You are currently viewing FIS Cup KUOPIO: OLLI MUOTKA WYGRYWA PO RAZ DRUGI

FIS Cup KUOPIO: OLLI MUOTKA WYGRYWA PO RAZ DRUGI

Muotka Olli fot.Tuija .Hankkila - FIS Cup KUOPIO: OLLI MUOTKA WYGRYWA PO RAZ DRUGIZa nami kolejny konkurs z cyklu FIS Cup w fińskim Kuopio. Po raz kolejny na najwyższym stopniu podium uplasował się  reprezentant gospodarzy Olli Muotka. Tuż za Finem znaleźli się Niemcy – Danny Queck oraz Stephan Leyhe. W zawodach nie wzięli udziału reprezentanci Polski.

26-letni Olli Muotka po raz kolejny udowodnił zwyżkę formy i wygrał zawody w Kuopio po skokach na odległość 127,5 i 117,5 metra. Drugie miejsce zajął Niemiec Danny Queck (125,0 / 114,5 m), a na najniższym stopniu podium znalazł się jego rodak – Stephan Leyhe (119,0 / 119,5 m).

Tuż za czołową trójką uplasowali się: Szwajcar Killian Peier oraz dwaj Niemcy – Sebastian Bradatsch i David Siegel.

Pełne wyniki konkursu (ewoxx)

Chociaż zawody wygrał Fin Olli Muotka, to Niemcy byli najlepsi jako drużyna. W czołowej dziesiątce uplasowało się aż pięciu naszych zachodnich sąsiadów. W Kuopio nie błyszczał natomiast Harri Olli, zajął dopiero 32. pozycję.

W klasyfikacji generalnej FIS Cup 2014/2015 na prowadzenie wyszedł Danny Queck (260 pkt), najwyżej uplasowanym Polakiem jest Łukasz Podżorski (149 pkt / 6. miejsce). Pełna klasyfikacja jest dostępna TUTAJ.

Już od jutra w Kuopio kolejne zawody, tym razem w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Program jest dostępny TUTAJ.

Następne zawody z cyklu FIS Cup odbędą się natomiast w szwajcarskim Einsiedeln (6-7 września).