You are currently viewing PK Sapporo: Poppinger wygrywa trzeci konkurs

PK Sapporo: Poppinger wygrywa trzeci konkurs

Poppinger Manuel fot.B.Leja - PK Sapporo: Poppinger wygrywa trzeci konkursW trzecim konkursie cyklu Pucharu Kontynentalnego w japońskim Sapporo zwyciężył Austriak, Manuel Poppinger. Kolejne trzy miejsca zajęli reprezentanci Słowenii. Rozegrano tylko jedną serię konkursową. Liderem klasyfikacji generalnej PK pozostaje Kenneth Gangnes.

Austriak oddał najdłuższy skok serii – 135 metrów i z notą 141.0 pkt pewnie wyprzedził drugich ex aequo Anze Semenica oraz Tomaza Naglica. Poza podium, na czwartej pozycji uplasował się Jaka Hvala. Pierwszej szóstki dopełnili piaty Robert Johansson oraz szósty Daniel Wenig.

Aktualny lider klasyfikacji generalnej PK, Kenneth Gangnes (345 punktów) zajął siódme miejsce.