Puchar Kontynentalny w Garmisch-Partenkirchen odwołany

Garmisch-Partenkirchen 'Olympiaschanze', fot. Martin FischKolejne zawody tej zimy, po Pucharze Świata w Libercu, zostają odwołane. Tym razem nie dojdzie do zawodów Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Włodarze obiektu nie są w stanie wyprodukować wystarczającej ilości śniegu, w związku z czym w dniach 20-21 grudnia na olimpijskich obiektach nie zostaną oddane skoki.

 

Nadzwyczaj wysokie temperatury jak na tą pore roku dają się we znaki organizatorom poszczególnych konkursów. Brak opadów śniegu wymusza inne sposoby produkcji białego puchu, tak jak to miało miejsce m.in. w Klingenthal. Z tego samego powodu nie odbędą się zawody Pucharu Kontynentalnego w Garmisch-Partenkirchen, zaplanowane w dniach 20-21 grudnia.

Najprawdopodobniej 1 poniedziałek (15 grudnia) zostanie podana informacja czy i kto zastąpi Ga-Pa w organizacji tych zawodów.

W czasie tego weekendu skoczkowie inaugurują zmagania w ramach PK w norweskiej Renie. Przeczytaj więcej o tych zawodach >>

Przypomnijmy, że wczoraj z powodów finansowych, z organizacji Pucharu Świata w dniach 6-7 lutego 2015 r., wycofał się czeski Liberec.

 

Źródło: FIS

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram