You are currently viewing FIS Cup w Szczyrku: Zwycięstwo Andrzeja Stękały, Polak liderem cyklu !

FIS Cup w Szczyrku: Zwycięstwo Andrzeja Stękały, Polak liderem cyklu !

Polskich zwycięstw w Szczyrku ciąg dalszy. Andrzej Stękała triumfował w dzisiejszych zawodach FIS Cup. 19-letni skoczek wyprzedził na podium Amerykanina Fairalla i Norwega Skinnesa. Podobnie jak w dniu wczorajszym, Polacy stanowili połowę stawki w finałowej serii konkursowej.

Andrzej Stękała zwyciężył w dzisiejszym konkursie skacząc 102,5 i 96,5 metra – były to najlepsze skoki w obu seriach konkursowych. To trzecie podium i zarazem drugie zwycięstwo 19-letniego skoczka z Dzianisza w tym sezonie letnim w zawodach z cyklu FIS Cup. Drugie miejsce zajął dzisiaj Amerykanin Nicholas Fairall (102,5 / 96,5 m), a trzeci był Stian Andre Skinnes (104,5 / 96,5 m).

Tuż za podium, na czwartej lokacie, znalazł się Łukasz Podżorski. W czołowej dziesiątce zawody ukończyli ponadto: Adam Ruda (5 m.), Stanisław Biela (7 m.), Jakub Kot (8 m.) i Krzysztof Leja (9 m.). Punkty do klasyfikacji generalnej FIS Cup zdobyło łącznie 15 Polaków.