Anders Johnson, fot. Bartosz LejaAmerykanie podali rekordowy pod względem liczebności skład kadr na zbliżający się sezon 2014/2015. Co ciekawe, żaden ze skoczków zza oceanu nie został zakwalifikowany w ramach kadry A.

W kadrze B znaleźli się: Nick Fairall, Anders Johnson oraz Nick Alexander, którzy wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Dodatkowo szeregi najwyższej amerykańskiej grupy szkoleniowej zasili Mike Glasder.

Do kadry juniorskiej zostali powołani: Will Rhoads, Kevin Bickner, Trevor Edlund, Nick Mattoon, AJ Brown, Miles Lussi i Christian Friberg. Dyrektor sportowy amerykańskich skoków narciarskich Alan Alborn już pochwalił zawodników za ich ciężką pracę.

W porównaniu do zeszłorocznych kadr, zabrakło Petera Frenette oraz Chrisa Lamba.

„Zrobiliśmy spory postęp w porównaniu z ubiegłym rokiem, sprawy idą do przodu. W tym sezonie istotne są dla nas Mistrzostwa Świata w Falun, mamy ambitne plany dla wszystkich zawodników, nie mamy czasu do stracenia”. Skoczkowie ze Stanów Zjednoczonych mają już za sobą pierwsze skoki na igielicie – trenowali w Park City pod okiem trenera – Clinta Jonesa.

 

Źródło: berkutschi.com

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram