Początek zimowego sezonu w Rovaniemi – pierwsze skoki na śniegu

Skocznie w Rovaniemi 1 listopada 2014 r., fot. Jukka YlipulliPodczas gdy w Europie wciąż mamy kalendarzową jesień, a śnieg jeśli gdzieś spadł, to w większości miejsc zdążył już stopnieć, w tym samym czasie w Rovaniemi rozpocznie się sezon zimowy. W fińskim mieście położonym tuż przy północnym kole podbiegunowym, już w czasie tego weekendu poskaczą na śniegu Finowie i Austriacy, a już wkrótce zawita tam nawet Noriaki Kasai.

 

Tak 31 października (piątek) prezentowały się skocznie w RovaniemiTradycyjnie na dalekiej fińskiej północy śnieg spadł dość szybko, dzięki czemu włodarze skoczni Ounasavaara (K-90 / HS-100) w Rovaniemi mogli przygotować obiekt w warunkach stricte zimowych. Obecnie przebywa tam już kilku fińskich skoczków i kombinatorów norweskich z Finlandii, jak m.in.: Sami Niemi, Janne Ryynänen, Eetu Vähäsöyrinki, a także jeden kombinator norweski z Austrii – Tobias Kammerlander. W niedzielę powinni do nich dołączyć m.in.: Jarkko Määttä i Sebastian Klinga.

Zgrupowania na śniegu w Rovaniemi mają w planach także kadry kombinatorów norweskich z Austrii i Polski oraz m.in. Noriaki Kasai wraz z klubem Tsuchiya Home Ski Team.

W Rovaniemi od soboty perfekcyjnie w warunkach zimowych jest przygotowana także 7-kilometrowa trasa narciarska.

Tutaj możecie zobaczyć, jak aktualnie wyglądają skocznie w Rovaniemi (webcam) >>>

W dniach 15-16 listopada w Rovaniemi odbędą się także krajowe zawody, które wyłonią czwartego reprezentanta Suomi na inaugurację Pucharu Świata w Klingenthal. Przypomnijmy, że pewne miejsce w składzie mają już: Lauri Asikainen, Sami Niemi i Jarkko Määttä.

Przeczytaj więcej o skoczni Ounasvaara w Rovaniemi >>>

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

2 thoughts on “Początek zimowego sezonu w Rovaniemi – pierwsze skoki na śniegu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram