You are currently viewing PK Planica: Lanisek wygrywa, dobry występ Murańki i Huli

PK Planica: Lanisek wygrywa, dobry występ Murańki i Huli

Lanisek.Anze SGP.Klingenthal.2014 lot1 fot.Julia .Piatkowska - PK Planica: Lanisek wygrywa, dobry występ Murańki i HuliSłoweńska rewelacja początku tego sezonu, Anze Lanisek, zwyciężył w pierwszych zawodach Pucharu Kontynentalnego na Bloudkovej Velikance (HS-139) w Planicy. Bardzo dobry występ zaliczyli reprezentanci Polski, którzy w liczbie pięciu znaleźli się w finałowej trzydziestce. Najwyżej z nich uplasowali się Klemens Murańka i Stefan Hula, którzy otarli się o podium.

Muranka Klemens WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PK Planica: Lanisek wygrywa, dobry występ Murańki i Huli
Klemens Murańka, fot. Julia Piątkowska

Anze Lanisek po nieszczęśliwym listopadowym upadku w Kuuamo wrócił już do pełni formy. 18-letni Słoweniec zwyciężył zawody na swoim terenie w Planicy, skacząc 137 i 137,5 metra. Na drugim miejscu znalazł się jego rodak – Tomaz Naglic (131,5 / 138,5 m), który był autorem najdłuższego skoku całego konkursu. Życiowy sukces odniósł 19-letni Norweg Joacim Oedeggaard Bjoereng, który po raz pierwszy uplasował się dzisiej na podium PK, zajmując trzecią lokatę.

Hula Stefan fot.Katarzyna.Sluzewska 300x199 - PK Planica: Lanisek wygrywa, dobry występ Murańki i Huli
Stefan Hula, fot. Katarzyna Służewska

Tuż za podium, na czwartym miejscu, znalazł się najlepszy z reprezentantów Polski – Klemens Murańka (133,0 / 135,5 m). Dwie lokaty niżej był drugi z biało-czerwonych – Stefan Hula (133,0 / 135,0 m). Obaj na półmetku rywalizacji plasowali się w czołowej trójce, jednak w finale nieco lepsi okazali się rywale. Konkurs do udanych będą mogli zaliczyć także: Bartłomiej Kłusek (129,5 / 133,5 m; 12. miejsce), debiutant w zawodach PK, junior Andrzej Stękała (129,0 / 133,5 m; 19. miejsce) oraz Krzysztof Miętus (123,5 / 128,5 m; 23. miejsce), który po raz pierwszy od początku grudnia 2014 r. zdobył punkty FIS za granicą. Na pechowym miejscu tuż za finałową trzydziestką znalazł się Stanisław Biela (123,0 m).