Anders Bardal, fot. Julia Piątkowska

Anders Bardal, fot. Julia Piatkowska

Dobre informacje docierają do nas z norweskiego Trondheim – Andres Bardal jest już po udanej operacji nadgarstka i zaczyna ostrożne przygotowania do Mistrzostw Świata w szwedzkim Falun. Norweg nabawił się nieprzyjemnej kontuzji po tym jak uderzył ręką o zeskok skoczni w Wiśle. 

 

Bardal przeszedł kluczową operację w Trondheim, w szpitalu Św. Olafa. Wcześniej, podczas polskich konkursów PŚ, znajdował się pod opieką naszych lekarzy. 

– Plan opieki zdrowotnej wygląda nieźle. Mam przed sobą cztery tygodnie czasu na dojście do pełni formy. Jestem ostrożnym optymistą – skomentował swoją sytuację Bardal za pośrednictwem informacji prasowej.

Zaznaczmy, że – (…) normalna przerwa spowodowana taką kontuzją wynosi od czterech do sześciu tygodni – mówi Lars Haugvad, fizjoterapeuta w norweskiej drużynie skoczków. Nieprzyjazny uraz nadgarstka zmusił lekarzy do zastosowania specjalnych śrub i płytek w miejscu pęknięcia dłoni. Z pewnością skomplikuje to przygotowania doświadczonego Norwega do światowego czempionatu w Szwecji, który odbędzie się w drugiej połowie lutego.

 

źródło: nrk.no

 

Komentarze

comments

1 thought on “Anders Bardal już po udanej operacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram