Anders Bardal: „Gdy coś jest nie tak, do głowy przychodzi wiele myśli”

Anders Bardal, fot. Julia Piątkowska

Anders Bardal, fot. Julia PiątkowskaSkoczkowie są już na półmetku Turnieju Czterech Skoczni. Zdecydowanie poniżej oczekiwań skacze jak dotąd Anders Bardal. – Po tym, jak dwukrotnie zakończyłem zawody w tym turnieju na 21. miejscu, wygląda na to, że jestem w takiej dyspozycji, która pozwala na walkę tylko o dalsze lokaty – napisał norweski skoczek na swoim blogu.

 

Po dwóch konkursach Turnieju Czterech Skoczni, Anders Bardal zajmuje odległe 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. Sam zawodnik podzielił się ze swoimi fanami stonowanym wpisem na własnym blogu.

W niemieckiej części zmagań Bardal dwukrotnie był 21. Z pewnością inaczej wyobrażał sobie swój występ w niemiecko-austriackim tournee. – Zarówno w Oberstdorfie jak i w Ga-Pa to nie były moje dni. Gdy oddajesz słabe skoki i zauważasz, że coś jest nie tak, przychodzi ci do głowy wiele myśli. Wciąż jednak jestem gotowy do walki o wyższe miejsca. Chcę lecieć nieco dalej w dół skoczni i znajdywać się wyżej na liście wyników – przyznał 32-letni zawodnik.

Mistrz świata z Val di Fiemme przyznał także, że cieszy się z powrotu na szczyt Andersa Jacobsena. Zdaniem Norwega dobrze się stało, że gdy inni nie lądują z przodu stawki to pojawia się ktoś, na kogo nie liczono aż w takim stopniu. – Dzięki temu, że pojawił się Anders, ja mogę pracować w ciszy i spokoju, aby później wrócić silniejszy. On wrócił po ciężkiej kontuzji i cieszę się, że osiągnął wysoką formę. Wyraźnie był najlepszy podczas tych dwóch dni w Garmisch. Zasłużył na to zwycięstwo – dodał.

Tak słabe wyniki (jak na zdobywcę Kryształowej Kuli za sezon 2011/12) w TCS są nie lada zaskoczeniem. Lokaty zajmowane przez Bardala w konkursach niemieckiej części turnieju są jak do tej pory najgorszymi, wywalczonymi w tym sezonie. Warto też odnotować, że Norweg tylko 4-krotnie kończył zawody w pierwszej „10”. Najlepszym jego wynikiem była 6. pozycja w pierwszym konkursie w rosyjskim Niżnym Tagile. 248 punktów, które zdobył dotychczas, klasyfikowany jest na 11. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przypomnijmy też, że w trzech minionych sezonach Bardal nie wypadał z turniejowej „10” (miejsca: 4., 5., 6.).

 

Źródło: informacja własna / andersbardal.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram