You are currently viewing PŚ: FREUND WYGRYWA w PLANICY, STOCH ZAPEWNIA SOBIE KRYSZTAŁOWĄ KULĘ !

PŚ: FREUND WYGRYWA w PLANICY, STOCH ZAPEWNIA SOBIE KRYSZTAŁOWĄ KULĘ !

freund s s.piwowar - PŚ: FREUND WYGRYWA w PLANICY, STOCH ZAPEWNIA SOBIE KRYSZTAŁOWĄ KULĘ !Severin Freund został zwycięzcą pierwszego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów wyprzedził prowadzącego po pierwszej serii Andersa Bardala oraz Petera Prevca. Dzięki świetnej postawie Kryształową Kule zapewnił sobie już dziś Kamil Stoch!

Severin Freund oddał dwa najdłuższe skoki na skoczni HS-139 (137,5 / 137,5 m) w dzisiejszym konkursie, które dały mu upragnione zwycięstwo. Tuż za nim z niewielką 0,3 pkt stratą uplasował się Anders Bardal. Mistrz Świata ze skoczni normalnej z Val di Fiemme lądował na odległościach 136,5 i 134,5 m. Na najniższym stopniu podium stanął Peter Prevc. Reprezentant gospodarzy uzyskał 129 oraz 134,5 metra.

stoch kamil2 s.piwowar - PŚ: FREUND WYGRYWA w PLANICY, STOCH ZAPEWNIA SOBIE KRYSZTAŁOWĄ KULĘ !Tuż za pierwszą „3” znalazł się Kamil Stoch. Lider naszej kadry w trudnych warunkach oddał dwa naprawdę udane skoki. Dodatkowo Polak zapewnił sobie już dziś zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W niedzielę 2-krotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z Soczi odbierze wielką Kryształowa Kulę.

Na 5. i 6. miejscu znaleźli się odpowiednio: Gregor Schlierenzauer (130,5/127,5m) oraz Noriaki Kasai (128,5/135,5m).

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Maciej Kot, który awansował z dziesiątego miejsca po pierwszej serii na wysoką ósmą pozycję. Kolejne punkty Pucharu Świata wywalczył Piotr Żyła (20. miejsce).

Do rudny finałowej nie awansowali Dawid Kubacki oraz Klemens Murańka.