Podczas gdy na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle skoczkowie będą rywalizować w Pucharze Kontynentelnym, w tym samym czasie na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza ponad 60 skoczków z 11 krajów będzie toczyć zmagania w ramach FIS Cup. Przedstawiamy program tych zawodów wraz z listą startową.
Program zawodów:
- 10 stycznia 2015 r. (sobota):
- 09:00 – oficjalne treningi, 2 serie
- 11:30 – konkurs indywidualny
- 11 stycznia 2015 r. (niedziela):
- 10:30 – seria próbna
- 12:00 – konkurs indywidualny
Lista startowa sobotniego konkursu:
BIB | Zawodnik | Kraj |
1 | Damian Skupień | POL |
2 | Łukasz Bukowski | POL |
3 | Grzegorz Miętus | POL |
4 | Bartosz Gąsienica-Laskowy | POL |
5 | Dawid Krupa | POL |
6 | Tymoteusz Urbaś | POL |
7 | Aliaksei Muravitski | BLR |
8 | Vitalii Dodyuk | UKR |
9 | Oldrik van der Aalst | NED |
10 | Saso Tadic | SLO |
11 | Filip Sakala | CZE |
12 | Martin Capuder | SLO |
13 | Ruslan Balanda | UKR |
14 | Florian Horst | GER |
15 | Michael Dreher | GER |
16 | Igor Yakibyuk | UKR |
17 | Cedrik Weigel | GER |
18 | Andriy Vaskul | UKR |
19 | Damian Lasota | CZE |
20 | Dusan Dolezel | CZE |
21 | Viktor Pasichnyk | UKR |
22 | Vojtech Stursa | CZE |
23 | Matic Benedik | SLO |
24 | Richard Schultheiss | GER |
25 | Thomas Ortner | AUT |
26 | Mykola Kushnirchuk | UKR |
27 | Milos Kadlec | CZE |
28 | Alexander Shuvalov | RUS |
29 | Andriy Kalinchuk | UKR |
30 | Nejc Seretinek | SLO |
31 | Konrad Janota | POL |
32 | Denis Veselov | RUS |
33 | Stepan Pasichnyk | UKR |
34 | Jaka Tesovnik | SLO |
35 | Tomasz Byrt | POL |
36 | Franz Weiss | GER |
37 | Mateusz Kojzar | POL |
38 | Justin Nietzel | GER |
39 | Vadim Shishkin | RUS |
40 | Andrzej Gąsienica | POL |
41 | Tomas Friedrich | CZE |
42 | David Zauner | AUT |
43 | Frantisek Holik | CZE |
44 | Michael Herrmann | GER |
45 | Alexander Haupt | USA |
46 | Alexey Romashov | RUS |
47 | Jan Michalek | CZE |
48 | Matic Kramarsic | SLO |
49 | Mitja Meznar | SLO |
50 | Robert Valentin Tatu | ROU |
51 | Artur Kukuła | POL |
52 | Viktor Polasek | CZE |
53 | Johannes Obermayr | AUT |
54 | Constantin Buzescu Purice | ROU |
55 | Lars Antonissen | NED |
56 | Florian Menz | GER |
57 | Dejan Judez | SLO |
58 | Jakub Kot | POL |
59 | Jan Maylaender | GER |
60 | Paweł Gut | POL |
61 | Thomas Lackner | AUT |
62 | Christian Friberg | USA |
63 | Ernest Prislic | SLO |
64 | Dawid Jarząbek | POL |
65 | Ziga Mandl | SLO |
66 | Łukasz Podżorski | POL |
67 | Przemysław Kantyka | POL |
68 | Andrzej Stękała | POL |
Podia wszystkich konkursów FIS Cup w Zakopanem:
Data | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
28.02.2014 r. | M. Dreher | G. Bartol | F. Hollaus |
27.02.2014 r. | M. Mechler | M. Dreher | F. Hollaus |
12.01.2014 r. | konkurs odwołany | ||
11.01.2014 r. | konkurs odwołany | ||
18.08.2013 r. | A. Ruda | T. Zmoray | P. Kantyka |
17.08.2013 r. | T. Zmoray | A. Ruda | J. Wolny |
10.02.2013 r. | D. Winkler | T. Lugert | F. Menz |
09.02.2013 r. | D. Winkler | Ł. Rutkowski | M. Eisenbichler |
18.02.2007 r. | P. Karelin | G. Wambacher / Mietus | - |
17.02.2007 r. | M. Kot | G. Wambacher | N. Fettner |
05.03.2006 r. | R. Koudelka | D. Kowal | A. Damjan |
informacja własna