You are currently viewing LPK KUOPIO: PREVC i BIEGUN NAJLEPSI w TRENINGACH

LPK KUOPIO: PREVC i BIEGUN NAJLEPSI w TRENINGACH

Biegun Krzysztof lot J.Piatkowska - LPK KUOPIO: PREVC i BIEGUN NAJLEPSI w TRENINGACHZa nami treningi przed zawodami Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kuopio. Najlepsze skoki oddali w nich: Słoweniec Cene Prevc (128,5 m) oraz Polak Krzysztof Biegun (121,0 m). Dobrze w obu seriach zaprezentowali się też pozostali nasi reprezentanci, którzy plasowali się w ścisłej czołówce.

W pierwszym treningu w Kuopio najlepszy okazał się Słoweniec Cene Prevc (128,5 m), który wyprzedził swoich dwóch kolegów z drużyny – Mirana Zupancica (127,0 m) i autora najdłuższej próby – Anze Semenica (131,5 m). Czwarty był najlepszy z reprezentantów PolskiAleksander Zniszczoł (122,5 m). W dziesiątce uplasowali się ponadto: Krzysztof Biegun, Jakub Wolny i Stefan Hula. Nieco niżej znaleźli się Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Miętus.

107,0 m

Wraz z trwaniem treningu belka najazdowa została obniżana.

Drugi trening przyniósł najlepszy skok reprezentanta Polski - Krzysztofa Bieguna (121,0 m). Drugie i trzecie miejsce zajęli Słoweńcy - Cene Prevc (120,0 m) i Miran Zupancic (119,5 m). W czołowej dziesiątce znaleźli się także Bartłomiej Kłusek i Stefan Hula, nieco niżej uplasowali się Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny, i Krzysztof Miętus.