You are currently viewing PŚ Pań Lillehammer: Niespodziewany triumf Rogelj !

PŚ Pań Lillehammer: Niespodziewany triumf Rogelj !

Špela Rogelj zwyciężyła w pierwszym konkursie Pucharu Świata kobiet, odbywającym się w norweskim Lillehammer. Słowenka triumfując nad bardziej utytułowanymi rywalkami została pierwszą liderką pucharowej klasyfikacji. Za nią znalazły się niespodziewanie m. in. Daniela Iraschko-Stolz i Sara Takanashi.

Špela Rogelj (93,0 / 99,0 m) sprawiła sporą niespodziankę zwyciężając w pucharowym konkursie pań na normalnej skoczni w Lillehammer. 20-letnia Słowenka na półmetku rywalizacji plasowała się na czwartej lokacie, jednak daleki skok w pięknym stylu w rundzie finałowej pozwolił jej na pierwszą wygraną w PŚ w karierze. To także pierwsze pucharowe podium Rogelj.

Drugie miejsce zajęła doświadczona Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz (95,5 / 97,0 m), która po pierwszej serii prowadziła. Na trzecim miejscu uplasowała się Japonka Sara Takanashi (93,5 / 97,0 m) i tym samym zakończyła się jej niesamowita passa wygranych konkursów najwyższej rangi (zwyciężyła aż siedem razy z rzędu).

Świetny występ zaliczyła 16-letnia Rosjanka, Sofia Tikhonova, która zakończyła rywalizację na czwartej lokacie. Piąta była reprezentantka gospodarzy Line Jahr, a szósta kolejna Japonka Yuki Ito. Po bardzo udanym skoku w drugiej serii (93,0 m) awans z 24. na 15. pozycję wywalczyła znakomicie spisująca się debiutująca w PŚ Austriaczka Eva Pinkelnig.

W pierwszej serii zawodniczki rywalizowały z belki najazdowej nr 15, a w drugiej serii z belki nr 16.