You are currently viewing Lahti: Aalto i Nousiainen z tytułami mistrzowskimi wśród fińskich juniorów

Lahti: Aalto i Nousiainen z tytułami mistrzowskimi wśród fińskich juniorów

Lahti Salpausselkae zima fot.Tuija .Hankkila - Lahti: Aalto i Nousiainen z tytułami mistrzowskimi wśród fińskich juniorówDzisiaj na normalnej skoczni (Salpausselkae K-90 / HS-100) w Lahti rozegrane zostały Mistrzostwa Finlandii juniorów w dwóch kategoriach wiekowych - do lat 20. oraz do lat 18. Złote medale zdobyli w nich Antti Aalto oraz Eetu Nousiainen. Już w sobotę Finowie będą rywalizować w kategorii open. Na starcie m.in. Jarkko Maeaettae, Anssi Koivuranta, Janne Ahonen i Harri Olli.

W kategorii do lat 20. zwycięstwo po skokach na 91,5 i 90,5 metra odniósł Antti Aalto. Drugie miejsce wywalczył Juho Ojala (92,0 / 88,0 m), a na trzecim stopniu podium uplasował się 15-letni Niko Kytoesaho (88,5 / 92,0 m) uważany za jeden z największych fińskich talentów w ostatnich latach.

Pełne wyniki konkursu >>

W kategorii do lat 18. złoty medal wywalczył Eetu Nousiainen (93,0 / 89,0 m). Na drugim miejscu znalazł się Andreas Alamommo (94,5 / 89,0 m), a trzeci był Joni Markkanen (90,5 / 85,0 m). Dodajmy, że w zawodach wzięli udział także mieszkający w Finlandii Polacy - Daniel Okas (20. miejsce) i Paul Okas (24. miejsce).