You are currently viewing FIS Schüler Grand Prix w Ruhpolding: drużynowe zwycięstwa Niemców, Polacy poza podium

Skocznia K-40 w niemieckim Ruhpolding była miejscem rozegrania drużynowego konkursu w ramach FIS Schüler Grand Prix, czyli zawodów dla najmłodszych zawodników. Najlepszym z Polaków był Jan Rzadkosz, który wraz ze swoją drużyną zajął 5. pozycję.

W sobotę najmłodsi zawodnicy rywalizowali w konkursie indywidualnym (wyniki tutaj), natomiast w niedzielę nadszedł czas zmagań drużynowych w kategoriach 12- i 13-latków. W obu grupach wiekowych wystartowało po osiem drużyn, cześciowo mieszanych.

Wśród 12-latków wygrała pierwsza ekipa z Niemiec (879.1 pkt), w skład której weszli Emilia Goerlich, Hannes Gehring, Sebastian Schwarz oraz Emanuel Schmid. Drużyna ta, wyprzedziła o 18,5 punktu pierwszą reprezentację Austrii (Sandra Zopf, Jonas Schuster, Robin Ulm, Philipp Wadsak). Trzecią drużyną okazała się pierwsza reprezentacja Słowenii (Eva Krek, Rok Masle, Nejc Peklaj, Matija Prosenc), która łącznie zdobyła 839.3 punktu.

W tej kategorii wiekowej startowało również dwóch biało-czerwonych. Jan Rzadkosz wspólnie z zawodnikami z Ukrainy i Finlandii zajął 5. pozycję, natomiast Jan Bukowski wspólnie z Ukraińcem i Niemcem uplasował się na 8. miejscu.

W kategorii 13-latków triumfowała natomiast druga reprezentacja Niemiec. Niemiecka drużyna (891.6 pkt.), w skład której weszli Pauline Stephani, Luca Geyer, Finn Braun oraz Frederik Jaeger, wyprzedziła o 31 punktów drugą reprezentację Słowenii (Pia Mazi, Jus Susnik, Jure Mocnik, Jernej Presecnik), a o ponad 50 punktów drugą reprezentację Austrii (Nina Doppelreiter, Daniel Tschofenig, Hannes Landerer, David Haagen).

W tej kategorii mieliśmy również naszych reprezentantów. Ekipa, w skład której weszli Paulina Cieślar, Matti Kolari (Finlandia), Bartłomiej Klimowski i Oskar Rojek, zajęła 5. miejsce (808.1 pkt.), natomiast Róża Pawlikowska, która skakała z zawodnikami z Włoch (Manuel Facchini, Robin Runggaldier, Diego Malsiner) zakończyła zawody na 7. lokacie.

Źródło: pzn.pl