
77.9
7.
Thomas Diethart
AUT
100,0 m
77.2
8.
Anssi Koivuranta
FIN
101,0 m
77.0
9.
Robert Kranjec
SLO
99,0 m
76.1
10.
Taku Takeuchi
JPN
99,5 m
75.9
12.
Jan Ziobro
POL
99,5 m
75.6
31.
Dawid Kubacki
POL
94,5 m
64.1

Już o godz. 17:30 powinny się rozpocząć kwalifikacje.

Lista startowa kwalifikacji:

BIB
Zawodnik
Kraj
1.
Nicholas Alexander
USA
2.
Siim-Tanel Sammelselg
EST
3.
Sorin Iulian Pitea
ROU
4.
Vladimir Zografski
BUL
5.
Matthew Rowley
CAN
6.
Chil-Ku Kang
KOR
7.
Roman Koudelka
CZE
8.
Nico Polychronidis
GRE
9.
Heung-Chul Choi
KOR
10.
Sebastian Colloredo
ITA
11.
Trevor Morrice
CAN
12.
Marat Zhaparov
KAZ
13.
Anders Johnson
USA
14.
Dusty Korek
CAN
15.
Hyun-Ki Kim
KOR
16.
Ilmir Hazetdinov
RUS
17.
Seou Choi
KOR
18.
Alexey Pchelnitsev
KAZ
19.
Peter Frenette
USA
20.
Nicholas Fairall
USA
21.
Kaarel Nurmsalu
EST
22.
Alexey Romashov
RUS
23.
Davide Bresadola
ITA
24.
Olli Muotka
FIN
25.
Davide Bresadola
ITA
26.
Ronan Lamy Chappuis
FRA
27.
Denis Kornilov
RUS
28.
Lukas Hlava
CZE
29.
Jarkko Maeaettae
FIN
30.
Anders Jacobsen
NOR
31.
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
32.
Dawid Kubacki
POL
33.
Reruhi Shimizu
JPN
34.
Mikhail Maksimochkin
RUS
35.
Yuta Watase
JPN
36.
Gregor Deschwanden
SUI
37.
Andreas Wank
GER
38.
Jakub Janda
CZE
39.
Rune Velta
NOR
40.
Janne Ahonen
FIN
41.
Anssi Koivuranta
FIN
42.
Anders Fannemel
NOR
43.
Michael Hayboeck
AUT
44.
Jan Matura
CZE
45.
Richard Freitag
GER
46.
Maciej Kot
POL
47.
Jurij Tepes
SLO
48.
Jan Ziobro
POL
49.
Jernej Damjan
SLO
50.
Taku Takeuchi
JPN
51.
Thomas Morgenstern
AUT
52.
Robert Kranjec
SLO
53.
Thomas Diethart
AUT
54.
Andreas Wellinger
GER
55.
Anders Bardal
NOR
56.
Simon Ammann
SUI
57.
Severin Freund
GER
58.
Gregor Schlierenzauer
AUT
59.
Noriaki Kasai
JPN
60.
Petere Prevc
SLO
61.
Kamil Stoch
POL

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram