You are currently viewing PŚ Sapporo: Czwarte zwycięstwo Koudelki tej zimy, Stoch na podium!

PŚ Sapporo: Czwarte zwycięstwo Koudelki tej zimy, Stoch na podium!

Stoch Kamil puchar S.Piwowar - PŚ Sapporo: Czwarte zwycięstwo Koudelki tej zimy, Stoch na podium!Na japońskiej Okurayamie w Sapporo Czech Roman Koudelka odniósł już czwarte pucharowe zwycięstwo w tym sezonie. Na drugim miejscu uplasował się natomiast nasz reprezentant, Kamil Stoch, który w pierwszej serii wpisał się na listę oficjalnych rekordzistów skoczni. To drugie podium lidera polskiej kadry w tym sezonie.

Koudelka Roman WC.Zakopane.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PŚ Sapporo: Czwarte zwycięstwo Koudelki tej zimy, Stoch na podium!
Roman Koudelka, fot. Julia Piątkowska

Roman Koudelka, który na półmetku rywalizacji po skoku na 133 metry znajdował się na czwartej lokacie, w finale lądując na 132 metrze zdołał wspiąć się na sam szczyt i odnieść czwarte w tym sezonie i jednocześnie w całej karierze pucharowe zwycięstwo. Na drugiej lokacie uplasował się ostatecznie lider po pierwsze serii, Kamil Stoch. Polak pierwszym skokiem (140,0 m) wyrównał oficjalny rekord obiektu należący do Koflera i Ljoekelsoeya, jednak w drugim lądował bliżej – 125,5 metra pozwoliło mu znaleźć się za czeskim skoczkiem. Podium uzupełnił zwycięzca z dnia wczorajszego – Słoweniec Peter Prevc (135,0 / 125,0 m).

Prevc Peter lot.WC .Planica.2013 2 fot.Stefan.Piwowar 300x199 - PŚ Sapporo: Czwarte zwycięstwo Koudelki tej zimy, Stoch na podium!
Peter Prevc, fot. Stefan Piwowar

Na czwartym miejscu uplasował się lider PŚ Stefan Kraft (133,5 / 128,0 m), dla którego były to pierwsze zawody od Innsbrucka, podczas których nie znalazł się w czołowej trójce. Austriak nadal prezentuje jednak bardzo wysoką i równą dyspozycję. Piątą lokatę zajął Norweg Anders Fannemel (135,0 / 121,0 m), a szósty był najwyżej sklasyfikowany reprezentant gospodarzy – Japończyk Daiki Ito (134,5 / 128,0 m).

O dobrym występie możemy mówić także w kontekście Piotra Żyły (126,0 / 128,5 m), który zajął 11. miejsce., na które awansował z 16. pozycji. Pucharowe punkty zdobyli także Maciej Kot (122,5 / 120,5 m; 24. miejsce) i Jan Ziobro (117,0 / 111,5 m; 29. miejsce). O sporym pechu może mówić Aleksander Zniszczoł, który w pierwszej serii skoczył aż 134 metry i zajmował 10. lokatę, jednak po swojej drugiej próbie został zdyskwalifikowany za nieprzepisowe buty. Ostatecznie uplasował się zatem na 30. miejscu i do pucharowego dorobku dorzucił jeden punkcik. Ponownie poza finałową trzydziestką znalazł się Dawid Kubacki (115,5 m / 35. miejsce).