You are currently viewing Uniwersjada: Zografski ze złotym medalem, dwóch Polaków w dziesiątce

Uniwersjada: Zografski ze złotym medalem, dwóch Polaków w dziesiątce

zografski vladimir2 s.piwowar - Uniwersjada: Zografski ze złotym medalem, dwóch Polaków w dziesiątceByły mistrz świata juniorów Vladimir Zografski, wygrał konkurs w ramach Zimowej Uniwersjady w słowackim Strbskim Plesie. Obok niego na podium uplasowało się dwóch reprezentantów Rosji – Ilmir Hazetdinov i Evgeniy Klimov. W czołowej dziesiątce uplasowało się dwóch reprezentantów Polski – Stanisław Biela i Andrzej Zapotoczny.

Hazetdinov Ilmir B.Leja 300x200 - Uniwersjada: Zografski ze złotym medalem, dwóch Polaków w dziesiątce
Ilmir Hazetdinov, fot. Bartosz Leja

Bułgar Vladimir Zografski skacząc 95 i 94 metry zwyciężył w dzisiejszym konkursie w Strbskim Plesie i zdobył złoty medal Uniwersjady. Na drugim miejscu ze srebrnym medalem uplasował się reprezentant Rosji Ilmir Hazetdinov (90,0 / 94,5 m), a trzeci stopień podium i brązowy medal wywalczył jego rodak Evgeniy Klimov (92,5 / 91,5 m).

Tuż za podium uplasował się kolejny Rosjanin, Mikail Maksimochkin. Piąty był Japończyk Junshiro Kobayashi, a szósty Słoweniec Miran Zupancic, który jest aktualnym liderem Pucharu Kontynentalnego.

Biela Stanislaw FIS.Cup Szczyrk.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Uniwersjada: Zografski ze złotym medalem, dwóch Polaków w dziesiątce
Stanisław Biela, fot. Julia Piątkowska

Kolejne dwie lokaty należały juz do Polaków – na siódmej pozycji rywalizację zakończył Stanisław Biela (91,5 / 91,0 m), a na ósmej Andrzej Zapotoczny (89,0 / 91,0 m). W czołowej trzydziestce uplasował się także Jakub Kot (87,5 / 88,0 m; 15. miejsce). Udział w konkursie już na pierwszej serii zakończyli: Grzegorz Miętus (81,0 / 34. miejsce) i Andrzej Gąsienica (78,5 m / 36. miejsce).