Norwegowie bez Hilde i Jacobsena na PŚ w Niżnym Tagilu

Daniel-Andre Tande, fot. Katarzyna SłużewskaNorwescy skoczkowie minione konkursy w Lillehammer z pewnością będą mogli zaliczyć do udanych, jednak myślami już wybiegają do kolejnego pucharowego weekendu, podczas którego areną zmagań będzie skocznia w Niżnym Tagilu. Trener Alexander Stoeckl postanowił dokonać w składzie norweskiej kadry pewne rotacje.

 

Po udanych występach w Lillehammer, trzon drużyny Alexandra Stoeckla stanowią: Anders Fannemel Ander Bardal. Wraz z nimi na zawody PŚ w Niżnym Tagilu udadzą się: Rune Velta, Joachim Hauer, Andreas Stjernen oraz Daniel-Andre Tande.

Dotychczas występujący w zawodach PŚ Tom Hilde i Anders Jacobsen zostaną w kraju. Czeka ich trening oraz występ w zawodach Pucharu Kontynentalnego w norweskiej Renie (12-14 grudnia). Do zdrowia powraca także kontuzjowany Phillip Sjoeen. 18-latek po upadku w Klingenthal pauzował podczas zawodów w Kuusamo i Lillehammer, jednak w tym tygodniu właśnie na Lysgaardsbakken powróci do treningów na skoczni. Nie jest jeszcze wiadome, czy wystartuje w inauguracji sezonu PK.

 

Źródło: skiforbundet.no

 

Komentarze

comments

1 thought on “Norwegowie bez Hilde i Jacobsena na PŚ w Niżnym Tagilu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram