Michael Hayböck, fot. Stefan PiwowarW środę kilku skoczków z narodowych kadr Austrii i Norwegii wzięło udział w nietypowej rozgrywce. W Seefeld odbyła się bowiem partyjka golfa, w której ostatecznie wygrali podopieczni Heinza Kuttina.

Pod hasłem „sportowe porozumienie między narodami” spotkali się w Seefeld skoczkowie z Austrii i Norwegii. Michael Hayböck, Stefan Kraft, Stefan Hayböck oraz trener Patrick Murnig podjęli walkę z Norwegami, którzy wystąpili w składzie Tom Hilde, Andreas Stjernen, serwismen Andreas Vilberg oraz trener Alexander Stöckl.

Tom Hilde, fot. Bartosz LejaWarto zaznaczyć, że zawodnicy z Półwyspu Skandynawskiego obecnie przygotowują się w Seefeld do nadchodzącego sezonu 2014/15, gdzie przechodzą właśnie pierwsze próby wytrzymałościowe.

Pomysł przyjacielskiego współzawodnictwa narodził się minionej zimy. „Niestety nie gram zbyt często w golfa, ale było dużo zabawy podczas gry przeciwko Patrickowi – mojemu długoletniemu przyjacielowi i trenerowi. Dla zawodników jest to świetna odmiana od treningów na skoczni” – powiedział norweski szkoleniowiec.

Zespół Stöckla niestety musiał ulec austriackiej konkurencji. Michael Hayböck cieszył się z wygranej. „Gra w golfa przeciwko Norwegom, to była super zabawa. Na polu golfowym byliśmy dziś lepsi. Mam nadzieję, że przeniesie się to także zimą na skocznię” – powiedział 23-latek z Linz.

 

Źródło: skispringen.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram