Nick Fairall potrzebuje wsparcia w leczeniu i rehabilitacji

Fairall_Nicholas_TCS.Bischofshofen.2015_2_fot.Julia.Piatkowska

Amerykanin, Nicholas Fairall po wypadku na skoczni w Bischofshofen i operacji kręgosłupa potrzebuje wsparcia by móc wrócić do pełni sił. Skoczek nadal przebywa w austriackim szpitalu.

Nicholas Fairall po upadku w konkursie w Bischofshofen, fot. Julia PiątkowskaNick podczas skoku treningowego i kwalifikacyjnego w Bischofshofen doznał upadków. Drugi zakończył się fatalnie dla amerykańskiego zawodnika – konieczna była operacja złamanego kręgu lędźwiowego. Skoczek ciągle przebywa w szpitalu w Insbrucku gdzie przeprowadzony został zabieg. Nadal nie ma pełnego czucia kończyn dolnych. Przed 25-letnim zawodnikiem czasochłonna i kosztowna rehabilitacji, w tym sezonie już nie zobaczymy Fairalla na skoczni. 

Jak informuje trener kadry USA, Bine Norcic, Fairall pozostanie w szpitalu jeszcze co najmniej tydzień, a pod koniec tygodnia przejdzie kontrolne badania, które zarokują o jego zdrowiu i rehabilitacji. –” Nick leży w łóżku wodnym by jego kręgosłup się stabilizował, wykonuje małe ćwiczenia. Jest w pozytywnym nastroju, dobrej myśli. Każdy chciałby mieć w swoim zespole sportowca, który ma takie nastawienie.”

Wiadomo już, że proces leczenia i rehabilitacji będzie kosztowny. Szacuje się, że pochłonie ponad 50 tysięcy dolarów. Część tej sumy pokryje ubezpieczyciel oraz Amerykański Związek Narciarski, a resztę będzie musiał pokryć sam skoczek. 

Strona rallyme.com rozpoczęła inicjatywę pomocy młodemu skoczkowi poprzez zbieranie funduszy na jego leczenie. Celem jest zebranie 25 tysięcy dolarów. Więcej informacji znajdziecie << TUTAJ >>. Również poprzez tą wyżej wymienioną stronę można pomóc sympatycznemu zawodnikowi. 

 

Źródło: rallyme.com / siol.net / usaskijumping.org

 

Komentarze

comments

1 thought on “Nick Fairall potrzebuje wsparcia w leczeniu i rehabilitacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram